ما به شما اعتماد داریم : شما نیز کافیست یک بار از محصولات ما استفاده نمایید مطمئنیم تفاوت را احساس می کنید. از این قسمت در دوره کسب و کار شرکت کنید.

شبکه های اجتماعی

aparat

چگونگی کسب و کار خانگی

  • 21 تير 1396
  • 4022
  • 0

                 چگونه یک کسب و کار خانگی موفق داشته باشیم؟

           علی حیدریان

      آیا شما از آن دسته افرادی هستید که اجاره‌ی یک فضای اداری و استخدام نیروی کار را مانع بهره‌وری می‌دانید؟ ترجیح می‌دهید کسب و کار خود را داشته باشید و از منزل خود به تنهایی و یا به همراه یک شریک آن را اداره کنید؟
اگر جواب شما مثبت است، شما تنها نیستید. بر اساس آمار اعلام شده توسط اداره‌ی آمار آمریکا، بیش از 23 میلیون شرکت بدون کارمند در آمریکا فعالیت می‌کنند.
افرادی را می‌شناسم که از کار بر روی میز آشپزخانه‌ی خود یک کسب‌وکار یک میلیون دلاری برای خود ساخته‌اند. اگرچه این کار امکان پذیر است و شما هم می‌توانید موفقیت‌های دیگران را تکرار کنید، اما در عین حال اداره یک کسب‌وکار خانگی می‌تواند بسیار دشوار باشد، زیرا خانه‌ی شما محل استراحت و آرامش در کنار خانواده و انجام کارهای خانه نیز هست و اگر صاحب فرزند نیز باشید، زمان زیادی را باید با آنها سپری کنید
.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

با قبول تمامی این موارد، اگر تصمیم دارید تا یک استارتاپ موفق داشته باشید که بتواند یک میلیون دلار و بیشتر از آن برای شما درآمدزایی کند، یعنی شما آماده‌ی چالش هستید. بنابراین، برای تکرار موفقیت افرادی که در این زمینه به نتیجه رسیده‌اند چه‌ کارهایی باید انجام دهید؟

کسب و کار خانگی با گسترش اینترنت و افزایش خرید آنلاین به خصوص در ایران روز به روز در حال گسترش است. همین باعث شده که بسیاری از افراد به دنبال راه اندازی یک کسب و کار خانگی و آنلاین باشند.

داشتن کسب و کار اینترنتی و کار کردن از خانه مزیت های فراوانی دارد از جمله داشتن آزادی و این که رئیس خودتون هستید و دیگر نیاز نیست تا به کسی جواب پس بدهید، این آزادی عمل به شما امکان میده تا در هر موقعی از شبانه روز که خواستید به کار کردن بپردازید یا برخی روزها به کل کار را رها کرده و به انجام فعالیت های دلخواه تان برسید.

اما داشتن آزادی عمل فراوان باعث میشه تا دچار مشکل شده و گاهی انجام کارهای واجب برای کسب و کار خانگی خود را عقب انداخته و امروز و فردا کنیم و همین باعث عدم پیشرفت کار خواهد شد.
 
اما چه کار کنیم تا بتونیم بهره وری کسب و کار خانگی خود را افزایش داده و به طور موثرتری به انجام فعالیت های لازم و مهم برای کسب و کارمان بپردازیم.

مزایای کسب و کار خانگی چیست؟

همانطور که گفته شد یکی از مهمترین مزیت های کسب و کار خانگی داشتن آزادی عمل است.
دومین مزیت 
راه اندازی کسب و کار خانگی داشتن زمان بیشتر است، در کسب و کار خانگی شما میتونید به راحتی از زمان خود استفاده کرده و هر زمانی که دوست داشتید کارهای خود را انجام دهید، مجبور نیستید سر زمان مشخصی سر کار حاضر شوید، همچنین میتونید از زمان خود آنطور که دوست دارید استفاده کنید.

پیشنهاد ما : مقاله فروش از طریق  بازاریابی تلفن را مطالعه کنید

 مجبور نیستید به کسی جواب پس دهید و رئیس خودتان هستید.

تمام این موارد از جمله مزیت های کسب و کار خانگی است، اما این مزیت ها باعث ایجاد یک سری مشکلات هم می شوند.
 
زمانی که به سر کار رفته و کارمند هستید مجبورید در زمان های مشخصی سر کار حاضر شوید و در صورتی که فعالیتی را پشت گوش انداخته یا آن را به درستی انجام ندهید، باید به رئیس خود توضیح دهید.

همین مسئله باعث میشود تا مجبور به رعایت برخی شرایط باشید و از پشت گوش انداختن کار یا بی نظمی در انجام آن خودداری کنید.
 
اما از آن جایی که در کسب و کار خانگی زمان در اختیار شماست تا آنطور که دوست دارید از آن بهره ببرید و همچنین مجبور نیستید تا به کسی جواب پس دهید، بهره وری شما کاهش می یابد. [ 2 ]

 کسب و کار خانگی آنقدر ها هم که فکر می کنید سخت نیست.

 شمار افرادی که این روزها خود را از اداره جات و کارهای وقت گیر دور می کنند روز به روز بیشتر می شود. مثلا یک آمار از آمریکا چنین می گوید که حدود 23 میلیون نفر در آمریکا دارای کسب و کار خانگی هستند که حتی یک شریک هم ندارند. حتی در گزارش ها چنین آمده که افرادی هستند که یک کسب و کار میلیون دلاری را تنها از روی میز آشپزخانه شان مدیریت می کنند. پس این یک رویا نیست و شما می توانید کسب و کار خانگی تان را راه اندازی کنید اما نکته مهم این است که این کسب و کار را ادامه دهید.

مزیت کسب و کار خانگی این است که بیشتر می توانید اوقاتتان را صرف خانواده و زندگی تان کنید. کار خانگی محدودیت زا نیست و شما می توانید کسب و کارتان را همه جا به همراه تان ببرید. از آن جا که این دسته از کسب و کارها بیشتر توسط رایانه مدیریت می شود، امتیازهای زیادی دارد.

اما شماری از افراد هم هستند که بعد از مدتی کار کردن به صورت کار در خانه یا دور کاری، کسب خود را رها می کنند.گویا آی تی در این مقاله قصد دارد با بررسی معضل هایی که در مقابل کسب و کار خانگی وجود دارد علاقمندان به این  شغل ها را سر کار خود نگه دارد.

برای شروع چند نکته به شما ارائه می‌شود، اما هنگامی‌که شروع به پیشرفت کردید، باید بر اساس موقعیت، محصول، بازار و مشتریان خود برنامه‌ریزی کنید.

*انگیزه خود را حفظ کنید.
اگر پول انگیزه‌ی شماست، ممکن است وقتی بودجه‌های درآمدی شما کاهش یابد یا در زمان سختی تسلیم شوید. برای کار خود انگیزه‌های درستی انتخاب کنید تا در مواقع سختی به شما قدرت ایستادگی و توانایی ادامه‌ی مسیر بدهد.

پیشنهاد ما : مقاله فروش از طریق  بازاریابی تلفن را مطالعه کنید

*برون‌سپاری کنید.
کارهای عادی زیادی وجود دارد که ممکن است به کارهایی سخت و طاقت‌فرسا تبدیل شوند (مانند مدیریت هزینه‌ها، کنترل رسانه‌های اجتماعی). کارهایی که در توان شما نیستند را به راحتی به یک کارگزار دیگر برون‌سپاری کنید.

*هر روز یک کار بزرگ انجام دهید.
 تمرکز بر یک یا دو کار مهم در هر روز (کارهایی که باعث پیشرفت کسب‌وکارتان می‌شوند) باعث می‌شود بتوانید آن کارها را به خوبی انجام داده و مسیر خود را ادامه دهید. انجام چندین کار بطور همزمان موجب شکست می‌شود و این موضوع می‌تواند بزرگترین دلیل برای شروع نکردن یک کسب و کار خانگی برای افراد باشد.

*  به زمان خود بیاندیشید.
 در زندگی شخصی‌تان در خانه عوامل زیادی (زندگی اجتماعی، تعطیلات و …) ممکن است حواس شما را پرت کنند. اهدافی را که می‌خواهید به آنها برسید برای خود اولویت‌بندی کنید و گاهی برای ایجاد انگیزه، به خود استراحت بدهید.

* کارآفرینی خیالبافی نیست.
کارآفرینی یا ایجاد یک شرکت بر خلاف آنچه که تصور می‌شود یک خیال یا توهم نیست. بیشتر مواقع کارآفرینی یعنی چندین روز درخانه ماندن و پشت لپ‌تاپ خود نشستن. شما ساعات کار ثابتی ندارید، اغلب ساعات کارتان طولانی است.

*شما کسی هستید که موفقیت را برای خود تعریف می‌کنید.
بسیار مهم است که این حقیقت را بدانید که این شما هستید که موفقیت را برای خود تعریف می‌کنید. هیچ کس دیگری این مسئولیت را ندارد و کار شما تا آنجا که شما بخواهید پیشرفت خواهد کرد.

*دو موضوع باید 90% از توجه شما را به خود اختصاص دهد.
 تولید و فروش. بدون یک محصول با کیفیت شما نباید انتظار فروش داشته باشید و بدون فروش، شما قادر نخواهید بود تجربه‌ی تولید خود را بهبود دهید. آنچنان که گای کاوازاکی معروف می‌گوید ” فروش همه چیز را درست می‌کند.” با این عبارت زندگی کنید زیرا زمانی که شما بودجه‌ی در گردش مثبتی دارید می‌توانید به جلو حرکت کنید
.

پیشنهاد ما : مقاله فروش از طریق  بازاریابی تلفن را مطالعه کنید

*مهارت‌های جدید بیاموزید.
تمام مهارت‌هایی که به پیشرفت کسب‌وکارتان کمک می‌کند را بیاموزید مانند بازاریابی، خدمات مشتری و غیره. کارفرماها بهتر است این مهارت‌ها را در مراحل مقدماتی بیاموزند.

*از شکست‌ها ناامید نشوید.
 اگر تازه شروع به کارآفرینی کرده‌اید، شکست‌ها قریب‌الوقوع هستند. ناامید نشوید. به راهکار و یا روش اجرا فکر کنید و یا ایده‌های بهتر بعدی خود را بررسی کنید. زمانی که به تلاش کردن ادامه دهید شانس بُرد خود را افزایش می‌دهید.

*از روند کار لذت ببرید.
در هنگام ایجاد کسب و کار خود، به راحتی می‌توانیم دچار استرس شده و در روند کار گم شویم. بهترین راه‌حل در این شرایط این است که بر روی دلیل شروع این کار از ابتدا تمرکز کنید. به آن لحظه فکر کنید و بر روی چیزهایی که شما را خوشحال می‌کنند تمرکز کنید. از روز خود لذت ببرید. این کار مسابقه‌ی دو سرعت نیست، بلکه مانند یک مسابقه‌ی دو امدادی است.

هرگاه تصمیم به شروع یک کسب و کار گرفتید، همیشه با مشکلی شروع کنید که گروه خاصی از مردم یا حتی خودتان با آن روبه رو شده اید. کسب و کار خود را به این دلیل شروع نکنید که تحقیق در بازار، پتانسیل بالقوه‌ای برای صنعت شما نشان ‌داده است.
برای یافتن چالش‌هایی که مردم با آنها مواجه هستند بیشتر تلاش کنید، سپس محصول و یا خدمات خود را بر اساس آن مشکلات به آنها ارائه دهید. بیشتر کارآفرینان مشکلاتی را حل کرده‌اند که خود در زندگی شخصی با آن مواجه شده بودند. [ 1 ]

 افزایش بهره وری کسب و کار خانگی با برنامه ریزی

یکی از مهمترین نکاتی که در رابطه با کسب و کارهای خانگی باید رعایت کنید این است که مرزی بین زندگی شخصی خود و کاری که انجام می دهید، قائل شوید.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

یکی ازمشکلاتی که کسب و کارهای خانگی دارند این است که بعد از مدتی احساس می کنید دیگر هیچ مرزی بین این دو نیست، در حالی که زمانی که سر کار می روید میدانید تا ساعت مشخص سر کار هستید و بعد از آن دیگر آزاد بوده و میتوانید روی مسائل و موضوعات مرتبط با زندگی شخصی تان متمرکز شوید.

برای همین منظور در این قسمت با راه کارهایی که به شما ارئه می دهیم، هم می توانید مرز بین زندگی شخصی و کاری خود را مشخص کنید و هم اینکه بهره وری کار خود را افزایش داده و از پشت گوش انداختن و امروز فردا کردن تان بکاهید.

 سر ساعت مشخصی از خواب بلند شوید.

ببینید این خیلی مهمه که برای روز خود برنامه داشته باشید و هر روزتان را از لحظه ای که از خواب بلند میشوید با یک برنامه ریزی شروع کنید، بهترین کار این است که سر ساعت مشخصی از خواب بلند شوید.
اگر نمی توانید دقیقا سر ساعت 8 از خواب بلند شوید حداقل سعی کنید بین ساعت 8 نهایت 99! دیگه از تخت تان بیرون آمده و روزتان را آغاز کنید.

به این ترتیب بعد از مدتی بدن تان به ساعت بیدار شدن عادت کرده و میتونید هم خیلی راحت تر از خواب بلند شوید و هم از لحاظ ذهنی میدانید که باید هر چه سریعتر شروع به انجام فعالیت های مرتبط با کسب و کار خانگی تان کنید.

درست است که کسب و کار خانگی یعنی تا هر موقعی که دلتان میخواهد بخوابید و هر موقعی هم که دوست داشتید کارتان را شروع کنید، اما مطمئن باشید با این کار زمان بسیاری را از دست خواهید داد.
 
بهترین کار این است که خودتان را مانند یک کارمند، ملزم به رعایت قوانین کنید

ممکن است شما صبح ها برای انجام کارهای خود بیشترین انرژی را داشته باشید و یا ممکن است این انرژی را عصر ها داشته باشید، اما با همه اینها بهتر است سعی کنید صبح ها سر ساعت مشخصی از خواب بلند شده و حداقل از زمان تان بیشترین استفاده را کنید.

 لباس مناسب بپوشید.

حتما می گویید اگر قرار است این کارها را انجام دهم خب چه کاریه میرم سر کار دیگه! برای چی اصلا باید از خانه کسب و کاری رو راه اندازی کنم؟

درست است، اما اگر بخواهید با لباس خواب بنشینید سر کار و کاسبی تان، ذهن شما نمی تواند تمرکز کافی روی کارتان داشته باشد و هر لحظه منتظرید تا به بهانه ای از سر کار برخاسته و آن را رها کرده به دنبال کار دیگری بروید.
 
سعی کنید قبل از شروع یک لباس خوب بپوشید و حداقل لباس خواب تان را عوض کنید.

لازم نیست با کت و شلوار یا لباس فرم سر کار خود حاضر شوید، اما بهتر است لباس مناسبی بپوشید تا ذهن تان بداند که دارید کار مهمی انجام میدهید، به این روش میتونید تمرکز و بهره وری خود را تا حدود بسیار زیادی افزایش دهید.
 
امتحانش ضرری نداره یکبار هم که شده این کار را انجام دهید.

یک فضای کاری در خانه تان برای خود ترتیب دهید.

همانطور که لباس مناسب پوشیدن هنگام کار ذهن تان را متمرکز میکند، خوب است که یک فضای کوچک هم به عنوان محیط کاری برای خود در نظر بگیرید.
 
به هیچ عنوان روی مبل یا تخت خواب لم ندهید و کار کنید.

حتی شده یک فضای کوچک در گوشه خانه تان برای انجام کارهای مرتبط با کسب و کار خانگی خود ترتیب داده و هر روز با رفتن به آن جا به مغزتان نشان دهید که میخواهید کارهای مرتبط با کسب و کار خانگی خود را شروع کنید.
 
این محیطی است که در آن کارهای کسب و کار خانگی یا اینترنتی خود را انجام می دهید و به هیچ کار دیگری فکر نکرده و تمرکزتان را بر هم نخواهید زد.

اگر میتوانید یک میز کوچک داشته باشید و لپ تاپ یا کامپیوتر خود را روی آن قرار دهید، کاغذ، خودکار، دفتر، هِد سِت و هر آنچه به آن نیاز دارید را نیز در دسترس خود داشته باشید و از هر چیزی که حواستان را پرت کند دوری کنید.

هر گاه وارد این مکان می شوید یعنی باید کار خود را شروع کنید و هر گاه از آن خارج می شوید یعنی کارتان تمام شده و میتوانید به چیزهای دیگر فکر کنید و از زمان تان لذت ببرید.
 
بازگشت به این مکان یعنی آغاز کار و ترک آن یعنی شروع استراحت یا پرداختن به فعالیت های دیگر.

 یک لیست تهیه کنید.

زمانی که کارهای زیادی برای انجام دارید میتوانید از نوشتن لیست و اولویت بندی آن استفاده کنید.
 
یکی از بهترین کارها که ذهن شما را مرتب کرده و به آن سر و سامان میدهد این است که لیستی از کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید.

 به عنوان مثال میتونید یک لیست برای کارهای مرتبط با کسب و کارتان تهیه کنید و یک لیست هم برای فعالیت های دیگر.
اگر کتاب قورباغه را قورت بده را خوانده باشید، در این کتاب اشاره شده که همیشه سعی کنید کارهای سخت و مشکل یا فعالیت هایی که همیشه انجام آن را پشت گوش می اندازید اول انجام دهید
.

پیشنهاد ما : مقاله فروش از طریق  بازاریابی تلفن را مطالعه کنید

پس بهترین کار این است که اولین کاری که در شروع روز می خواهید انجام دهید، سخت ترین فعالیت و البته مهمترین آن باشد، البته این کار باید مرتبط با کسب و کار خانگی تان باشد.

میتوانید کارهای خود را اولویت بندی کرده و مهمترین و سخت ترین آن ها را در ابتدای روز انجام دهید و کارهای کم اهمیت تر و ساده تر را در مراحل بعدی انجام دهید.

لیست ها به شما کمک میکنند تا بتونید تمرکز بهتری روی کارهای خود داشته و در عین حال بدونید که در شروع هر روز باید ابتدا روی چه فعالیت هایی تمرکز داشته باشید.

به خودتان استراحت بدهید

لازم نیست از صبح تا شب خودتان را در خانه حبس کرده و فقط برای کسب و کار خانگی تان کار کنید، بد نیست گاهی به خود استراحت داده، بیرون بروید و خوش بگذرانید.

کار در خانه به معنی از صبح تا شب در خانه ماندن نیست.
 
باید روابط اجتماعی تان را تقویت کنید، دوستان جدیدی پیدا کنید و به فعالیت های دیگر بپردازید، بیرون رفته و زندگی را از هر جنبه آن تجربه کنید و لذت ببرید.

مزیتی که کارمندان دارند این است که در محیط کار با افراد مختلف در ارتباط هستند و روابط اجتماعی دارند، ولی اگر در خانه کار می کنید نیز باید به این روابط اهمیت دهید و بعد از مدتی تبدیل به یک آدم منزوی که علاقه ای به ترک لپ تاپ و کامپیوتر خود ندارد، نشوید.

پس تا میتوانید به خودتان استراحت داده و با افراد و گروه های مختلف ارتباط برقرار کرده و چیزهای جدیدی را تجربه کنید.
 
مزیت کسب و کار خانگی این است که زمان در اختیار شماست و میتوانید از آن هر جور که مایلید استفاده کنید، پس هر گاه لازم بود از زمان تان برای تفریح، استراحت، خوش گذرانی، سفر و تجربه چیزها و مکان های جدید بهره ببرید.

 بازه زمانی مشخص تعیین کنید.

یک روش عالی برای افزایش بهره وری و راندمان کسب و کار خانگی و البته هر کاری این است که بازه های زمانی مشخصی تعین کرده و در این زمانها تمام تمرکز و حواستان را معطوف به کارتان کنید. مثلا میتوانید در مدت زمان 20 الی 30 دقیقه یا بیشتر فقط کار کنید و بعد از پایان این مدت به فعالیت های دلخواه خود برسید.

برای این منظور میتوانید از روش پومودورو استفاده کنید. در این روش میتوانید مثلا به مدت 30 دقیقه کار کرده و سپس به مدت 10 یا 15 دقیقه استراحت کنید.

تعیین بازه های زمانی برای افزایش بهره وری کسب و کارهای خانگی بسیار موثر بوده و میتونید در زمان کمتر کار بسیار بیشتری را انجام دهید.

همچنین همانطور که هر روز در زمان مشخص از خواب بلند شده و کارتان را شروع می کنید، بهتر است یک زمان پایان هم برای خود در نظر بگیرید و در آن زمان دیگر تمام کارهای مرتبط با کسب و کار خانگی خود را تمام کرده و روز کاری تان را به پایان برسانید درست مثل یک کارمند که در ساعت مشخص مثلا 5 کارش تمام شده و به خانه باز میگردد.

هر کاری که مانده را میتوانید به روز بعد موکول کنید.
مثلا شما باید خود را ملزم کنید تا از ساعت 9 صبح کار خود را شروع کرده و در ساعت 55 بعد از ظهر دیگر تمام فعالیت های مرتبط به کسب و کار خانگی تان را به پایان برسانید.

بعد از ساعت 5 بعد از ظهر لازم نیست به کار فکر کرده و میتوانید از روزتان آن طور که دوست دارید لذت ببرید.
همچنین میتوانید روزهای 5شنبه یا جمعه را نیز برای خود تعطیل محسوب کرده و به فعالیت های دلخواه تان برسیدالبته همه این ها دست شماست و میتوانید آن طور که دوست دارید روزهای هفته و ساعات خود را برنامه ریزی کنید.

 سلامتی تان را فراموش نکنید.

کار در خانه باعث میشود که کمی تنبل شوید و هر روز فقط پشت کامپیوتر کار کنید، اما این نباید باعث کاهش سلامتی شما شود.
 
بد نیست تا در زمان های استراحت خود به فعالیت بپردازید، غذاهای سالم بخورید و ورزش را نیز به هیچ عنوان فراموش نکنید.

با وجود انعطاف زیادی که در استفاده از زمان خود دارید، میتوانید طوری برنامه ریزی کنید که اولین فعالیت شما در شروع روز ورزش باشد و سپس انجام کارهای مرتبط با کسب و کار خانگی.

پس تا میتوانید فعالیت و ورزش کنید و غذاهای سالم بخورید و سلامتی تان را به هیچ عنوان فراموش نکنید.
 
دقت داشته باشید که رسیدن به آزادی مالی با کسب و کارهای اینترنتی و اداره آن از خانه امکان پذیر است، اما این نباید سلامتی و انرژی شما را تحت الشعاع قرار دهد.

شما که نمی خواهید به آزادی مالی برسید ولی سلامت و تندرست نباشید؟
 پس اولویت های خود را طوری ترتیب دهید که سلامتی، تناسب اندام و آزادی مالی را با هم شامل شود. [ 2 ]

کسب و کار های اینترنتی :

 داشتن ایده پولساز کسب و کار اینترنتی علی الخصوص اگر بکر باشند می‌تواند نقطه شروع خوبی برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق باشد.

پیشنهاد ما : مقاله فروش از طریق  بازاریابی تلفن را مطالعه کنید

آغاز کسب و کار اینترنتی در مقایسه با سرمایه‌گذاری در شرکتی که وجود فیزیکی یا دفتری در مرکز شهر دارد از ریسک بسیار کم‌تری برخوردار است. از آن‌جایی‌که کسب و کارتان مبنایی اینترنتی دارد، شما می‌توانید به مشتریان بالقوه‌ی بیشتری دست پیدا کنید و به‌صورت مجازی از هر کجا که بخواهید فعالیت کنید. با برخی مهارت‌های ارتباطی و چندین وب‌سایت اصلی همراه با کمی دانش حفظ و نگهداری، تقریبا همه‌ی ما می‌توانیم یک کسب و کار اینترنتی  راه‌اندازی کنیم و آن را به پیش ببریم و تنها در چند روز آن‌را راه بیاندازیم. آیا فکر می‌کنید آماده‌اید کارآفرین اینترنتی بزرگ بعدی باشید؟

در این جا تعدادی ایده پولساز کسب و کار اینترنتی عالی ارائه شده است تا شما را به تفکر در مسیری درست راهنمایی کند. در حالی‌که برخی از این سرمایه‌گذاری‌های مشاع می‌توانند درآمد جانبی خوبی را به همراه داشته باشند، ‌برخی از ایده‌های فهرست چندین ایده پولساز کسب و کار اینترنتی  می‌توانند نهایتا ثروت کوچکی برای‌تان ایجاد کنند.

در ادامه قصد دارم شما را با چند ایده کسب وکار اینترنتی آشنا کنم که بی شک برای شروع  و ادامه دادن در این زمینه میتوانند بسیار مفید باشند :

*واسطه اینترنتی بودن می تواند یک ایده پولساز کسب و کار اینترنتی باشد

یکی از روش‌های حیاتی برای کسب درآمد اینترنتی این است که واسطه شوید. یک واسطه لزوما کسی‌است که به‌ازای فروش محصولات برای یک شرکت دیگر، حق‌العمل (کمیسیون)‌ دریافت می‌کند، چه در سایت خودشان آن محصول را به فروش برسانند یا این کار را از طریق کانال‌های دیگری مانند سایت ebay‌ انجام دهند. بهترین بخش این است که نیازی نیست خودتان محصولی تولید کنید، فقط محصولات دیگران را بفروشید.

به‌عنوان مثال، واسطه‌های آمازون می‌توانند پول هنگفتی از حق‌العمل به‌دست بیاورند اگر روی آن کار کنند. به‌راحتی به عنوان یک شعبه‌ی فروش محصولات شرکت ثبت‌نام کنید و از لینک ارجاع مخصوص‌تان استفاده کنید، و می‌توانید برای هر محصول فروخته‌شده بدون این که قدم از قدم بردارید حق‌العمل بگیرید. هم‌چنین، شبکه‌های رابطه‌ای مانند shareasale یا کلیک بانک طیف گسترده‌ای از محصولات را برای ارائه دارند. برخی از این موضوعات رقابتی  مانند سلامت و شرط‌بندی می‌تواند آدم‌ها را میلیونر کند. یک واسطه‌ی اینترنتی بودن، می‌تواند روش عالی برای خلق یک درآمد جانبی برای شما و خانواده‌تان باشد.

*برند خودتان را بفروشید

برندسازی یکی از ایده های کسب و کار اینترنتی است که به راحتی جواب می دهد. اگر استعداد خلق تصاویر منحصر به‌فرد دارید، نیازی نیست به خاطر  ابتکارات‌تان جنجال به پا کنید. اگر می‌توان به سادگی حاصل دست‌تان را بر یک محصول چاپ کرد، پس می‌توانید پول‌سازی کنید. طرح‌های‌تان را در طیف گسترده‌ای از وب‌سایت‌ها مانند کافه‌پرس بارگزاری کنید. اگر کسی از آنها خوش‌اش بیاید، ‌آن شرکت آنها را چاپ می‌کند و محصول را تحویل می‌دهدمی‌توانید طرح‌های منحصر به‌فردی برای تقویم‌ها، کتاب‌ها، تی‌شرت‌ها، کیف‌ها، کلاه‌ها، کارت‌های خوش‌آمدگویی، یا پوسترهایی خلق کنید و برای فروش هر کدام از آنها حق‌العمل دریافت کنید. برخی از این سایت‌ها عبارت هستند از Zazzle، Teespring و Lulu.

 * ساخت برنامه‌های کاربردی

از آن‌جایی‌که تلفن‌های هوشمند همه‌جا هستند، تقاضا برای برنامه‌های کاربردی جدی و خلاقانه بیش از پیش به محبوبیت رسیده‌‌است. بین بازار آندروید گوگل و بازار آی‌فون اپل، آدم‌ها هر روزه از ابزارهای بی‌شماری استفاده می‌کنند. و، بیشتر آنها چپ و راست در حال فروش هستند. زمان گذاشتن برای ایجاد و فروش یک برنامه‌ی تلفن هوشمند ممکن است ارزش زمان‌تان را داشته باشد زیرا روشی بسیار پرمنفعت برای پول‌سازی اینترنتی است. بهایِ ساخت واقعیِ برنامه‌های کاربردی تقریبا ناچیز است و هیچ‌گونه بهای ارسال یا انبار ندارد، این امر حاشیه‌ی سود کلی‌تان را گسترش می‌دهد. برنامه‌های کاربردی که به‌خوبی کار می‌کنند می‌توانند ماهانه برای خالقان‌شان، هزاران دلار عایدی تبلیغاتی داشته باشند، این امر آنها را به یکی دیگر از راهکارهای درآمد جانبی عالی تبدیل می‌کند

 *خرید و فروش دامنه

آدم‌های زیادی از خرید و فروش دامنه به کسب درآمد اینترنتی می‌پردازند زیرا زمان و سرمایه‌ی کمی لازم دارد. شما می‌توانید به قیمت مصوب یا حتی بسیار ارزان‌تر یک دامنه خریداری کنید، و دوباره آن را به قیمتی بیش‌تر بفروشید. ولی، همیشه خوب است ابتدا در سایت‌هایی مانند afternic.com،‌Sedo.co.uk، یا دیگر وب‌سایت‌های حراج دامنه، ایده‌ی خوبی از آن‌چه در اسامی دامنه‌ها مورد اقبال است، به‌دست بیاورید. یک راه ایده‌آل برای یافتن نام‌های واقعا درست این است که فهرست‌های به نتیجه رسیده‌ای را بررسی کنید که نام‌های زیادی را پیشنهاد می‌دهند که منقضی شده‌اند و دوباره به بازار خرید و فروش وارد شده‌اند.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

 *ایجاد یک فروشگاه تجارت الکترونیک

بله داشتن یک فروشگاه آنلاین از آن ایده های کسب و کار اینترنتی بی نظیر است. بدون راه‌حل‌هایی مانند Shopify و Woocommerce هیچ‌گاه شروع  یک فروشگاه اینترنتی که مال خودتان باشد با چنین سرمایه‌ی اندکی نمی‌توانست از این راحت‌تر باشد، با تشکر از روش‌هایی مانند توزیع مستقیم بدون واسطه و انبارگردانی دیگر حتی لازم نیست درباره‌ی مواردی همچون تحویل یا انبارکردن کالاها نگرانی به دل‌تان راه دهید.

 * مشاوره‌ی رسانه‌های اجتماعی

شرکت‌های بزرگ و شرکت‌های کسب و کاری می‌توانند به آسانی یک کارمند تمام‌وقت یا نیروی مشابهی را برای هماهنگی امور استخدام کنند تا حساب‌های کاربری توییتر، فیسبوک، و اینستاگرام‌شان را به پیش ببرد، ولی کسب‌وکارهای کوچک‌تر اغلب مجبور هستند خودشان مدیریت کسب و کارشان را برای رسانه‌های اجتماعی به‌دست بگیرند. ولی، از آن‌جایی‌که بسیاری مسئولیت‌های دیگر هم دارند، بسیاری از اوقات مالکان کسب و کار، بسیار غرق در یا مشغول به وقت‌گذاردن بر توسعه‌ی رویکرد رسانه‌های اجتماعی‌شان هستند. به عنوان مشاوری برای رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید به‌طور مؤثری آنها را در مسیر درست و با توجه به تدابیر ایده‌آل، به‌کار گرفتن برنامه‌ها، و ارسال محتوا با عنایت به مخاطبان هدف‌تان، هدایت کنید‍. بنابراین، با رشد کسب و کارشان، شما نیز رشد خواهید کرد.

 

 * کارمند حرفه‌ای مستقل

کار مستقل از طریق اینترنت یک روش عالی برای متخصصینی در کسب و کار فردی‌شان است تا در کل به طیف وسیعی از مشتریان کمک کنند. چندین وب‌سایت کار مستقل و پروژه محور به کسب و کارهایی که به کمک مضاعف احتیاج دارند اجازه می‌دهند تا پروژه‌های‌شان را فهرست کنندکسب و کارهای کوچک و آدم‌هایی که مستقل کار می‌کنند، طرح‌های اولیه، ایده‌ها، یا پیشنهاداتی ارائه می‌کنند، که در آن‌جا خریداران می‌توانند به آسانی آن‌چه می‌خواهند و نیاز دارند را انتخاب کنند. سایت‌هایی مانند Elance یا ODesk تقریبا همه چیز را تحت پوشش قرار می‌دهند از جمله محتوا نویسی، ایجاد طرح گرافیکی،  برنامه‌نویسی، و ورود داده‌ها.

 * وبلاگ‌نویس متخصص

یکی از  ایده های کسب و کار اینترنتی که با هزینه کم می توانید راه اندازی کنید. اگر به نوشتن علاقه دارید و درباره‌ی موضوعات خاصی قویا مشتاق  هستید، با ایجاد وبلاگ خودتان، سبک و سیاق‌تان را به سمع و نظر پولدارها برسانید. تأسیس وبلاگ خودتان نیازمند مهارت‌های رایانه‌ای و فنی زیادی نیست. با این حال، مهم این است که بدانید متناسب با موضوعی که در مورد آن می‌نویسید، چه می‌گویید. به مرور زمان، رفته رفته مخاطبینی به دور خود جمع می‌کنید چرا که مردم به تخصص و دانش شما اعتماد خواهند کرد.

با گردآوری پیروان زیاد، شما مجاز به سودآوری خواهید بود که با جذب تبلیغ‌کنندگان کلیدی یا با حق‌العمل‌هایی که با فروش محصولات برندی دیگر (فرض کنید یک واسطه) می‌گیرید به‌دست خواهید آورد. وبلاگ‌نویسی یک کسب و کار بزرگ است؛ از خانم هیتر از سایت Dooce.com بپرسید. او یک مادر است که هر روز در مورد فرزندان و حیوانات خانگی‌اش می‌نویسد و، فقط با کسب درآمد از وبلاگ‌نویسی، ماجراجویی‌های روزانه‌اش را با موفقیت به یککسب و کار سودآور تبدیل کرده است.

 *خلق تم‌های وردپرس هم میتواند یک ایده پولساز کسب و کار اینترنتی باشد

با افزایش تعداد آدم‌هایی که می‌خواهند حضور اینترنتی‌شان را پایه‌گذاری کنند فارغ از این که دلیل‌شان چیست، تقاضا برای تم‌های وردپرس و الگوهای وب‌سایت‌ها رو به افزایش است. آیا استعداد طراحی وب‌سایت و کدگذاری HTML دارید؟ اگر این‌چنین است، می‌توانید از خلق تم‌های جذاب وب‌سایت پول خوبی به هم بزنید. آن تم‌ها را خلق کنید و سپس آنها را در بازارهای اینترنتی مانند ThemeForest و TemplateMonster بفروشید تا، بسته به  میزان استعدادتان، درآمد جانبی خوبی برای خودتان داشته باشید.

 * داد و ستد سهام و فارکس

یکی از بهترین ایده های کسب و کار اینترنتی است. برخی آدم‌ها پیوستن به بازار ‌غیر قابل پیش‌بینیِ داد و ستد سهام و فارکس را تا حدودی ریسکی و  خطرناک می‌بینند. ولی، اگر از کم شروع کنید و به جست‌وجو در این مورد ادامه دهید تا اطلاعات و تجربه‌ی کافی در این عرصه به‌دست بیاورید، ممکن است ارزش زمانی را که صرف‌اش می‌کنید، داشته‌باشد. در واقع، زمانی‌که یاد بگیرید چگونه این کار را انجام دهید می‌توانید به‌طور بالقوه سود بسیار زیادی از سهام و تبادل ارز‌های خارجی به‌دست بیاورید. هدف هر معامله‌گر موفق این است که دریابد کدام سهام و کدام ارز بیشترین افزایش یا کاهش را در ارزش خواهند داشت. هر چه بیش‌تر این راهکارها و اصول را یاد بگیرید، قطعا ‌پول بیش‌تری به‌دست خواهید آورد. [ 3 ]

در پایان

کسب و کار خانگی مزیت های فراوانی دارد، از جمله داشتن آزادی برای انجام فعالیت های دلخواه و استفاده از زمان در طول هفته و شبانه روز. اما همین آزادی ممکن است بهره وری شما را کاهش داده و دائما کارهای مهمی که باید انجام دهید را پشت گوش بی اندازید.

 برای غلبه بر این مسائل و مشکلات لازم هست تا از همان صبح که روز خود را آغاز می کنید برنامه ریزی داشته و از روش هایی که در فوق آورده شد استفاده کرده تا بتوانید راندمان یا بازدهی روز خود را برای کسب و کار خانگی تان افزایش دهید.

 همچنین هرگز سلامتی و تناسب اندام خود را فراموش نکنید. اولویت شما در کنار رسیدن به آزادی مالی و کسب درآمد از کسب و کار خانگی باید حفظ و ارتقای سلامتی و تناسب اندام تان نیز باشد

مقالات مشابه

مقاله اول :تاثیر رتبه بندی گوگل بر کسب و کار

مقاله دوم : تاثیر الگوریتم های گوگل بر کسب و کار های اینترنتی

مقاله سوم: چگونه یک استارتاپ موفق در شهرهای کوچک داشته باشیم

مقاله چهارم : سایت های ضروری برای کسب و کار های اینترنتی

مقاله پنجم : بحران کسب و کار خود را چگونه مدیریت کنیم

مقاله ششم : چگونه یک کسب و کار خانگی داشته باشیم

مقاله هفتم : مزیت کسب  کار های اینترنتی نسبت به کارهای سنتی

مقاله هشتم : عوامل شکست در کسب و کار اینترنتی

مقاله نهم : ایمیل مارکتینگ و تاثیر آن در کسب و کار

مقاله دهم : مدیریت زمان در بازاریابی و کسب و کار

مقاله یازدهم: فرصت کسب و کار در تلگرام

مقاله دوازدهم : فرصت های کسب و کار در اینستا گرام

مقاله سیزدهم : انتخاب ایده در کسب و کار و عملیاتی کردن آن

مقاله چهاردهم: تفاوت ایمیل مارکتینگ و اسپم مارکتینگ در کسب و کار

منبع و ماخذ :

 http://ponisha.ir - 1

 

http://karenovin.com - 2

 

http://bazdeh.org - 3

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط