ما به شما اعتماد داریم : شما نیز کافیست یک بار از محصولات ما استفاده نمایید مطمئنیم تفاوت را احساس می کنید. از این قسمت در دوره کسب و کار شرکت کنید.

شبکه های اجتماعی

aparat

انتخاب ایده در کسب و کار اینترنتی و عملیاتی کردن آن

  • 19 دی 1395
  • 7440
  • 0

انتخاب ایده در کسب و کار اینترنتی و عملیاتی کردن آن

چکیده:

در این مقاله می توانید ایده هایی که در ذهنتان هست را عملی کنید , راه اندازی کسب و کار اینترنتی کار بسیار راحتی است که افراد زیادی می توانند آن را انجام دهند حتی به راحتی می توانند همین امروز یک کسب و کار اینترنتی را برای خود راه اندازی کنند. سایت خود را در گوگل در چهار مرحله به اشتراک بگذارید این چهار مرحله عبارتند از: 1-ثبت سایت 2-ثبت از طریق وبمستر 3- لینک سازی سایت 4-شبکه های اجتماعی. در شبکه های اجتماعی داشتن استراتژی موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است که حتی بدون آن نمی توانیم به هدف های خود برسیم. بازاریابی محتوای یک روش خوب برای جذب کاربر یا مشتری می باشد با بازاریابی می توانید محتوای خود را در وب سایت های مختلف رشد دهید. افراد برای اطلاعات بیشتر از محصولات یا خدمات تحقیق یا جستجو می کنند شما باید محتوای تولید کنید که کاربران به محتوای شما اعتماد کنند و آن را بخوانند. دکمه های سایت می توانند سایت شما را ساده تر , زیباتر وظرافت تر نشان دهند و کاربران زیادی مورد توجه سایت شما قرار می گیرند این دکمه های ظریف دکمه های نامرئی هستند[1].

واژه های کلیدی: کسب و کار اینترنتی , انتخاب ایده , شبکه ها اجتماعی , بازاریابی محتوا , دکمه نامرئی

1-مقدمه:

امروزه بسیاری از جوانان , برای برآورده شدن آرزوها و نیازهای روزمره خود دنبال کسب و کار با درآمد عالی هستند و بسیاری از آنها در اینترنت دنبال ایده هستند. همه ما با واژه"بازنشستگی" بزرگ  شده ایم که خوب درس بخوانیم رشته موردعلاقه خود را در دانشگاه انتخاب کنیم و فارغ التحصیل شویم و در سازمان یا ادارات استخدام شویم و بعد از 25-30 سال خود را بازنشسته کنیم. این روش برای زندگی کردن بد نیست اما برای کسب و کار اینترنتی درآمد پایدار و رسیدن به آرزوهای بزرگ روش مناسبی نیست.

تعریف عامیانه درآمد پایدار یعنی بدون اینکه در کسب و کارخود حضور داشته باشیم به پول برسیم مثلا یک آرایشگر یا تعمیرکار اتومبیل اگر صبح سرکار نرود از درآمد خبری نیست کسب و کاری مناسب برای درآمدپایدار هست که بدون حضور حساب بانکی تراکنش مالی داشته باشد. کسب و کاری وجود دارد که درآمدپایدار دارد این نوع کسب و کار , کسب و کار اینترنتی می باشد که با سیستمی کردن کسب و کار یا یک ماشین پول ساز , که می توان در موقع سفر حساب بانکی خود را چک و از آن کسب و کار لذت برد شرکت های بزرگ با سیستمی کردن کسب و کار خود به درآمدپایدار رسیده اند که از این راه و با تلاش خود ثروتمند شده اند[2].

2- راه اندازی کسب و کار اینترنتی    

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی باید ایده ای داشته باشید گاهی ایده می تواند جدید باشد ، گاهی وقت ها می تواند ایده هایی که در بازار وجود دارد باشد اگر ایده جدید باشد موضوع چیز دیگری است اگر ایده شما ایده ای باشد که در بازار وجود دارد که قبل شما افرادی در این بازار حضور داشته اند و شما باید با آنها رقابت کنید که این رقابت کار مشکلی نیست کافی است بازار خود را کمی تخصصی تر کنید و یک مزیت رقابتی برای خود ایجاد کنید که رقابت راحت تر شود[3]. اهمیت کسب و کار اینترنتی , راه اندازی آن کار سختی نیست ولی باید بلد باشید چه کاری را انجام دهید  با راحت ترین و ساده ترین روش می توانید درآمد بالای داشته باشید بعضی از افراد با فروش اطلاعات مانند: سوالات کنکور , فروش فایل های صوتی و تصویری و... در روز میلیاردها درآمد دارند و وب سایت های مانند: تخفیف کالا, وب سایت های آموزشی از این دسته سایت ها پر درآمد هستند باید بدانیم جامعه به چه چیزی نیاز دارد. کالایی را ارائه دهید که مخاطب از آن لذت ببرد و برای کالای خود پشتیبانی بگذارید. سعی کنید ایده های کسب درآمد را از سایت های خارجی بگیرید و برای موفقیت به دنبال نیاز های مردم باشید[1].

3- با کسب و کار اینترنتی رئیس خود باشید

به این فکر کنید که رئیس خود هستید:  مانند همه کارآفرینها , افرادی که یک کسب و کار اینترنتی را راه اندازی می کنند آنها رئیس خود هستند. این کسب و کار است برای افرادی است که دوست دارند برای خود کار کنند نه دیگران , در این کسب و کار هیچ کس از شما سوال نمی پرسد , کسی به شما نمی گوید چرا این کار را انجام نداده ای , کسی شما را به خاطر تأخیرتان توبیخ نمی کند و... . در کسب و کارهای اینترنتی انظبات و برنامه ریزی لازم است.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

در کسب و کار اینترنتی از کار کردن لذت می برید: بزرگترین محاسن کسب و کار اینترنتی لذت بردن از آن کار است. چون بعضی از افراد از شغلی که دارند راضی نیستند وآن شغل را دوست ندارند و به اجبار آن را انجام می دهند. در کسب و کار اینترنتی مشغول به کاری هستی که دوست دارید و براساس علاقه و توانمندی افراد می باشد.

در کسب و کار اینترنتی نیازی نیست از خانه خارج شوی: یکی از مزیت های کسب و کار اینترنتی مستقل بودن از زمان و مکان است. افرادی که خانه دار هستند , معلولیت حرکتی دارند یا باید از کودکان یا دیگران نگهداری کنند این امر کمک می کند تا خانه را ترک نکنید و البته برای دیگران کار نمی کنید که سرموقع در محل کار حضور داشته باشید و خودمان ساعت کاری را زمانبندی می کنیم. البته به این دلیل نیست که هر وقت دلمان خواست کار می کنیم بلکه باید برنامه ریزی داشته باشیم و به  یک زمانبندی تعیین شده ای پایبندی باشیم.

پول بیشتری بدست می آورید: از اینکه برای دیگران کار کنید کسب و کار اینترنتی را به خوبی اداره کنید تا پول بیشتری به دست بیاورید علت این که پول بیشتری به دست بیاویم این است که:

باید ارزش کسب و کاری که ایجاد می کنید بیش ازحقوقی باشد که دریافت می کنید اگر کسب و کار ارزشی برای افراد نداشته باشد شرکت ورشکت می شود. باید ارزشی برای شرکت ایجاد کنید که بیش از آن پولی باشد که می گیرید.

کاهش یافتن هزینه های فردی مانند: لباس , ایاب وذهاب , تعمیر و بیمه ماشین و... همچنین کاهش هزینه کاسبی مانند: محل کار, تجهیزات اداری, آب و برق و... محیط کارتان را خودتان انتخاب کنید: وقتی که در یک محل کار میکنید ممکن است آن محیط را دوست نداشته باشید. فضا, نور, رنگ بندی و... آن در اختیارما نیستند. ممکن است با افرادی که کار می کنیم اختلاف نظر داشته باشیم و از آنها خوشمان نیاید ومجبوریم آنها را  تحمل کنیم ولی در کسب و کار اینترنتی محیط کارمان و افرادی که با آن ها کار کنیم را خودمان انتخاب می کنیم و حتی می توانیم به تنهایی کار کنیم. می توانیم همزمان چندین شغل را اداره کنید: با کسب و کار اینترنتی می توانید چندین منبع درآمد داشته باشید و پول زیادی دریافت کنید البته اول باید فقط با یک کسب و کار اینترنتی شروع کنیم و بعد از سروسامان گرفتن این کسب و کار دومین  کسب و کار را شروع کنید الی آخر اما یک نفر نمی تواند تعداد زیادی کسب و کار اینترنتی را درست اداره کند اما نسبت به مشاغل سنتی در تعداد بیش تر می تواند انجام داد[2].

4-در گوگل سایت خود را ثبت نام کنید.

برای اینکه بتوانیم در موتور جستجو دیده شوید 6 مرحله وجود دارد عبارتند از:

·        انتخاب یک اسم خوب و فضای میزبانی مناسب برای سایت.

·        اتصال دامنه به فضای میزبان , یعنی DNS سایت را روی فضای میزبان.

·        بارگذاری سایت در فضای میزبانی خودتان باشد .

·        اطمینان از در دسترس بودن فضای میزبانی خود.

·        انتخاب کلمات کلیدی(3 تا 5عدد).

·        انتخاب تیتر مناسب و گذاشتن چند مطلب مرتبط با تیتر و موضوع سایت و کلمات کلیدی.

پنج مورد برای ثبت سایت باید انجام دهیم.

·        ثبت سایت در گوگل: با جستجو کلمه ثبت سایت در گوگل می توانید در این سایت ثبت نام کنید و در آدرس سایت www.google.com/int/af/addurl.html وب سایت خود را معرفی کنید.

·        ثبت سایت در وبمستر: برای ثبت سایت در وبمستر باید یک حساب کاربری در گوگل داشته باشید و برای ثبت نام به آدرس www.google.com/webmasters بروید.

·        لینک سازی: در وب سایت های آنلاین با فعالیت در انجمن های مختلف لینک سایت خود را به دیگران معرفی کنید وبه سایت خود لینک دهید.

·        ریپورتاژ آگهی: ریپورتاژ آگهی نیز پیشنهادی است برای لینک دادن به سایت های شما که مبلغی را از شما میگیرد و مطلب شما را در سایت های مورد نظر قرار می دهد.

·        سایت های وب2 : مانند لینک پد است که لینک های شما را میگیرد ونمایش می دهد که کاربر به لینک شما امتیاز دهد.

5- رشد کسب و کار اینترنتی با کمک شبکه های اجتماعی

امروزه افراد زیادی برای ارتباط از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند با کمک این شبکه های اجتماعی می توانید کسب و کار اینترنتی زیادی را انجام دهید. اگر بدرستی از شبکه های اجتماعی استفاده کنید به راحتی می توانید با مشتریان خود در ارتباط باشید و کسب و کارخود را در این شبکه ها گسترش دهید زیرا نباید این شبکه ها گمراه کننده باشند. گذاشتن مطلب در فیسبوک , توییتر یا اینستاگرام کارسختی نیست به راحتی می توانیم در این شبکه ها مطلب بگذاریم ,کسب و کارشما نیاز به استراتژی شفاف دارد تا زمان شما هدر نرود.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

چند نکته برای بهبود استراتژی های شبکه های اجتماعی ما کمک می کنند عبارتند از:

-         هدف های خود را شناسایی کنید: باید بدانید که در شبکه های اجتماعی ذبه دنبال چه هدفی هستید. برای کسب و کارحود یک یا دو هدف در نظر بگیرید با توجه به اهداف خود در شبکه های اجتماعی ثبت نام کنید. اگر بخواهید چند هدف را در نظر بگیرید نمیتوانید آن ها را بدست آورید.

-         مشتریان خود را بشناسید: افراد موفق می توانند در شبکه های اجتماعی با مخاطبان مناسب در ارتباط باشند برای انجام دادن اینکار باید بدانید کسب و کار شما برای چه افرادی مناسب است و در چه رده سنی جذاب است. مطالب و تبلیغات شما باید برای همان رده سنی مناسب باشد.

-         هیچ گاه رقیبان خود را فراموش نکنید: نکته ای که باید در شبکه های اجتماعی در نظرداشته باشید این است که فعالیت چندتا از رقبای خود را زیر نظر داشته باشید. اشتراک گذاری مجدد مطالب , لایک هاومیزان مطالب را در این شبکه ها در نظر بگیرید اینها نشان دهنده موفقیت  می باشند. باید در کسب و کارتان شیوه ای را انتخاب کنید که متناسب با مخاطبان شما باشد و بتوانید فعالیت خود را با آنها آغاز کنید. غیر از فیسبوک ,توییتر یا اینستاگرام می توانید برای رونق کسب و کارخود از لینکدین هم استفاده کنید. برای جذب مخاطب های ایرانی بهترین گزینه اینستاگرام است!

-         برای محتوای خود برنامه جدیدی داشته باشید: همیشه محتوای را ارائه دهید که درجه اول باشد می توانید آن را برای انتقال پیام و هدف خود به مخاطب استفاده کنید. فقط نباید به فکر فروش محصولات خود باشید بلکه باید محصولات خود را به زندگی مشتریان خود اضافه نمایید. با استفاده از فیلم ها , راهنما و کلیپ های آموزشی مختلف را به مشتریان خود ارائه دهید.

6- روشی برای بهبود بازاریابی محتوایی

-         رساندن محتوا به دست کاربران , افزایش کاربرها در اینترنت و گسترده شدن کسب و کار اینترنتی کار سختی است برای تولید محتوای خود باید روش مناسبی را پیش بگیرید که بین این همه محتوا بتواند محتوای شما جا باز کند. برای ایجاد تمایز بین خود و رقیبان سرسختتان این چند مورد زیر را مطالعه کنید.

-         تعین هدف خود در بازاریابی محتوایی: این اهداف باید با اهداف کسب و کار , خدمات, محصولات و برند شما مرتبط باشد.که رایج آنها عبارتنداز:

-         حامی برند شما باشد.

-         مشتریان سرنخ یا بالقوه (lead) تولید کند.

-         با فروش محتوای مورد علاقه مشتریان منجر به حفظ مشتریان و فروش بیشتر محصولات می شود.

-         مخاطبانتان را شناسایی کنید: سعی کنید محتوایی را تولید کنید که با توجه به سلیقه مشتریانتان باشد و اگر باب میل و سلیقه مشتری نباشد مشتری از قدرت سایت شما مطلع نمی شود. شما باید بدانید افراد بعد از طی کردن چه مراحلی با شرکت شما آشنا شدن و به مشتری نهایی شما تبدیل شده اند.

-         محتوایتان طبق برندتان تولید شود: به بازاریابی خود شخصیتی بدهید که مرتبط با برندتان باشد برای این کار به نکات زیرتوجه کنید:

·        در طراحی سایت و تولید محتوا از رنگ برند خود استفاده کنید.

·        برای تولید محتوا و متن سایت از فونت شخصی خود استفاده کنید.

·        از "نشان" های بصری در سایت خود استفاده کنید مانند: لوگو شرکت

-         جذابیت محتوا را حفظ کنید: برای اینکه مخاطبان انگیزه ای برای خواندن مقاله شما داشته باشند باید مقاله جذابیت کافی داشته باشد برای افزایش جذابیت حتما باید از تکنیک های ژورنالیستی به اندازه کافی استفاده کنید برای انجام این کار به نکات زیر توجه کنید:

·        سعی کنید اشتباهات تایپی خود را به حداقل برسانید , زیرا به اعتبار شما لطمه می زند.

·        طوری عناوین مقالات خود را بنویسید که نظر مخاطبین را جلب کند

·        در سایتهای خود از عکسهای جذاب برای جلب توجه مخاطبان استفاده کنید.

·        برای اینکه مخاطبان بتوانند به راحتی اطلاعات را درک کنند باید آن را به ساده ترین شیوه بازگو کنید.

نتایج بازاریابی محتواییتان را تحلیل کنید: نتایج بازاریابی محتوای خود را باید برسی کنید تا بفهمید شرکت شما فروش و سودخوبی داشته است یا نه , به محاسبه سرمایه گذاری و فعالیت های  خود بپردازید. به بررسی معیارهای خوب شرکت که مرتبط با اهداف بازاریابی محتوایتان می باشد بپردازید این اهداف می توان از افزایش تعداد اعضای سایت گرفته تا فروش بیشتر و ... باشد.

7- دکمه نامرئی در طراحی سایت

در طراحی سایت دکمه نامرئی المانی شفاف و توخالی است در جاهای خاص از سایت توجه کاربر را به خود جلب می کند. می توانیم با استفاده از اشکال هندسی تو خالی دکمه نامرئی را طراحی کنیم. دکمه های نامرئی اصول خاصی دارند که عبارتنداز:

·        دکمه های نامرئی بزرگتر از سایر دکمه های سایت هستند.

·        دارای یک متن ساده هستند.

·        این دکمه ها تو خالی هستند.

·        رنگ آنها معمولا سیاه یا سفید هستند.

·        در اطراف این دکمه ها یک شکل ساده یا خط ضخیم وجود دارد.

·        دکمه های نامرئی می تواند به تنهای ویا به همراه تعدادی از دکمه های کوچک طرای شود.

     مشکلاتی که دکمه نامرئی در طراحی سایت ایجاد می کند عبارتنداز:

·        دکمه های نامرئی علاوه بر نکات مثبت یک سری نکات منفی هم در سایت دارد.

·        همه کاربران از طراحی دکمه نامرئی مطلع نیستند ممکن است برای تشخیص و چگونگی استفاده از  دکمه های نامرئی دچار مشکل شوند زیرا در بعضی مواقع شبیه به زمینه میشوند وکاربر برای پیدا کردن دکمه  گیج میشود.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

·        دکمه های نامرئی را در جای مناسب قرار دهید که دید خوبی داشته باشد و نباید در نکته کلیدی تصویر قرار گیرد.

·        متنی که در این دکمه ها استفاده می شود نباید پیچیده باشد بلکه باید واضح و قابل فهم باشند.

·        قبل از طراحی دکمه ها باید این را در نظر بگیرید که این دکمه در سایت شما کاربرد دارد و با سایر المان ها همخوانی دارد[1].

   8- نتیجه:

      در این مقاله یاد گرفتید که چگونه یک کسب و کار اینترنتی را راه اندازی کنید که اولین قدم در این کار داشتن ایده مناسب می باشد سعی کنید ایده را از سایت های خارجی بگیرید و یاد گرفتید که چگونه سایت خود را در گوگل قراردهید و با دکمه های نامرئی سایت را زیبا تر و ساده تر کنید و در شبکه های اجتماعی می توانید با مشتریان خود به راحتی در ارتباط باشد و آن ها را بشناسید. در کسب و کار اینترنتی یا باید یک نیاز بسازید یا نیاز پیدا کنید که ساخت نیاز کار سختی است پس برای موفقیت به دنبال نیاز مردم باشید. این راز موفقیت در کسب و کار اینترنتی است و سعی کنید هیچ وقت یادگیری را متوقف نکنید برای پیشرفت نیاز به یادگیری روش های جدید دارید و اگر یادگیری را متوقف کنید , دقیقا کسب و کار خود را متوقف کرده اید.

بنر ایده

مقالات مشابه

مقاله اول :تاثیر رتبه بندی گوگل بر کسب و کار

مقاله دوم : تاثیر الگوریتم های گوگل بر کسب و کار های اینترنتی

مقاله سوم: چگونه یک استارتاپ موفق در شهرهای کوچک داشته باشیم

مقاله چهارم : سایت های ضروری برای کسب و کار های اینترنتی

مقاله پنجم : بحران کسب و کار خود را چگونه مدیریت کنیم

مقاله ششم : چگونه یک کسب و کار خانگی داشته باشیم

مقاله هفتم : مزیت کسب  کار های اینترنتی نسبت به کارهای سنتی

مقاله هشتم : عوامل شکست در کسب و کار اینترنتی

مقاله نهم : ایمیل مارکتینگ و تاثیر آن در کسب و کار

مقاله دهم : مدیریت زمان در بازاریابی و کسب و کار

مقاله یازدهم: فرصت کسب و کار در تلگرام

مقاله دوازدهم : فرصت های کسب و کار در اینستا گرام

مقاله سیزدهم : انتخاب ایده در کسب و کار و عملیاتی کردن آن

مقاله چهاردهم: تفاوت ایمیل مارکتینگ و اسپم مارکتینگ در کسب و کار

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط