ما به شما اعتماد داریم : شما نیز کافیست یک بار از محصولات ما استفاده نمایید مطمئنیم تفاوت را احساس می کنید. از این قسمت در دوره کسب و کار شرکت کنید.

شبکه های اجتماعی

aparat

راه هایی برای افزایش بازدید کننده وب سایت

  • 25 دی 1395
  • 3179
  • 0

راه های افزایش بازدید کننده وب سایت

اکرم اقبال جهانی

مهندسی کامپیوتر

استاد

مهدی سنجه ونلی

چکیده:

امروزه استفاده از اینترنت برای جذب بازدیدکننده، مشتری و کاربر ها بسیار پراستفاده شده است. برای اینکه یک وب سایت در اینترنت را برای جذب بازدیدکننده داشته داشته باشیم، راه‏های زیادی وجود دارد. ولی در ابتدا باید بدانیم که یک وب سایت برای ادامه دادن به راه حیات خود، به بازدید کننده نیاز دارد. این بازدیدکنندگان به دو دسته تقسیم میشوند ، بازدیدکنندگانی که به صورت تصادفی به سایت وارد شده و نوع دیگر بازدید کننده‏ای که وجود دارد ، از همان نوع اول می‏باشند ، ولی بعد از بازدید سایت ، از نوع مطالب و کارایی سایت راضی بوده و بازدید کننده دائمی سایت شده است. یکی از مهمترین دلایل اینکه بازدید کننده می تواند استفاده کننده دائمی باشد ، این است که دامنه سایت نیز به مطالب سایت مرتبط باشد و نوع سرور ارائه دهنده سایت نیز کارایی خوبی برای بازدیدکننده برای اجرای سایت داشته باشد. دلایل دیگری نیز وجود دارد که بازدید کننده می تواند در سایت ماندگار بوده و تعداد آن را افزایش دهیم ، که در ادامه می گوئیم. در این مقاله قصد داریم برخی از راههای افزایش بازدید کننده وب سایت را بیان کنیم.

کلمات کلیدی: وب سایت، بازدیدکننده ، بازدید ، افزایش بازدید

مقدمه:

در این مقاله قصد داریم تا راه هایی را مورد بررسی قرار دهیم که برای آن دسته از افرادی است که در صورت داشتن وب سایت یا وبلاگ بتواند بازدیدکنندگان خود را افزایش دهد ، که برای آن دسته از سایت هایی خوب است که تعداد بازدیدکنندگان آن پایین است. در این مقاله سعی داریم راه های افزایش سایت را بدون استفاده از روش های تقلبی و کاذب توضیح دهیم که سایت افزایش بازدید واقعی داشته باشد و رنکینگ سایت نیز در سایت‏های جستجوگر مانند گوگل، یاهو و .... واقعی بوده و افزایش بازدید کننده بیشتری داشته باشیم. لازم به ذکر است که افزایش بازدید وبلاگ و وب سایت جزء اصلی ترین معیارها و چالش های مدیران وبسایت ها می‏باشد.

راه های گفته شده در این مقاله به گونه ای است که در عین سادگی بسیار پرکاربرد و قابل استفاده واقعی می‏باشد. افزایش بازدید دارای راه های بسیاری می‏باشد. روش هایی که به نوعی از آنها کلاه سیاه می گویند و روش هایی که با تاثیر طولانی مدت به روش های کلاه سفید مشهور هستند.

راه های ابتدایی

از معروف ترین راه های افزایش بازدید کنندگان سایت در بین مدیران سایت های قدیمی بسیار معروف و مشهور و مورد استفاده قرار می گرفت میتوان به تبادل لینک اشاره کرد. در این روش بین سایت ها ، لینک هایی از هم قرار گرفته و به نام تبادل لینک یا لینک دوستان نیز معروف می باشد که مدیران دو یا چند سایت با هم به تبادل لینک با استفاده از تصویر یا بنر یا توضیحات در مورد هم پرداخته و بازدیدکنندگان خود را به سایت های دیگر مرتبط می کنند.

راه های جدید

برای اینکه بتوانیم بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش دهیم بایستی راه های جدیدتری را استفاده کنیم که در این مقاله به برخی از مهمترین آنها می پردازیم. استفاده از تبادل لینک دیگر در این وضع کنونی استفاده از اینترنت که بسیار عمومی شده و سایت های بسیاری با تخصص ویژه و بازدید بسیار قابل استفاده نیست و در صورتیکه بخواهیم برای سایت خود استفاده کنیم هزینه بسیار بالایی را در بر دارد که بایستی به سایت های پربازدید بپردازیم.

این روش ها شاید در دراز مدت تأثیر خود را نشان دهد و نبایستی از آن تأثیر سریعی داشته باشیم ، البته شاید در برخی موارد با توجه به ایده سایت و نوآوری آن شاید تأثیر آن نیز سریع بوده و افزایش بازدیدکننده سایت خود را داشته باشیم.

این مقاله به 2 بخش تقسیم می شود:

1. افزایش بازدید سایت شما: دراین روش راه حل هایی برای افزایش بازدید کننده را ارائه می دهیم که به راحتی می‏توان آنها را استفاده کرد.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

2. افزایش بازدید با استفاده از شبکه های اجتماعی: با توجه به افزایش روزافزون استفاده از شبکه های اجتماعی، می توانیم با استفاده از شبکه های اجتماعی پربازدید، سایت خود را بهبود داده و استفاده کنندگان سایت خود را افزایش دهیم.

بخش اول: افزایش بازدید سایت شما

محتوای خلاقانه

با توجه به اینکه بیشتر بازدید های سایت ما از طریق جستجو در جستجوگرها می باشد، و مهمترین و پربازدیدترین موتور جستجو نیز در حال حاضر سایت گوگل می باشد. با توجه به الگوریتم جدید گوگل به نام الگوریتم کبوتر (Pigeon algorithm) که بدین صورت رفتار می کند که پس از ایندکس شدن سایت توسط گوگل چند کبوتر درون آنها قرار می گیرد و در زمانی که کاربر کلمه کلیدی را تایپ کند ، گوگل این کلمه کلیدی را به کبوترانش می دهد و در صورت وجد داشتن این کلمات کلیدی در سایت ها اصطلاحاً نوک میزند و این سایت ها را بر اساس کلمات کلیدی پر کاربرد فراخوانی می کند و به کاربر نمایش می دهد. دیگر الگوریتم گذشته گوگل به نام پاندا بوده که بدین صورت رفتار میکرد که در صورتیکه عنوانی یا تصویر یا متنی را تکراری بیابد، یعنی در دیگر سایت‏ها با همین عنوان نیز وجود دارد رنکینگ سایت را به دلیل کپی بودن پایین می آورد. به همین دلیل در صورتیکه که سعی کنید همیشه خالق محتوا باشید و از کپی کردن دوری کنید می توانید رویای افزایش بازدید سایت خود را بپرورانید. زیرا در این دوره زمانی هرچه خلاق تر باشیم ، برنده خواهیم بود.

3 خط ابتدایی و همچنین عنوان مطلب سایت شما را به کاربر معرفی می کند، پس بایستی به این قسمت توجه بسیاری داشته باشید.

چند نکته مهم در محتوا:

·        متن محتوای سایت شما باید بدون غلط املایی باشد.

·        بگونه ای مطلب باشد که جواب کاربر را به راحت ترین و سریعترین حالت دهد.

·        زمان ارسال مطالب نیز بسیار مفید است که بین ساعات 9-11 را بهترین زمان برای ارسال مطالب میدانند.

طراحی حرفه ای

ظاهر سایت جزء مهمترین دلایلی است که می تواند مخاطب خود را جذب کند، هر چه ظاهر زیباتر، متناسب‏تر به محتویات سایت مرتبط باشد ، جذب آن بیشتر است. سایت بایستی در حالت سبک ترین نوع خود باشد که با توجه به استفاده اینترنت کاربر به سرعت اجرا شود. همچنین قابلیت اجرا در دستگاه های مختلف را داشته باشد. امروزه با استفاده از تکنولوژی های CSS3 و HTML5 می توان سایت های بسیاری زیبا در عین حال سریعی را داشته باشیم.

مردمی بودن

یکی از مهمترین دلایلی که کاربر در سایت شما خواهد ماند و به سایت شما بازخواهد گشت و شاید به دیگران نیز معرفی کند این است که طبق علایق کاربران رفتار کرده که منجر به افزایش بازدید سایت شود.

دقت در ماندن کاربران نه در تعداد بازدید

در زمانی که شما سایت دارید بایستی بیشتر به این توجه کنید که هر کاربر چه میزان در سایت شما بوده و مانده است نه اینکه در روز چقدر بازدیدکننده دارید ، البته نباید از آن ها نیز دوری کرد ، ولی بازدیدکننده سایت بسیار مهمتر از تعداد بازدید می باشد. زیرا این افراد بعد ها نیز به سایت بازخواهند گشت.

خبرنامه

استفاده از خبرنامه یکی از راه های است که می توان به اعضاء خبرنامه سایت اطلاع داد که جدیدترین مطالب سایت را در ایمیل خود داشته باشد و آن ها را نیز در صورتی که بخواهد به دیگران نیز ارسال کند. البته راه های جدیدترین نیز وجود دارد مانند خبرنامه پیامکی یا خبرنامه شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام و .... . که می تواند اعضا را از جدیدترین اخبار سایت باخبر کرده و اعضا را به سایت اضافه کند.

مشخص بودن هدف سایت

قبل از شروع ساخت وب سایت بایستی هدف ایجاد سایت و همچنین دسته بندی های موجود و مطالب سایت خود را با توجه نوع سایت قرار دهیم. در صورتیکه هدف سایت مشخص نباشد، مانند بسیاری از سایت های دیگر به شکست خواهد رسید. مطالب سایت بایستی به موضوع سایت و هدف آن ربط داشته باشد که کاربر به عنوان آن همیشه درحافظه خود داشته باشد.

به مطالب سایت، تصاویر، گرافیک و جدول اضافه کنید

استفاده از تصاویر، گرافیک و جدول مطالب سایت را اعتبار میدهد.Bing Images و Google Images مهم ترین منابع جستجوی رایج تصویر برای کاربران اینترنتی هستند. بازدید از این دو منبع بسیار مهم میباشد زیرا تنها سایت های بازدید کننده جستجو تصاویر خواهد بود. از یک دید دیگر بازدید کننده زیاد علاقه ندارند که مطالب متنی و بسیار طولانی را بدون تصویر را بخوانند و استفاده از تصویر باعث می شود که نوع مطلب شما زیباتر شود.

به آمار دقت کنید

آمار می تواند مدیر سایت را از اینکه چه کاربرانی و به چه دلایلی به سایت مراجعه کردند، اطلاع رسانی کند. با توجه به این قسمت مدیر می تواند مطالب خود را در راستای علایق مردم و استفاده کنندگان سایت خود مدیریت کرده و مطالب مورد توجه بازدیدکنندگان را قرار دهد. راه‏های زیادی برای استفاده از آمار وجود دارد ولی یکی از بهترین آن ها متعلق به سایت گوگل بوده که به نام Google Analytics می باشد که میتواند به مدیر کمک بسیار زیادی کند.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

ارجاع بدهید

در صورتیکه سایت شما قرار است مطلبی را در اختیار کاربر قرار دهد، کاربر می خواهد مرجع آن را بداند ، پس بهتر است که مطالب دارای ارجاع بوده که در صورتیکه بخواهد از آن استفاده کند.

ارجاع شما می تواند از یک سایت خارجی یا ایرانی باشد ، اما مهم این است که بازدید کننده را به سایت خود کشانیده و با توجه به با مرجع بودن مطالب سایت شما ، باز هم به سایت شما بازگردد.

کاهش تبلیغات

هستند سایت هایی که با اینکه مطالب خوبی در خود دارند ولی به دلیل اینکه از تبلیغات بسیار زیادی استفاده می‏کنند اما بازدید زیادی ندارند ، این تبلیغات زیاد باعث می شود کاربر نتواند مطالب اصلی سایت را مشاهده کرده و از آن استفاده لازم را کند و شاید در صورتیکه برای اولین بار به سایت شما بیاید با دیدن تبلیغات زیاد از جمله تبلیغات پاپ آپ ، از سایت خارج شود.

استفاده از برچسب ها و کلمات کلیدی

این گزینه باعث می شود که موتورهای جستجو با توجه به این کلمات ، رنکینگ سایت را محاسبه کند که هرچه کلمات کلیدی تری وجود داشته باشد باعث می شود که کاربرهای بیشتری به سایت مراجعه کنند.

استفاده از لینک های درست

در صورتیکه در سایت خود لینک های دانلود و ارجاع داریم ، از سالم بودن و درست بودن آن بایستی مطمئن باشیم و در صورتیکه کاربری آن را ارجاع داده باشد ، به آن سریعتر پاسخ دهیم.

به روز رسانی مطالب ، به طور منظم

یکی از مهمترین قسمت های سایت این مطلب است که بروزرسانی سایت بایستی بصورت منظم بوده و به گونه‏ای نباشد که سایت در یک روز دارای ده ها پست و در روز های دیگر شاید یک پست هم وجود نداشته باشد. ارسال مطلب منظم باعث میشود که کاربر ثابت سایت همیشه از سایت راضی بوده و موتورهای جستجو نیز کاربران بیشتری را به سایت شما مراجعه خواهند داد.

بخش دوم: افزایش بازدید با استفاده از شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه های اجتماعی با توجه به اینکه بسیاری از آنها بر روی گوشی های همراه قابل اجرا شدن را دارند می تواند هر کاربری را از هرجایی به سایت ها مراجعه دهد. در صورتیکه اطلاعات و مطالب خود را به درستی در این نرم افزارها وارد کنیم.

استفاده از شبکه های اجتماعی باعث میشود که:

    افزایش ترافیک وب سایت

    کمک به سئو سایت

    معروفیت برند سایت

    مشارکت و همکاری با بازدیدکنندگان ثابت سایت

ابتدا بایستی به این نکته توجه داشت که شبکه های اجتماعی به دلایل طراحی ساده تر و کاربرپسندتر بازدید بیشتری نسبت به سایت ها در این دوره زمانی دارد پس بایستی به آن توجه بیشتری داشته باشیم.

با گذاشتن خلاصه ای از مطالب سایت خود با لینک به سایت اصلی می توانید کاربر را به سایت خود راهنمایی کنید.

به دلیل اشتراک گذاری در بین شبکه های اجتماعی علاوه بر کاربران ثابت خود می توانید کاربران و بازدیدکنندگان جدیدی را در سایت داشته باشید بدین صورت که مطالب سایت شما در شبکه اجتماعی اشتراک گذاری خواهد شد.

بروز رسانی ساده تر شبکه های اجتماعی نیز یکی دیگر از دلایل استفاده عمومی آن شده است ، همین دلیل نیز می تواند به مدیریت سایت نیز کمک کند تا مطالب خود را در این شبکه ها نیز در اختیار کاربران قرار دهد.

پاسخ دهی به کاربران نیز در این شبکه های اجتماعی بسیار راحت تر بوده و همچنین کاربران بیشتری نیز از آن استفاده خواهند که نظرات و پیشنهادات خود را در اختیار مدیران سایت قرار دهند.

بنر متحرک جذب ترافیک

منابع و مآخذ:

1.      یاکشی, جلال؛ ادریس شاهی جان و امید آمیه، 1395، راهکارهایی برای مدیریت وب سایت های تجاری و افزایش بازدیدکننده، کنفرانس بین المللی مدیریت و اقتصاد پویا ایران -مالزی، مالزی -جزیره پنانگ دانشگاه USM، مرکز توسعه آموزشهای نوین ایران (متانا)

2.      منگلی, کاوه، 1388، بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو برای افزایش کاربر، دومین کنفرانس بین المللی نظام اداری الکترونیک، تهران، مرکز همایش های علمی طاپکو

3.      افخمی اردکانی, سمیه و محمدرضا ملاخلیلی، 1394، ردیابی چرخه عمر موضوعات خبری در شبکه های اجتماعی، اولین کنفرانس بین المللی وب پژوهی، تهران، دانشگاه علم و فرهنگ

4.      جواهری, مریم؛ پیمان توفیقی؛ علی چیت سازیان و رقیه سلمانی، 1394، نقش دیجیتال مارکتینگ بر کاهش هزینه تبلیغات و جایگاه آن در جذب مشتری، اولین کنفرانس بین المللی حسابداری و مدیریت در هزاره سوم، رشت، شرکت پیشگامان پژوهش های نوین

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

مقاله های مشابه را می توانید از لینک های زیر استفاده کنید.

الگوریتم رتبه بندی کبوتر گوگل

تاثیر رتبه بندی گوگل بر کسب و کار

تاثیر الگوریتم های گوگل بر کسب و کار

بهبود سئو با ویدئو مارکتینگ

معرفی و بررسی الگوریتم پنگوئن

نقش الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل در رتبه بندی سایت

رتبه بندی الگوریتم کبوتر گوگل برای سایت ها

سئو سازی فایل های ویدئویی و تصاویر

الگوریتم کبوتر گوگل چگونه کار می کند

تاثیر سئوسازی در بازاریابی محتوا

تاثیر سئو بر ترافیک سایت

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط