ما به شما اعتماد داریم : شما نیز کافیست یک بار از محصولات ما استفاده نمایید مطمئنیم تفاوت را احساس می کنید. از این قسمت در دوره کسب و کار شرکت کنید.

شبکه های اجتماعی

aparat

مدیریت زمان در بازاریابی و کسب و کار

  • 24 دی 1395
  • 3916
  • 0

مدیریت زمان در بازاریابی و کسب و کار

آی ناز روشنی ، کارشناسی مهندسی تکنولوژی نرم افزار

استاد

مهدی سنجه ونلی

چیکده

قطعا توانایی شما در مدیریت زمان به عنوان مدیر به اندازه هر کار دیگری ، تعیین کننده موفقیت یا شکستتان می‏باشد. زمان منبعی ضروری و غیرقابل جایگزین برای موفقیت است. و بی شک آن، ارزشمندترین دارایی شماست. نمی‏توان آن را پس انداز کرد یا زمان از دست رفته را بازیافت. هر کاری که باید انجام دهید نیازمند زمان است و هرچه از زمان خود بهتر استفاده کنید، موفق تر خواهید بود و پاداش‏های بزرگتری دریافت خواهید کرد. مدیریت زمان برای برخورداری از حداکثر سلامتی و بهره وری شخصی حیاتی است. میزان کنترلی که بر زمان و زندگی خود دارید، شاخصی مهم از میزان آرامش درونی، هماهنگی و سلامت ذهنی شما است. احساس عدم توانایی در کنترل زمان منبع اصلی استرس، نگرانی و افسردگی است. هرچه بهتر رویدادهای مهم زندگی خود را سازماندهی و کنترل کنید، هر لحظه احساس بهتری خواهید داشت، انرژی بیشتری دارید، بهتر می خوابید و کارهای بیشتری انجام می دهید.

کلیدواژگان: زمان، بازاریابی، مدیریت زمان

1. مقدمه

اگر شما یک بازاریاب اینترنتی باشید، حتما از اهمیت بازاریابی با شبکه های اجتماعی خبردار هستید. امروزه اکثر مدیران و بازاریابان تلاش می‏کنند که بودجه تبلیغاتی خود را بیشتر صرف بازاریابی اینترنتی در شبکه‏های اجتماعی کنند. اما بازاریابی در این شبکه ها کار آسانی نیست و مشکلاتی را به همراه خود دارد که یکی از این مشکلات، برنامه ریزی و پیدا کردن وقت مناسب برای تبلیغات می باشد.در حقیقت پیدا کردن یک زمان که بتوانید در شبکه های اجتماعی فعالیت و تبلیغات کنید، همیشه یک معضل اساسی بوده است. بارها در خصوص داشتن برنامه در تبلیغات مخصوصا شبکه های اجتماعی  صحبت شده است وهمه ما میدانیم که اگر بدون برنامه پیش برویم، نه تنها موفق نخواهیم شد بلکه شکست سنگینی و جبران ناپذیری خواهیم خورد.برای همین است که بیشتر افراد در کارهای خود شکست می خورند چون هیچگاه یک برنامه معین ندارند.

سعی کنید برای شبکه های اجتماعی خود یک برنامه هفتگی و روزانه تعیین کنید.در برنامه هفتگی یک طرح کلی از تبلیغ در شبکه های اجتماعی تعیین کنید مثلا اینکه در یک روز خاص در شبکه فیسبوک فعالیت کنید و روزانه خود را برای ارائه ساعت تعیین کنید که در کدام ساعت یا بازه ساعتی فعالیت کنید.

این نکته را به یاد داشته باشید که تعیین مقدار زمانی که باید در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید، خیلی مهم است.تعیین هدف های بیش از توان خود، همیشه منجر به شکست می گردد.شما بهتر است که با یک برنامه فوق العاده سبک شروع کنید برای مثال در توییتر روزی دو پست توییت کنید یا در فیس روزانه یک پست قرار دهید تا هم میزان توانایی خود و هم بازخورد آن را به خوبی بدست بیاورید.یک مساله خیلی مهم در شبکه های اجتماعی این است حضور مداوم حتی کمرنگ شما خیلی بهتر از حضور پررنگ اما دست و پاشکسته می باشد زیرا حضور مداوم باعث میشود که کاربران شما هر روز پست های شما را ببینند و این باعث برندسازی بهتر در ذهن مخاطب میگردد برای مثال شبکه اجتماعی لینکدین، در این شبکه شما اگر به طور مداوم و با یک برنامه فشرده کار کنید رتبه شما به طور چشم گیری افزایش پیدا خواهد کرد اما کافی است که فقط دو روز فعالیت نکنید نتیجه آن به نظر شما چه خواهد شد؟!!

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

داشتن تقویم در بازاریابی اینترنتی خیلی مهم است مخصوصا اینکه این بازاریابی در  شبکه های اجتماعی باشد.شما میتوانید در شبکه های اجتماعی تمامی مناسبت ها را مانند ولادت ، شهادت ،اتفاقات خاص و غیره را به خوبی مورد پوشش قرار دهید و حتی یک استراتژی تبلیغاتی مانند تخفیفات ویژه تعیین کنید.

2. چهار عامل بهره وری

اولی عامل اشتیاق است: باید اشتیاقی عمیق و سوزان داشته باشید تا زمان را تحت کنترل در آورده و به حداکثر بهره‏وری برسید.

دومین عامل قاطعیت است: باید به صراحت تصمیم بگیرید که تکنیک های خوب مدیریت زمان را آن قدر تمرین کنید تا به عادت تبدیل شود.

سومین عامل اراده است: باید در مقابل همه وسوسه‏ها مقاومت کنید تا مدیریت زمانی موثر داشته باشید. اشتیاق شما اراده تان را تقویت می کند.

و سر انجام، مهم ترین کلید موفقیت در زندگی و چهارمین عامل، انضباط است: باید خود را موظف کنید که مدیریت زمان را به روشی دائمی در زندگی خود تبدیل کنید. انضباط موثر تمایل به مجبور کردن خودتان برای پرداخت هزینه هر کار است و اینکه کاری که می دانید باید انجام دهیدرا در زمانی که باید، انجام دهید. چه آن را دوست داشته باشید و چه نداشته باشید. این کار برای موفقیت حیاتی است.

مزایای تبدیل شدن به یک مدیر زمان عالی بسیار زیاد است. آن همان کیفیت ظاهری قابل تشخیص افراد موفق در مقابل افراد ناموفق است. همه افراد موفق از زمان خود به خوبی استفاده می کنند. همه افراد ناموفق استفاده ضعیفی از زمان خود دارند. یکی از مهم ترین قوانین موفقیت «ایجاد عادات خوب و تبدیل کردن آنها به ارباب شما است»

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

به یاد داشته باشید که مدیریت زمان در واقع همان مدیریت زندگی است. مدیریت زمان خوب و بهره وری شخصی با ارزش دادن به زندگی و به هر دقیقه آن آغاز می شود.

3. هر آنچه می توانید را با امکانات موجود و همین الان انجام دهید

باید به خودتان بگویید ««زندگیم ارزشمند و مهم است و برای هر دقیقه و ساعت آن ارزش قائلم. می خواهم از این ساعت ها به خوبی استفاده کنم تا در زمانی که در اختیار دارم، بیشترین موفقیت را کسب کنم»».

خبر خوب اینکه مدیریت زمان یک مهارت مدیریتی است و مهارت های مدیریتی قابل یادگیری هستند. مدیریت زمان مثل راندن یک دوچرخه، روش ها، استراتژی ها و تکنیک ها تشکیل شده است. مجموعه ای از مهارت ها است که می توانید بیاموزید، تمرین کنید و با اراده و تکرار در آنها استاد شوید.

4. روانشناسی مدیریت زمان

تفکر و احساسی که نسبت به خود دارید تا حد زیادی تعیین کننده کیفیت زندگی است و هسته احساسی شخصیت شما عزت نفس است، یعنی میزانی که خودتان را دوست دارید. عزت نفس تا حد زیادی با روش استفاده شما از زندگی و زمان برای بهره برداری از همه توانتان، تعیین می شود. هرچه بیشتر احساس کنید که شایسته، توانمند و بهره ور هستید، عزت نفس تان افزایش می یابد. هرچه عزت نفس تان بیشتر شود، بهره ورتر و توانمند تر خواهید شد. هر یک از دیگری حمایت کرده و آن را تقویت می کند. افرادی که زمان خود را به خوبی مدیریت می کنند، احساس مثبت و اعتماد به نفس دارند و مسئول زندگی شان هستند.

ایمیل مارکتینگ بنر

5. قانون کنترل

روانشناسی مدیرت زمان بر مبنای اصل ساده ای بنا شده که قانون کنترل نامیده می شود. بر اساس این قانون هنگامی نسبت به خو احساس خوبی دارید که بدانید کنترل زندگی تان را در دست دارید و هنگامی که احساس کنید کنترل کار و زندگی از دست تان خارج شده، احساسی منفی نسبت به خود خواهید داشت.

وقتی تحت کنترل عوامل بیرونی هستید، اغلب کارهایی که ساعات متمادی انجام می دهید، واکنش و پاسخی به رویدادهای بیرونی است.

میان عمل قاطعانه و هدف محور و عکس العملی که پاسخی سریع به فشار بیرونی است، تفاوت زیادی وجود دارد.در واقع همان تفاوت میان احساس مثبت کنترل داشتن برزندگی و احساس منفی استرس و تحت فشار بودن است. برای اینکه بهترین عملکرد را داشته باشید، باید عمیقا احساس کنید که بر حوزه های مهم کسب و کار و زندگی شخصی خود کنترل دارید.

6. افکار و احساسات شما

در اصطلاح روانشناسی هر شخص خودانگاره ای دارد. یک برنامه درونی که رفتار او را در همه حوزه های مهم زندگی تعیین می کند. افرادی که با کمک مدیریت زمان، خودانگاره خوبی دارند، دیدگاه و تفکرشان درباره خود این است که بسیار منظم و بهره ور هستند. آن ها مسئولیت کامل زندگی و کارشان را بر عهده دارند.

7. باورها به واقعیت تبدیل می شوند

باور شما درباره خود و توانایی تان برای مدیریت زمان چیست؟ آیا فکر می کنید که بهره وری بالا و کنترل کاملی بر زندگی و کارتان دارید؟ باورتان هرچه باشد، مثلا اگر خود را یک مدیر زمان عالی بدانید، به طور طبیعی همان کارهایی را انجام می دهید که با آن باور سازگارند.

اگر باور داشته باشید که زمان خود را به خوبی مدیریت می کنید، مدیر زمان خوبی خواهید بود. اما اگر باور داشته باشید که در مدیریت زمان ضعیف هستید، هیچ یک از آنها کمکی به شما نمی کند. اگر باور هایتان را درباره میزان اثربخشی و کارایی خود تغییر ندهید، نوانایی تان در مدیریت زمان هم تغییر نمی کند.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

8. تصمیم بگیرید

چگونه باورهایی جدید و مثبت درباره خود و میزان بهره وری شخصی تان ایجاد می کنید؟ خوشبختانه این کار دشوار نیست. فقط باید از چهار عامل اشتیاق، قاطعیت، اراده و انضباط استفاده کنید. مهم تر از همه اینکه تصمیم بگیرید یک عادت مدیریت زمان ویژه برای خود ایجاد کنید. پس اولین گام کلیدی تصمیم گیری برای تبدیل شدن به یک مدیر زمان عالی است.

9. ذهنتان را برنامه ریزی کنید

وقتی تصمیم گرفتید فردی بسیار بهره ور باشید، می توانید از مجموعهای از تکنیک های برنامه ریزی شخصی استفاده کنید.

نخستین تکنیک این است که گفتگوی درونی تان را تغییر دهید. 95درصد از احساسات و اقدامات احتمالی شما به واسطه گفتگویی درونی که با خود دارید، تعیین می شوند.

بارها و بارها به خود تاکیید کنید که ««من در مدیریت زمان عالی هستم»». وقتی دیگران درباره روش گذران زمانتان از شما می پرسند، به آن ها بگویید ««من در مدیریت زمان عالی هستم»» هرگاه می گویید

 ««من منظم هستم»»، ضمیر ناخودآگاهتان این واژگان را به عنوان یک دستور می پذیرد، به شما انگیزه می دهد و محرکی می شود تا در واقعیت هم رفتار های منظمی داشته باشید.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

10. خود را ایده ال تجسم کنید

دومین راه تغییر رفتارها، تجسم خودتان به عنوان یک مدیر زمان عالی است. خود را منظم، کارا و مسلط بر زندگیتان ببینید. به یاد داشته باشید دیدی که خودتان نسبت به شخصیت خود دارید، همان شخصیتی است که در بیرون از خود نشان می دهید.

یک فرد بسیار بهره ور را تصور کنید. آیا میز کار او همیشه تمیز و منظم است؟ آیا اغلب غیر عجول و بدون اضطراب به نظر می آید؟ یک تصویر ذهنی واضح از خود به عنوان فردی ترسیم کنید که بر زمان و زندگی اش تسلط دارد.

11. وانمود کنید که...

سومین راه برنامه ریزی خودتان این است که وانمود کنید از قبل یک مدیر زمان خوب بوده اید. فکر کنید در همه کارهایی که انجام می دهید، منظم بوده اید.

نکته بسیار جالب اینکه اگر اکنون فکر نمی کنید که مدیر زمان خوبی هستید و با این حال وانمود می کنید که از قبل خوب بوده اید، این کار احساس کارایی شخصی را در شما بر می انگیزد.

12. قبل از اقدام فکر کنید

در بیشتر مواقع خود را به شدت مشغول کار می‌یابید، اما زمانی را به توقف و اندیشیدن به خواسته و هدف واقعی‌تان اختصاص نداده‌اید. قبل از اینکه پایتان را روی پدال گاز زندگی فشار دهید، باید دید کاملا شفافی نسبت به هدف خود داشته باشید.

آیا هدفتان این است که زندگی فوق‌العاده‌ای برای خود بسازید؟ آیا تلاش می‌کنید شغل فوق‌العاده‌ای داشته باشیدیا کار فوق‌العاده‌ای انجام دهید؟توانایی شما برای عقب ایستادن و خودشناسی و تامل (تفکر آهسته) بسیار مهم است، زیرا می‌توانید زمان خود را به گونه‌ای سازماندهی کنید که بهره‌ورترین فرد باشید و در کاری که انجام می‌دهید به بیشترین لذت، رضایت و شادی برسید.

13. به پایان بیندیشید

خروجی‌های مطلوب خود را به وضوح مشخص کنید. نتیجه ، خروجی و موفقیت نهایی که برای دستیابی به آن تلاش می‌کنید، چیست؟ می‌خواهید در انتهای روز به کجا برسید؟ هنگامی که در تلاش برای بالا رفتن از نردبان موفقیت هستید، مطمئن شوید که آن را به دیوار مناسبی تکیه داده‌اید. آیا برای این کار می‌کنید که پول کافی به‌ دست آورید، امنیت مالی داشته باشید و احساس خوشحالی کنید؟ آیا به این خاطر کار می‌کنید که عاشق کارتان هستید یا احساس می‌کنید ماموریت دارید که کاری مهم را به انجام برسانید؟ اگر به بزرگ‌ترین هدفتان دست یابید، دنیایتان چه شکلی خواهد داشت؟ چشم‌اندازیکه برای خود و کارتان در طولانی مدت دارید چیست؟ماموریت‌تان چیست؟ دوست دارید چه تفاوت‌هایی در زندگی دیگران ایجاد کنید؟ اگرهمه آنچه برایش تلاش می‌کنید،کسب درآمدبرای پرداخت چک‌هایتان باشد، ایجاد و حفظ سطح بالای تعهد و اشتیاق سخت خواهد بود. برای این که واقعا خوشحال و راضی باشید، باید برای انجام کاری تلاش کنید که بزرگ‌تر از خودتان باشدو با این کار در زندگی و کار دیگران تفاوت ایجاد‌کند.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

14. به دنبال راه بهتری باشید

وقتی سوال »کار چطور پیش می‌رود؟« را مطرح می‌کنید، باید یک سوال مهم دیگر را نیز در ذهن داشته باشید: »آیا راه بهتری هم وجود دارد؟« حقیقت این است که تقریبا همیشه روشی متفاوت و بهتر برای رسیدن به یک هدف وجود دارد. این راه ممکن است سریع‌تر، ارزان‌تر، ساده‌تر و کاراتر باشد.

بسیاری از افراد سخت کار می‌کنند، اما در جهت و مسیری اشتباه گام برمی‌دارند. آن‌ها کاری که قرار است انجام دهند و جایی که قرار است به آن برسند را به وضوح نمی‌شناسند، اما نمی‌خواهند با این احتمال که در اشتباه هستند، روبه‌رو شوند. فرایند مطرح کردن سوالات سخت نیازمند تفکر آهسته است، اما می‌تواند سرعت دستیابی به اهداف کسب‌وکار، چشم‌انداز و ماموریت را به شدت افزایش دهد.

15. نتیجه گیری

با پیروی از اصول مدیریت زمان ، مهار زمان را می توانیم در اختیار بگیریم و بتوانیم خودرا هماهنگ سازیم و از دوباره کاریها و هدر دادن وقت طلایی خود که یکی از مهمترین سرمایه زندگی هر فرد می باشد جلوگیری کنیم .

مدیریت زمان کاری شدنی است، اما مستلزم تلاش و ممارست و تمرین مستمر است،که با کوشش و پیروی از اصول فوق الذکر بتوانید آنها را در زندگی روزمره خود به کارگیرید،واز وقت خود حداکثر استفاده را ببرید.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

 

مقالات مشابه

مقاله اول :تاثیر رتبه بندی گوگل بر کسب و کار

مقاله دوم : تاثیر الگوریتم های گوگل بر کسب و کار های اینترنتی

مقاله سوم: چگونه یک استارتاپ موفق در شهرهای کوچک داشته باشیم

مقاله چهارم : سایت های ضروری برای کسب و کار های اینترنتی

مقاله پنجم : بحران کسب و کار خود را چگونه مدیریت کنیم

مقاله ششم : چگونه یک کسب و کار خانگی داشته باشیم

مقاله هفتم : مزیت کسب  کار های اینترنتی نسبت به کارهای سنتی

مقاله هشتم : عوامل شکست در کسب و کار اینترنتی

مقاله نهم : ایمیل مارکتینگ و تاثیر آن در کسب و کار

مقاله دهم : مدیریت زمان در بازاریابی و کسب و کار

مقاله یازدهم: فرصت کسب و کار در تلگرام

مقاله دوازدهم : فرصت های کسب و کار در اینستا گرام

مقاله سیزدهم : انتخاب ایده در کسب و کار و عملیاتی کردن آن

مقاله چهاردهم: تفاوت ایمیل مارکتینگ و اسپم مارکتینگ در کسب و کار

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط