ما به شما اعتماد داریم : شما نیز کافیست یک بار از محصولات ما استفاده نمایید مطمئنیم تفاوت را احساس می کنید. از این قسمت در دوره کسب و کار شرکت کنید.

شبکه های اجتماعی

aparat

ایده یابی در کسب و کار اینترنتی

  • 23 خرداد 1396
  • 7110
  • 0

ایده در کسب و کار اینترنتی

دوست خوبم بعد از این همه توضیحات ، اقداماتی هستن که برای رسیدن به موفقیت در این نوع کسب و کار باید انجامشون بدی.

اولین قدم توی کسب و کار اینترنتی که خیلی هم مهمه، داشتن ایده هستش.

ببین دوست من کسب و کار اینترنتی دقیقا از همینجا شروع میشه!

این روزها استفاده بیشمار کاربران از اینترنت باعث شده تا کسب و کار سنتی آروم
آروم کمرنگ تر بشه و افراد به طرف کسب و کار اینترنتی بیان . پتانسیل بالای پیشرفت توی این روش از کسب و کار ، باعث شده تا این نوع کسب و کار توی ایران هم رواج پیدا بکنه.

موقعی که حرف از کسب کار اینترنتی میشه افکار بیشتر افراد به طرف تولید و داشتن یک سایت سوق پیدا میکنه اما قبل از هر اقدامی باید نوع کسب و کار خودت رو مشخص و یک ایده ی ناب رو داشته باشی.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

وقتی یه نگاهی به کسایی که توی این کار موفق بودن بندازیم ، رمز و راز اونا رو فقط باید داشتن یک ایده ی خوب و بکر بدونیم ، حالا این ایده باید از کجا بیاد ، و تا جایی که به نتیجه برسه رو بهت توضیح میدم!

برای ایده پردازی میتونی از این سه روش الهام بگیری و ازشون استفاده بکنی .

روش اول استفاده از ایده های جدید و خلاقانه ای هست که به ذهن خودت خطور میکنه:

در این روش برای رسیدن به یک ایده ی خوب باید از مغزت استفاده بکنی و یک مشکل رو توی دنیای اینترنت و وب حل بکنی.

همیشه فرصت یک نیاز ، برای هر کسب و کار هستش ، حالا اون کسب و کار چه سنتی باشه و چه مثل کسب و کار اینترنتی نو و مدرن باشه ، و اگه این نیاز رو آماده و فراهم کردی یعنی اینکه تو به یک ایده برای حل مشکلی رسیدی ، در حقیقت ایده های بکر و عالی همیشه کنارمون هستن . شاید تو همین مشکلات ریزی که هر روز با اونا سر و کار داری و اونا رو بر طرف میکنی.

میدونی کسب و کارهایی وجود داره که وقتی یه نگاهی به گذشتشون بکنی ، میبینی که ایده ی این کسب و کار قبلا خیلی زیاد به فکرت رسیده اما خیلی ساده ازشون رد شدی و حالا افسوس این رو میخوری که این ایده و کسب و کار رو میتونستی تو داشته باشی و صاحبش بودی .

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

اگه خواستی یه ایده ی بکر و عالی داشته باشی کافیه فقط با دقت به اطرافت نگاه بکنی و به این فکر بکنی که چطوری یه کار رو یه جور دیگه انجام بدی یعنی نباید نوک بینی خودت رو ببینی و وسعت دیدت باید چند متر جلو تر هم باشه.

روش دوم استفاده از ایده ها و سایت های خارجی هستش

این روش توی ایران خیلی رواج پیدا کرده و اگه یه خورده به کسب و کار های اینترنتی نگاهی بندازی متوجه این موضوع میشی و میبینی بعضی افراد باهوش چطور از ایده های سایت های خارجی استفاده کردن و موفق هم شدن. وقتی غرب ایران رو تحریم کرد فرصت خوبی برای افراد باهوش پیش اومد تا با پر کردن جای خالی سایت های خارجی با سایت خودشون ، جدا از خدمات رسانی به جامعه ، از این فرصت طلایی به عنوان سکوی پرتابی برای خودشون استفاده بکنن. الان هم دیر نشده ، تو میتونی سایت های کم بازدید رو با یه زاویه دید متفاوت برانداز بکنی ، شاید همین سایت های کم بازدید کلید موفقیت تو باشن ، شاید اصلا ایده ای که بهش رسیدی یه چیز متفاوت از نمونه خارجی اون سایت باشه اما ممکنه هدف ایده ی تو و هدف اون سایت خارجی یکی باشه. فقط باید یه نکته رو رعایت و بررسی کنی و از خودت این سوال رو بپرسی که ؟ آیا ایده ای که انتخاب میکنی با قوانین و مقررات کشور مطابقت میکنه یا نه؟ یا متناسب با موقعیت مکانی که کشور در اون قرار داره هست یا نه؟

پیشنهاد مدیکار دات کام : مقاله کسب و کار اینترنتی را مطالعه کنید.

روش سوم استفاده از ایده های سایت های داخلی

خیلی وقتا میبینی که یه نفر یه کسب و کار اینترنتی رو به یه روش بهتر و درست تر انجام میده و از سایت قبلی هم موفق تر عمل کرده و سهم بیشتری رو توی بازار نصیب خودش کرده.

اینجا باید یه ارزش پیشنهاد بهتری برای ارائه به مشتری داشته باشی یعنی باید از خودت بپرسی چه دلیلی داره که با وجود سایت موفقی مثل سایتی که ازش ایده برداری کردی مشتری ها بیان و از سایت تو خدمات دریافت کنن یا محصولات تو رو بخرن؟ جواب این سوال میشه ارزش پیشنهادی تو.

برای مثال اگه به اپلیکیشن دیوار توجه بکنی دیوار زودتر از اَپ شیپور منتشر شده بود اما شیپور هم وارد عرصه شد و کاربران زیادی رو جذب خودش کرد هر چند هردو دارن توی یک سطح خدمات رسانی میکنن اما رقابت این دو اپلیکیشن تحسین بر انگیزه .

به غیر از این روش ها ، تو میتونی از روش های دیگ استفاده بکنی مثلا از مهارت و تخصص شخصی خودت برای ارائه خدمات کسب و کار خودت شروع بکنی ، خیلی وقتا مهارت فردی راز رسیدن به موفقیت هستش ، فقط کافیه مهارت های خودت رو توی دنیای اینترنت به مردم ارائه بدی و سایت خودت رو تبلیغ بکنی.

همینطور تو میتونی از موضوعات داغ این روزها بهره بگیری و یک ایده ی ناب رو برای خودت بسازی ، با یه خورده تفکر تو میتونی به ایده های ناب و خوبی برسی که ممکنه نیاز افراد جامعه یا حداقل قسمتی از جامعه ای که توش زندگی میکنی باشه و ایده ی تو کلید حل مشکلات افراد باشه.

دوست من این رو یادت باشه هر کسب و کاری حتما نیاز نیست که از اول کار با ایده استارت بخوره ، همونطور که گفتم میتونی از فروش مهارت ها و تخصص خودت شروع بکنی و یادت باشه که اگه به ایده ای رسیدی و هیچ کاری انجام ندادی اصلا فایده ای نداره.  

ایده یک مسئله ی مهم توی کسب و کار اینترنتیه و اولین فرمول برای رسیدن به هدف هستش . تو با ایده ای که خودت اون رو میسازی و با اجرای بدون نقص اون ایده ، آمادگی این رو پیدا میکنی تا با پیمودن زمان و تغییرات احتمالی ، ایده های خودت رو مطابق با شرایط آینده وقف بدی .

پیشنهاد مدیکار دات کام : مقاله کسب و کار اینترنتی را مطالعه کنید.

یه نکته رو درباره ی ایده های خودت باید بهشون توجه بکنی و اون ساده بودن ایده ها هستش و باید توانایی این رو داشته باشی تا پیش خودت اون رو توصیف بکنی .

ایده ی کسب و کار اینترنتی میتونه دریچه ای باشه به روی موفقیت و پولدار شدن تو ، چون این روزها مثل سابق کارآفرین بودن به این معنی نیست که تو یه شرکت یا فروشگاه دَرَن دَشت داشته باشی و به اصطلاح کسب و کار خشت و سیمانی راه بندازی تا قابلیت های خودت رو نشون بدی . شبکه جهانی اینترنت این فرصت رو بهت میده تا با کمک اون ، کسب و کار خودت رو با کمترین هزینه و شایدم بدون هزینه راه اندازی بکنی ، تو با استفاده از توانایی های مثبت خودت ، میتونی یک کسب و کار خوب و عالی رو برای خودت داشته باشی.

در ادامه چند ایده ی کسب و کار اینترنتی رو بهت توضیح میدم تا بیشتر با این کسب و کار آشنا بشی

1 – پرورش دهنده ی کسب و کار

اگه فکر میکنی علم و مهارت شخصی قابل توجهی در هر زمینه ی شغلی داری ، چه دلیلی داره تا نخوای یه کسب و کار راه بندازی تا پیروزی و موفق شدنت رو به مردم و اطرافیان خودت نشون بدی . میتونی با تجربه ای که داری ، کمک زیادی به کسایی که دوست دارن تا در زمینه ی فعالیت تو شروع به کار کنن ، بکنی و همینطور به کسایی که قبل تر از تو وارد این حرفه شدن اما با شیوه ی نوین و امروزی این مهارت آشنا نیستن کمک بکنی تا از علم روز عقب نمونند . این کار رو میتونی با ارائه مقالات در مورد کسب و کارت توی سایت خودت و حتی شبکه های اجتماعی انجام بدی ، مهارت و تجربه ی شخصی خودت رو به افراد نشون بدی و مشتری های زیادی رو واسه خودت پیدا بکنی .

2 – خرده فروشی بعضی از جنس های ویژه

کنترل یه فروشگاه که جنس های خاصی رو بری فروش داره علم و دانش ویژه ای رو میطلبه ، اگه همچین حرفه و دانشی رو بلدی ، می تونی با بر پا کردن یه سایت و فروش محصولات ویژه به افرادی که به این محصولات علاقه دارن کسب و کار خوبی را بندازی . برای هر محصول تولید شده در جهان یک فرد نیازمند در جهان وجود داره حالا این محصول چه فیزیکی باشه و چه دجیتالی ، چه اسباب بازی بچه ها باشه ، چه فیلم آموزشی در رابطه با موضوعات مختلف . تو با استفاده از خدمات رسانی نوین در قالب وب سایتها  همراه با آپشن های آنلاین ، هر وقت که دوست داشتی می تونی کسب و کار خودت رو راه اندازی بکنی . خیلی ها دوست دارن تا محصولات فیزیکی تو رو از طرف تو به مشتری ها برسونن که همین باعث میشه تا تو رو از داشتن انبار محصولات بی نیاز بکنه ، اگه بخوام مثالی رو در رابطه با این مسئله بزنم ، سایت معروف آمازون یا دیجی کالای خودمون بهترین گزینه میتونن باشن

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

3 – مشاور سوشال مدیا یا رسانه های اجتماعی

یکی از ایده های کسب و کار که طرفدار زیادی هم داره مشاوره ی بازار یابی توی شبکه های اجتماعیه. یه شرکت بزرگ برای اینکه از تکنولوژی روز دنیا عقب نمونه مجبور هست تا یک نفر رو به صورت پاره وقت و یا حتی تمام وقت استخدام بکنه تا کارهای مربوط به حساب های سوشال مدیا مثل فیس بوک و توییر و... رو انجام بده اما شرکت های کوچیک و یا متوسط مجبور هستن تا این طور کار ها رو خودشون انجام بدن . مدیران این نوع شرکت ها و کمپانی ها معمولا به دلیل اینکه مهم بودن مسئله شبکه اجتماعی رو درک نکردن و یا اطلاعات کافی رو نسبت به این شبکه ندارن و یا انقدر سرگرم انجام فعالیت های مربوط به کسب و کارشون هستن ، دیگ وقتی برای شبکه های اجتماعی مربوط به کسب و کارشون رو ندارن و تو میتونی به عنوان یک مشاور به این افراد کمک بکنی تا بهترین تصمیم و برنامه ریزی ها رو در این رابطه بگیرن و یک مفهوم مناسب رو در رابطه با محصولات خودشون به مشتری ها در شبکه های مجازی ارائه بدن. هر چقدر بتونی فالور و دنبال کننده بیشتری جذب بکنی ، کسب و کار تو هم بهتر میشه.

4 – تولید و فروش کتاب های دیجیتالی

این روزا با دیجیتالی شدن کتاب ها تولید و نشر اونا ، هم خیلی آسون تر شده و هم این کتاب ها بین مردم خیلی رواج پیدا کردن ، برای همین فرصت مناسبی هستش تا بتونی برای خودت یه کسب و کار خوبی رو راه اندازی بکنی . تو با استفاده از بازاریابی اصولی میتونی کتاب خودت رو توی هر زمینه ای که تولید کردی انتشار بدی .

5 - فروشگاه مجازی لوازم دست دوم

لوازم دست دوم حتی توی کشورهای پیشرفته هم طرفدارهای خودش رو داره تو میتونی با تولید یک وب سایت یا اپلیکیشن از مردم دعوت بکنی تا لوازم کار کرده ی خودشون رو به وسیله ی برنامه ی تو منتشر بکنن ، تا وقتی که برنامه ی تو معروف بشه و تو با ارائه خدمات ویژه به کاربران طلائی به درآمد زدایی برسی .

برای اینکه راحت به ایده سازی برسی ، مراحل اون رو به تو دوست عزیزم میگم :

قدم اول داشتن دفتر ایده هستش ، همیشه سعی کن یک دفتر چه ی ایده داشته باشی و ایده هایی که هر از گاه به مغزت خطور می کنه رو توی دفترچه ی خودت بنویسی . وقتی به ایده ی نسبتا خوب رسیدی میتونی از اون برای رسیدن به ایده های بهتر استفاده بکنی ، هر چیزی که به نظرت میتونه یه جرقه برای موفقیت تو باشه رو بنویس . جلسه های ایده پردازی تشکیل بده ، حالا موقشه که از رودخونه ماهی بگیری ، بذار تا ذهنت از این ایده به ایده ی دیگه بپره و ماهیگیری رو روی همه ی ماهی ها امتحان بکنه تا بتونه یه ماهی مناسب رو بگیره اما یادت باشه نباید از کوچیک ترین و نا مناسب ترین ماهی بگذری ، سعی کن بدترین ایده رو هم توی کاغذ بنویسی ایده ها رو هر شب یادداشت بکن و هر شب ماهیگیری بکن ، فردا هم باید ماهیگیری بکنی ، همینطور روزهای بد . قبل از این که قصد خوابیدن داشته باشی باید ایده های خودت رو نوشته باشی و صبح روز بعد باید اون ایده ها برنامه ی کاری تو باشن ، این کار به ذهنت جهت میده و باعث میشه تا ذهنت فعال تر بمونه. در مراحل نوشتن ایده ها 6 ایده ی اول راحت تر به ذهنت میرسه اما 4 تای آخری انرژی بیشتری رو ازت میگیره تا تو دهنت بیاد ایده هایی که به ذهنت میاد به صورت تصویر در بیار و نقاشی اونا رو بکش فقط یادت باشه اصلا مهم نیست که چقدر مهارت نقاشی داری این کار حتی میتونه یه سرگرمی برای تو باشه.

پیشنهاد مدیکار دات کام : مقاله کسب و کار اینترنتی را مطالعه کنید.

دنبال تجربه باش ، بدست آوردن تجربه های جدید وسعت دید تو رو بیشتر میکنه ، سعی کن با افراد خلاق در ارتباط باشی ، با کسایی که تاثیر گذاری مثبتی روی تو دارن ، برخورد داشته باش و باهاشون یک شبکه رو تشکیل بده و ایده های خودت رو باهاشون تبادل بکن ، اگه احساس کردی میتونی باهاشون کنار بیای ، میشه حتی روی همکاری باهاشون حساب بکنی.

اگه بتونی ذهنت رو به یه دستگاه ایده سازی تبدیل بکنی میتونه زندگی تو رو از این رو به اون رو بکنه و اصلا مهم نیست که چقدر ایده پردازی تو خوب هستش یا اینکه شرایط این کار رو داری یا نه . خلاقیت احساس نیست پس اگه همه چی رو به راه نبود یک استراحت کوچیک بکن و دوباره از اول شروع کن.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

بنر ایده

 

مقالات مشابه

مقاله اول :تاثیر رتبه بندی گوگل بر کسب و کار

مقاله دوم : تاثیر الگوریتم های گوگل بر کسب و کار های اینترنتی

مقاله سوم: چگونه یک استارتاپ موفق در شهرهای کوچک داشته باشیم

مقاله چهارم : سایت های ضروری برای کسب و کار های اینترنتی

مقاله پنجم : بحران کسب و کار خود را چگونه مدیریت کنیم

مقاله ششم : چگونه یک کسب و کار خانگی داشته باشیم

مقاله هفتم : مزیت کسب  کار های اینترنتی نسبت به کارهای سنتی

مقاله هشتم : عوامل شکست در کسب و کار اینترنتی

مقاله نهم : ایمیل مارکتینگ و تاثیر آن در کسب و کار

مقاله دهم : مدیریت زمان در بازاریابی و کسب و کار

مقاله یازدهم: فرصت کسب و کار در تلگرام

مقاله دوازدهم : فرصت های کسب و کار در اینستا گرام

مقاله سیزدهم : انتخاب ایده در کسب و کار و عملیاتی کردن آن

مقاله چهاردهم: تفاوت ایمیل مارکتینگ و اسپم مارکتینگ در کسب و کار

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط