ما به شما اعتماد داریم : شما نیز کافیست یک بار از محصولات ما استفاده نمایید مطمئنیم تفاوت را احساس می کنید. از این قسمت در دوره کسب و کار شرکت کنید.

شبکه های اجتماعی

aparat

الگوریتم رتبه بندی کبوتر گوگل

  • 17 بهمن 1396
  • 3799
  • 0

الگوریتم رتبه بندی کبوتر گوگل

Google Pigeon Algorithm

چکیده

بی شک همه ما با موتور جستجوی گوگل آشنا هستیم و به نحوی با آن کار کرده ایم. اما آیا از خود پرسیده اید که گوگل چگونه در میان میلیون ها وب سایت نتیجه مورد نظر شما را به نمایش می گذارد؟

اگر دوست دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش دهید 

مقالات صوتی دیگر را از این قسمت کاملا رایگان گوش کنید  (فقط کافیست عضو مجموعه ما شوید)

شرکت گوگل الگوریتم جدیدی برای بهبود نتایج جستجو ارائه کرده است که میتواند بر اساس تشابهات و تناسب معنایی, موقعیت جغرافیایی کاربران و جستجوی محلی و مطالب مرتبط نتایج را در اختیار کاربران قرار میدهد.

کلمات کلیدی:

رتبه بندی سایت _ الگوریتم کبوتر گوگل _ سئوی محلی _ PigeonRank  _ Google Algorithm

 

1 - آشنایی با الگوریتم کبوتر

پشت پرده نتایج بزرگ گوگل, الگوریتمی موسوم به الگوریتم کبوتر "PigeonRank™" می‌باشد. گوگل در سال 2014 الگوریتم جدیدی به نام کبوتر یا Pigeon را معرفی کرد. تکنولوژی ای برای رتبه بندی وب سایت ها که اولین بار توسط لاری پیج (Larry Page) و سرگی برین (Sergey Brin) در دانشگاه استانفورد ایجاد گردیده و توسط گوگل پایه گذاری شده است و تاثیر زیادی بر روند سئو سایت می گذارد.

الگوریتم کبوتر گوگل قابلیت جستجوی عمیق تر و دقیق محتوای سایت ها شامل بررسی اطلاعات نمودارها، هم معنی ها، تشابهات و غیره را دارا میباشد و این همان ویژگی است که گوگل را به یک موتور جستجوی منحصر به فرد و قدرتمند تبدیل کرده و درصد بالایی از مخاطبین را به خود اختصاص داده است.
 

بیشتر بدانید : تاثیر الگوریتم های گوگل در کسب و کارهای اینترنتی
 

2 - اصول کار الگوریتم کبوتر

 

کبوتران به آسانی می توانند جزئیات را بدون در نظر گرفتن جهت گیری فضایی به دقت بررسی و تشخیص دهند، و این همان قابلیتی است که موجب می شود موتور جستجو نیز از میان میلیون ها سایت, سایت های مرتبط و مطلوب شما را بیابد.

اصول کار این الگوریتم بدین گونه است که اطلاعات و محتوای تمام وب سایت ها در قفس هایی دسته بندی میشوند و در هر قفس نیز تعدادی کبوتر وجود دارند که وظیفه بررسی و پایش اطلاعات را دارند. زمانی که مطلبی در گوگل جستجو می‌شود این کبوتران محتوای وب سایت ها را با کلمات کلیدی مورد جستجوی شما مقایسه کرده و اگر تناسب و همخوانی داشتند آنها را انتخاب کرده و به اصطلاح به آنها نوک می‌زنند. در هر بار نوک زدن هر یک از این کبوتران رتبه کبوتر (PigeonRank) صفحه مربوطه افزایش یافته و در انتها رنکینگی از صفحات بدست می‌آید, هر صفحه که رنکینگ بالاتری کسب کند در ابتدای صفحه نتایج کاربر نمایش داده میشوند.

همه این فرآیند ها در کسری از ثانیه صورت میگیرد و به کاربر نمایش داده میشود.

3 - ویژگی ها

3 – 1.  جامعیت

طبق اعلام گوگل الگوریتم کبوتر صدها عامل را در رتبه بندی نتایج جستجو در نظر خواهد گرفت. به ویژه استفاده از اطلاعاتی شامل کلمات مشابه، تناسب، غلط های املایی کاربران، تخمین محل و فاصله از توانایی های این الگوریتم جدید خواهند بود.

3 – 2. تمامیت

دور زدن الگوریتم گوگل کار آسانی نخواهد بود. اگرچه برخی از وب سایت ها تلاش کرده اند با نمایش داده های کاذب درصدد افزایش رنکینگ خود در الگوریتم های کبوتری گوگل باشند اما تکنولوژی کبوتری گوگل PigeonRank را نمیتوان با این تکنیک ها فریب داد. کبوتران گوگل طوری برنامه ریزی شده اند که بتوانند در سخت ترین شرایط بهترین انتخاب را اتخاذ کنند. جستجوی گوگل یک راه آسان و صادق برای پیدا کردن وب سایت های مفید و مرتبط با با اطلاعات شماست.

4 - موقعیت مکانی در جستجوی گوگل

سئوی محلی یا Local Seo ، از جمله موضوعاتی است که امروزه بر سر زبان ها افتاده و مدت هاست که مورد توجه ‏موتورهای جستجو مخصوصاً گوگل قرار گرفته است. در این روش نتایج جستجو متناسب با مختصات جغرافیایی کاربر تعیین شده و ارائه میگردد.

به گفته گوگل این الگوریتم جدید پارامتر فاصله و موقیعیت مکانی را نیز مورد بررسی قرار میدهد.

این پارامترها از سیستم های گوناگونی مانند نقشه گوگل و  Google Bussiness برای تعیین محل اماکن, شرکت ها و تجارت های گوناگون مورد استفاده قرار میگیرد و بر همان اساس نیز نتایج به شما ارائه میگردد.

اینطور به نظر می آید که این الگوریتم در حال حاضر تنها در وب سایت های انگلیسی زبان فراهم شده است و اینکه چه زمانی به صورت گسترده تر در تمام کشورها و زبان های مختلف بکار گرفته شود سخنی به میان نیامده است.

5 - کاربردهای الگوریتم کبوتر

5 – الف. اگر با Google Map کار کرده باشید خواهید دید برخی از کسب و کارها مثل رستوران ها و هتل ها و… در آن ثبت شده اند!

یکی از منابع گوگل در جستجوی کسب و کارها همین نقشه ها خواهد بود. گوگل در این الگوریتم به موقعیت GPS جستجوگر بسیار اهمیت می دهد.

5 – ب. اگر شما یک گوشی پیشرفته دارید حتما با امکان Location آن آشنا هستید!

یکی دیگر از منابع گوگل همین Location شما خواهد بود.

به عنوان مثال:

اگر شما در یک مکان ایستاده اید و به دنبال یک هتل در گوگل جستجو کنید, الگوریتم کبوتر با استفاده از همین پارامترها نزدیک ترین هتل به موقعیت جغرافیایی شما را در اولویت نمایش قرار خواهد داد!

بنر متحرک جذب ترافیک

6 - بکارگیری الگوریتم کبوتر در سئو

با رعایت و بهبود این نکات شما شانس بیشتری پیدا می کنید تا در جست جوی محلی گوگل رتبه بهتری داشته باشید.

الف. انتخاب هاست ملی:

اگر هدف سایت شما کسب و کار داخل کشور باشد، باید از هاست های ایرانی که داخل ایران مستقر هستند استفاده کنید. چرا که در جستجوی کاربران ایرانی، در الگوریتم کبوتر، اولویت نمایش نتایج با سایت های ایرانی با آی پی ایران خواهد بود!

ب. انتخاب دامنه با پسوند ملی:

این مسئله همانند مورد اول است یعنی در این الگوریتم گوگل به پسوند دامنه نیز با توجه به کشور جستجوگر اهمیت قائل می شود!

پ. درج موقعیت جغرافیایی خود در سایت:

موقعیت جغرافیایی خود را در قسمت های مختلف سایت به کار ببرید!

ت. ثبت اطلاعات در Google Map

ث. ارائه صفحات و اطلاعات واقعی مخصوص هر شهر برای کسب و کارهایی که دارای شعب میباشند:

یعنی اگر کسب و کار شما در همه شهر ها نمایندگی دارد برای هر کدام صفحه ای ایجاد کنید و اطلاعات دقیق از محیط فیزیکی خود قرار دهید تا در جستجوی منطقه ای همه شهرها باشید!

ج. خودداری از زیاده روی و محتوای اسپم برای هر شهر:

اگر کسب و کار شما محدود به یک شهر است و ارتباطی به شهر های دیگر ندارد نباید صفحه های مختلف درباره شهر های مختلف ایجاد کنید. همان طور که قبلا گفته شد استفاده از این تکنیک فریب برای افزایش رتبه کبوتری کارآمد نبوده و روبات های گوگل به راحتی به اسپم بودن محتوا و اطلاعات کذب شما پی خواهند برد. این کار نه تنها مفید نبوده بلکه موجب دفع بازدید کننده و به اصطلاح افزایش  Bounce rate خواهد شد.

چ. رعایت سایر معیارهای سئو برای الگوریتم های دیگر گوگل (پاندا, پنگوئن, مرغ مگس خوار و ...):

زیرا موتور جستجوی گوگل در شرایط و موقعیت های نزدیک بازهم به سایر فاکتور های سئو توجه خواهد نمود.

بیشتر بدانید : تاثیر رتبه بندی گوگل در کسب و کار 

7 - الگوریتم کبوتر و نتایج بهتر

پس از انتشار الگوریتم کبوتر مطلبی که کاملا مشهود است وضعیت بهتر نتایج جستجوی گوگل پیرامون دایرکتوری های محلی می باشد.

به عنوان مثال زمانی که “جاذبه های گلستان” را جستجو کنید، موتور جستجوی گوگل، دیگر جاذبه ها را به صورت نتایج مجزا نشان نمی دهد بلکه صفحات و لیست های مشخص جاذبه های مربوط به گلستان را ارائه می کند. گوگل همه این نتایج را پس از رتبه بندی با الگوریتم کبوتر و دیگر الگوریتم های کاربردی اش به نمایش کاربر در می آورد.

برخلاف الگوریتم پنگوئن و الگوریتم پاندا که الگوریتم های ضد اسپم هستند، این الگوریتم فقط بر دسته بندی کردن نتایج جست و جوهای محلی تمرکز دارد.

‏8-‏ نتیجه گیری و پیشنهادات

موتور جستجوی گوگل با استفاده از الگوریتم کبوتر بهترین نتیجه را برای دایرکتوری های محلی به همراه داشته است و این امر کاملا با گفته ی گوگل پیرامون “مرتبط ساختن نتایج محلی با معیارهای رتبه بندی سایت” سازگار است و موجب شده سایت های با سئوی پیشرفته به خوبی نتیجه بگیرند و در صدر صفحات نتایج جستجو قرار گیرند.

پس اگر صاحب کسب و کاری با مکان مشخص هستید رعایت کردن اصول الگوریتم کبوتر می تواند شانس جذب مشتری از طرف گوگل را برای شما افزایش داده و این اتفاق باعث می شود تا از رقبای خود پیشی گرفته و فروش فوق العاده زیادی را در کسب و کار خود تجربه نمایید.

9 - سپاسگذاری

جا دارد اینجا از زحمات کلیه اساتید محترم دانشگاه و شخص مهندس سنجه ونلی تشکر و قدردانی نمایم.

10 - مراجع

seotechnic.ir

modiresite.com

netmarko.com

websima.com

artclick.ir

seo724.ir

npco.net

rezashirazi.com

seorooz.net

 

بنر متحرک جذب ترافیک

مقاله های مشابه را می توانید از لینک های زیر استفاده کنید.

روش سئو کردن ویدیو

تاثیر رتبه بندی گوگل بر کسب و کار

تاثیر الگوریتم های گوگل بر کسب و کار

بهبود سئو با ویدئو مارکتینگ

معرفی و بررسی الگوریتم پنگوئن

نقش الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل در رتبه بندی سایت

رتبه بندی الگوریتم کبوتر گوگل برای سایت ها

سئو سازی فایل های ویدئویی و تصاویر

الگوریتم کبوتر گوگل چگونه کار می کند

تاثیر سئوسازی در بازاریابی محتوا

تاثیر سئو بر ترافیک سایت

 

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط