ما به شما اعتماد داریم : شما نیز کافیست یک بار از محصولات ما استفاده نمایید مطمئنیم تفاوت را احساس می کنید. از این قسمت در دوره کسب و کار شرکت کنید.

شبکه های اجتماعی

aparat

بهبود سئو با ویدیو مارکتینگ (بازاریابی اینترنتی)

  • 4 دی 1396
  • 4254
  • 0

بهبود سئو با ویدیو مارکتینگ (بازاریابی اینترنتی)

بازاریابی اینترنتی با ویدیو

تهیه کننده و نویسنده : ایمان خورشیدی

استاد : مهندس سنجه ونلی

95-96

پیشگفتار

در این مقاله به معرفی یکی از روش های بازاریابی اینترنتی که به ویدیو مارکتیگ معروف از میپردازیم.

این مقاله به مزیت های ویدیو مارکتینگ پرداخته و روش های استفاده و تبلیغ را بازگو خواهیم کرد که میتوانید در سایت ها و جاهایی که قابلیت پخش ویدیو را دارند بازاریابی انجام دهید.

این مقاله را به صورت صوتی گوش دهید. (مقاله صوتی)

 

دیگر مقالات صوتی را به صورت کاملا رایگان از این قسمت گوش کنید (فقط کافیست عضو مجموعه ما شوید)

 به دلیل اینکه در ویدیو مارکتینگ می توان از احساسات هم بهره برد و مشتری را توسط هم صدا و هم تصویر راضی به خرید کرد یکی از بزرگترین مزیت ان است.

          بازاریابی اینترنتی را میتوان هم کوتاه نامید یعنی از طریق ویدیوهای کوتاه هم تبلیغ را انجام داد که باعث کاهش حجم مصرف اینترنت بوده و سرعت قابل قبولی خواهد داشت.

          بازاریابی اینترنتی نسبت به تبلیغات پیام بازرگانی ارزان تر بوده و یکی از کندی پیشرفت را میتوان به پخش نشدن ویدیوها در تمام سایت ها نامید چون اغلب روش ویدیو مارکتینگ توسط سایت های پخش انلاین ویدیو صورت می گیرد که در ابتدای ان کاربر باید ویدیو تبلیغاتی را تماشا کنید.

          برای پخش ویدیو هم کد بسیار کمی داشته و راحت میتوان در سایت استفاده کرد و در دسته بندی مربوطه ی ویدیوها ، بازاریابی را شروع کرد.

          روش ویدیو مارکتینگ روش جالبی در آینده توسط گوشی های هوشمند و پخش آنلاین ویدیو در اواسط بازی ها و برنامه ها خواهد شد که طیف وسعی از کاربران را شامل خواهد

ویدیو مارکتینگ چیست؟

همین حالا اقدام کنید

یکی از روش های بازاریابی اینترنتی که تبلیغات به صورت ویدیویی انجام می شود بعد از تهیه و تولید ویدیو در سایت ها به نمایش گذاشته می شوند را ویدیو مارکتینگ می نامند.

ویدیو مارکتینگ یکی از روش های معمول جذب مشتری توسط اینترنت و فروش محصولات می باشد که در این روش از صورت و تصویر برای برقرار ارتباط با مشتری انتخاب شده است.

پیدایش ویدیو مارکتینگ :

          ویدیو مارکتینگ در سال های گذشته تا حال توسط کانال های تلویزیونی در حال استفاده بوده اند و حال با پیشرفت اینترنت ، گسترش دانش ، تجربیات بشر ، دسترسی آسان به اینترنت و افزایش کاربران در شبکه های مجازی و اینترنت میتوان بعد از کانال های تلویزیونی ، تبلیغات موثر را ویدیو مارکتینگ نام برد.

مزیت های ویدیو مارکتینگ :

مزیت های فراوانی در ویدیو مارکتینگ وجود دارد مانند استفاده همزمان از تصویر و صوت ، نمایش دقیق و برقراری احساس در تبلیغات ، دسترسی آسان برای تماشای ویدیو و ...

در ویدیو ماکتیگ می توان از تبلیغات گسترده ای استفاده کرد مثلا می توان بر بازی ها و برنامه های گوشی های هوشمند پخش کرد که با توجه به مواردی مانند نوع اتصال به اینترنت ، نوع گوشی ، مکان ، سلیقه و ... نام برد که صافی خوبی برای پخش ویدیو برای کاربران مد نظر است.

مثلا یک ویدیوی تبلیغاتی پوشاک را نمی توان در یک بازی پخش کرد ولی برای برنامه هایی که محیط آرایشی  و بهداشتی دارند بسیار مناسب است تا در دسته بندی مورد نظر پخش شوند.

در سایت ها هم میتوان در این گونه موارد اشاره کرد.

می توان در انجمن ها ، گروه های خبری ، سایت ها و شبکه های اجتماعی با دسته بندی که مورد دلخواه و جذب بیشتر مشتری می شوند پخش کرد.

ویدیو مارکتینگ علاوه بر پخش ویدیو و جذب مشتری میتوان در صورت داشتن سایت کمی در داشتن رتبه ی خوب در گوگل (الکسا) و SEO تاثیر گذاشت چون رتبه ی الکسا بر اساس ترافیک مصرفی سایت محاسبه می شود میتوان گفت که بر اساس پخش ویدیو بروی کاربران و استفاده از ترافیک مصرفی ، رتبه ی الکسا بهتر خواهد شد.

­­­اگر در ویدیو احساس و کنجکاوی را در ویدیو ایجاد کنیم و در ویدیو حس اعتماد و تضمین کالا را به کاربر نشان بدهیم ، که به همین منظور ویدیو ماکتینگ به یکی از بهترین روش های تبلیغات در سایت ها معرفی می شود چرا که حتی برای تبلیغات شرکت های بزرگ همانند گوگل و مایکروسافت برای نشان دادن محصولات جدید از ویدیو به کاربران استفاده کرده است که تاثیر خیلی خوبی در جذب کاربر داشته است.

حتی شبکه ی اجتماعی اینستاگرام هم یکی از دلایل رشد خود را میتوان به ویدیو مدیون بود چون سایت بزرگ اینستاگرام بدون ویدیو همانند ویندوز بدون گرافیک بود که در همین شبکه ی اجتماعی اینستاگرام هم می توان به ویدیو ماکتینگ مشغول به کار شد.

 چگونه ویدیو مارکتینگ را شروع کنم؟

در کشورمان ایران برای تبلیغات ویدیویی نام دیگری به نام VAST که مختصر شده ی  Video Ad Serving Templateبه معنی آگهی در ویدیو نیز نامیده اند.

در ایران میتوان برای تبلیغات ویدیویی یا ویدیو مارکتینگ از طریق سایت ها و برنامه ها استفاده کردکه در سایت ها باید با مدیر سایت هماهنگی انجام دهیم و با توجه به بنر و ویدیو ی مورد نظر و پس از پرداخت تعرفه به تبلیغات به بازار یابی مشغول شد.

در بعضی از سایت های واسطه هم تا اینکار را برای شما انجام می دهند مانند سایت ((کلیک یاب)) که هم تبلیغات کلیکی میتوان سفارش داد هم تبلیغات ویدیویی که به تازگی توسط این سایت معرفی شده است.

برای پخش موثر هم میتوان به سایت های بزرگی چون آپارات اشاره کرد که پر بیننده ترین پخش ویدیو در ایران می باشد.

کافی است ویدیو ی خود را تهیه و با توحه به نوع تغرفی به مدیر سایت ارسال کرد تا قبل از اینکه ویدیوی اصلی کاربران نمایش داده شوند ، ویدیوی تبلیغاتی شما نمایش داده شود.

در روش با واسطه هم کافی است پس از ضبط ویدیو و ارسال به سایت کلیک یاب و پرداخت تعرفی میتوان تنظیماتی مانند نوع دسته بندی انجام داد که در این سایت میتوانید در برنامه های اندرویدی و بازی های اندرویدی که در تلفن همراه است از ویدیو مارکتینگ بهره برد.

این روش برای دسته بندی نمایش ویدیو برای کاربران مناسب است چون همانطور که گفته شد اگر محصول ما یک محصول نرم افزاری باشد برای دسته بندی های آشپزی ، پوشاک ، بازی های سنین پایین نامناسب است که باعث جذب کاربران پایین خواهد شد و بهتر از در دسته بندی آموزش برنامه نویسی یا در دسته بندی آموزش بازی سازی درج شود تا بهتر بتوانیم محصول خود را به مشتریان واقعی عرضه کنیم و کیفیت بالایی از ویدیو مارکتینگ بدست آوریم.

اگر شما بخواهید ویدیو مارکینگ را پخش کنید چه کنیم؟

اگر شما سایتی برای نمایش ویدیو دارید و میخواهید کسب درامد کنید میتوانید با درح تبلیغات به مشتری ها کسب درآمد کنید.

راه دیگر هم میتوان به استفاده از همان سایت ((کلیک یاب)) اشاره کرد که بعد از ثبت نام در سایت ، و تایید شدن سایت به بخش دریافت اسکریپت رفته و ویدیو را در اسکریپت قرار داده و استفاده کنیم که در این روش تمامی کلیک ها شمارش شده تا درآمد مذکر حساب شود و بعد از چند روز میتوانید درخواست تسویه داده و درآمد خود را از سایت بگیرید.

تاثیرات ویدیو به کاربران و جذب مشتری :

در روش ویدیو مارکتینگ اگر بتوانیم در ویدیو محصول خود را به بهترین شیوه معرفی و اعتماد کاربر را جذب کنیم میتوانیم مشتری خوبی هم جذب کرده و محصولات خود را به فروش برسانیم.

مقاله های مشابه را می توانید از لینک های زیر استفاده کنید.

روش سئو کردن ویدیو

الگوریتم رتبه بندی کبوتر گوگل

تاثیر رتبه بندی گوگل بر کسب و کار

تاثیر الگوریتم های گوگل بر کسب و کار

بهبود سئو با ویدئو مارکتینگ

معرفی و بررسی الگوریتم پنگوئن

نقش الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل در رتبه بندی سایت

رتبه بندی الگوریتم کبوتر گوگل برای سایت ها

سئو سازی فایل های ویدئویی و تصاویر

الگوریتم کبوتر گوگل چگونه کار می کند

تاثیر سئوسازی در بازاریابی محتوا

تاثیر سئو بر ترافیک سایت

منابع :

https://oxteam.ir

 https://www.clickyab.com

 

بنر ترافیک

 

 

 

 

 

در دنیای نرم افزار هیچ کاری نشد ندارد!

پایان/.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط