ما به شما اعتماد داریم : شما نیز کافیست یک بار از محصولات ما استفاده نمایید مطمئنیم تفاوت را احساس می کنید. از این قسمت در دوره کسب و کار شرکت کنید.

شبکه های اجتماعی

aparat

روش هایی برای جذب عضو در کانال تلگرام

  • 9 بهمن 1396
  • 57843
  • 0

 

روش هایی برای جذب عضو در کانال تلگرام

How to Increase Telegram Channel Members

 

چکیده

تلگرام (Telegramیکی از مسنجرهای جدید و به شدت محبوبی می‌باشد که دارای کارایی‌های متعدد و برای پلفتروم‌های زیادی ارائه شده است. با تلگرام شما می‌توانید عکس، ویدئو، متن و هر نوع فایلی را ارسال کنید. این برنامه به شما اجازه می‌دهد تا گروه و کانال هایی برای خود ایجاد کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید. در این برحه هرچه قدر یک کانال پرمخاطب تر باشد اعتبار و ارزش آن بیشتر است. در این مقاله سعی شده روش هایی کابردی برای افزایش اعضای کانال اموزش داده شود.

اگر دوست ندارید مقاله را مطالعه کنید میتوانید آن را گوش کنید

دیگر مقالات صوتی را از این قسمت گوش دهید (فقس کافیست عضو مجموعه ما شوید)

کلمات کلیدی:

تلگرام _ کانال _ عضوگیری _ Telegram _ Member  _ Channel

امروزه با گسترش روزافزون استفاده از تلفن‌های هوشمند به عنوان یک ابزار ارتباطی، سرگرمی و کاربردی، اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی نیز به تبع آن گسترش یافته و بیش از پیش مورد استفاده قرار گرفته میشوند.

تلگرام نیز یکی از همین اپلیکیشن های پیام رسانی است که خیلی زود توانست نقش موثری در ارتباطات کاربران به خصوص کاربران ایرانی ایجاد کند به طوریکه کمتر کسی را میتوان یافت که با تلگرام آشنا نباشد. از عوامل جذب ایرانی‌ها به تلگرام را می‌توان فیلتر بودن بسیاری از شبکه‌های اجتماعی دیگر، استفاده‌ی راحت، دسترسی آسان به یکدیگر از طریق شماره تلفن، قابلیت ساخت گروه و کانال، پروفایل کاربری و … دانست.

امروزه بیش از میلیون ها کانال با موضوع های مختلف در تلگرام وجود دارد و روز به روز بر تعداد آنها افزوده میشود. شما نیز میتوانید به راحتی با چند کلیک ساده یک کانال با هر موضوع دلخواهی برای خود بسازید. اما سوال اینجاست؟

- چه چیزی باعث وجه تمایز و برتری کانال ها میشود؟

- معیار سنجش ارزش کانال ها را چه چیز میتوان دانست؟

بطور کلی ارزش کانال ها را از دو نوع کیفی و کمی میتوان بررسی کرد:

الف) ارزش کیفی بر اساس محتوا و مطالب قرار داده شده در کانال بستگی دارد. هرچه محتوا قوی تر و مفیدتر باشد ارزش آن بیشتر است.

ب) ارزش کمی کانال بر اساس تعداد اعضای آن کانال میباشد. هرچه تعداد اعضای یک کانال بیشتر باشد ارزش و اعتبار ان نزد عام بیشتر است.

اساساً هرچقدر تعداد اعضای یک کانال بیشتر باشد نشانگر اعتبار و موفقیت آن کانال و استقبال بیشتر کاربرانش است و مسلما با داشتن کانال پربازدید راحت تر میتوان به اهداف خود رسید، خواه این هدف تجارت و کسب و کار باشد خواه هرچیز دیگر!

بعنوان مثال یک کانال باهدف تجاری، مثلاً فروش محصولات را درنظر بگیرید. هرقدرکه تعداد اعضای این کانال بیشتر باشد قطعاً کار فروش و بازاریابی برای مدیر این کانال ساده تر و با انرژی کمتر صورت میگیرد و یقیناً فروش آن بیشتر است. پس میتوان نتیجه گرفت که برای  کانالهای تلگرامی هم مانند دیگر رسانه‌ها، تعداد اعضا بسیار مهم است و حرف اول را میزند.

حال این سوال پیش می آید که چگونه می توان تعداد اعضای کانال را بالا برد و بطور کلی روش های جذب عضو چگونه است.

بطور پیش فرض مدیر کانال می تواند در هنگام ساخت کانال تا 200 نفر از مخاطبینی که هم شما شماره آنها و هم آنها شماره شما را دارند را به کانال اضافه کند. این عمل برای شروع کار کانال به عنوان یک محرک مناسب از طرف تلگرام به سازنده کانال داده شده است تا از همان ابتدا مخاطبینی جهت اشتراک مطالب خود با آنها داشته باشید اما این هم باز با مشکلاتی از قبیل عدم اطلاع و جلب رضایت آنها روبرو است که ممکن است باعث ناراحتی و به طبع ترک کانال توسط آنها شود.

در ادامه سعی داریم روش و استراتژی های درست افزایش اعضای واقعی را به شما آموزش دهیم.

1 – انتخاب موضوع جذاب و مناسب

در قدم اول برای کانال خود یک نام مناسب و جذاب انتخاب کنید و یک عکس (لوگو) مرتبط با اسم کانال انتخاب کنید. این همان هویت کانال شماست، این کار باعث میشود مخاطب یک تصویر خاص از کانال شما در ذهن داشته باشد. سعی کنید از لینک کوتاه و مناسبی استفاده کنید که راحت تر در یاد مخاطب باقی بماند.

2-  ارائه محتوای مفید و ارزشمند

مهمترین اصل در جذب مخاطب را باید تولید محتوای مفید و ارزشمند دانست.

اگر محتوا با ارزش باشد مخاطب نه تنها در کانال ثباتش را حفظ میکند بلکه عاملی برای تبلیغ موثر و مثبت در جذب اعضای جدید میشود و محتوای کانال شما را به دیگران بازنشر میکند، بدین ترتیب آنها نیز ترغیب به عضویت کانال شما میشوند. رعایت این مهم هم باعث ثبات و عدم ریزش مخاطبان کانال شما میشود و هم خود عاملی است جهت جذب اعضای بیشتر...

3 – مشخص کردن هدف خود از ساخت کانال

شما باید هدف خود از ساخت کانال مشخص کنید و همواره پیرامون همان هدف خود تلاش کنید.

به هیچ وجه پس از مدتی لینک و موضوع کانال خود را تغییر ندهید، این کار بشدت موجب ریزش مخاطبین شما میگردد، سعی کنید مطالب مرتبط با نام و پیشه کانال منتشر کنید.

همچنین موضوع کانال خود نقش کلیدی در آینده آن کانال دارد، به طور مثال کانال های سرگرمی و حاوی مطالب طنز بهتر از کانالهای تجاری، علمی و … در جذب اعضا موفق هستند.

4 – ارائه توضیحات خلاقانه در بخش INFO کانال

هنگامی که می‌خواهید کانال خود را ایجاد کنید، از شما توضیحاتی می‌خواهد که در توصیف کلی کانال شما مفید است. سعی کنید در قسمت توضیحات کانال، از خلاقانه‌ترین جملات برای ترغیب افراد جهت عضویت استفاده کنید.   

5- انتشار لینک کانال در انتهای تمام پست‌ها

همان‌طور که می‌دانید هیچ تکنیک بازاریابی نمی‌تواند بهتر از ویروسی شدن محتوا عمل کند.

در انتهای هر پستی که در کانال منتشر میکنید لینک کانال خود را قرار دهید. امکان دارد محتوای کانال شما توسط مخاطبین خود با دیگران به اشتراک گذاشته شود بنابراین اگر لینک کانال شما در انتهای پستتان باشد می‌تواند افراد زیادی را جذب کانال شما بکند.

این نکته را در نظر داشته باشید که همواره پست های ارزشمند در کانال انتشار دهید، زیرا وقتی کسی چیزی را بازنشر می‌کند بدین معنی است که از آن خوشش آمده و طبیعی است که مردم دوست داشته باشند بهترین و جدیدترین چیزها را فوروارد کنند.

6 - از تصاویر جذاب استفاده کنید

به یاد داشته باشید که اغلب مردم دوست ندارند یک متن سنگین و طولانی را مطالعه کنند بلکه یک عکس به همراه اطلاعات انگیزشی (عکس نوشته ها) می‌تواند بیش از محتواهای دیگر مخاطبان تحت تاثیر قرار دهد.

این نوع محتوا از نوع محتواهای ویروسی است و اغلب توسط بسیاری از افراد به اشتراک گذاشته می‌شود.

7 – از درج پست های طویل بپرهیزید

همان گونه که در مطلب قبلی گفته شد از متن های سنگین و طولانی اجتناب کنید، در عوض اگر کانال دیگری نیز دارید سعی کنید در چند جمله‌ی کوتاه مردم را برای خواندن ادامه‌ی مطلب در کانال دیگرتان تشویق کنید، این کار باعث میشود که کانال دیگر شما نیز فعال باشد. البته توجه داشته باشید که در این امر زیاده روی نکنید چرا که ممکن است موجب ریزش در کانال شما گردد.

- 8 حفظ جذابیت برای نگه داشتن اعضای واقعی کانال

برای اینکه اعضا کانال خود را حفظ کنید شما باید در کانال خود جاذبه ایجاد کنید که وقتی عضو جدیدی به کانال اضافه شد به جای اینکه کانال را ترک کند، علاقمند به ماندن باشد. از درج مطالب تکراری در کانال خود ارسال بپرهیزید چون باعث افت جذابیت کانال می شود. عکس نوشته و ویدیوهای کوتاه، گیف های تلگرام و.. میتوانند یک نوع جذابیت باشند.

9 - معرفی کانال در شبکه های اجتماعی دیگر و سایت ها

لینک کانال خود را در شبکه هایی نظیر فیسبوک، لاین، گوگل پلاس و غیره قرار دهید و یا آن در وب سایت هایی که لیست کانال های تلگرام را به اشتراک می گذارند حتما معرفی کنید. اغلب کاربران دنیای مجازی دارای آکانت هایی در بیش از یک شبکه اجتماعی هستند. درج لینک و معرفی شما در این شبکه ها موجب گستردگی تبلیغات شما میشوند.

10 - ارائه خدمات ویژه به مدیران در قبال جذب اعضا

اگر خدمات ویژه ای ارائه میدهید پیشنهاد تخفیف ، اشتراک و.. را در عوض قرارد دادن و معرفی لینک شما به کاربران رسانه مورد نظر برای مدیریت سایت ارسال کنید ، اینکار برای شما هزینه ای ناچیز یا بدون هزینه خواهد بود اما نتیجه آن افزایش اعضا کانال شما با کمترین هزینه ممکن است.

11 - تبادل با کانال های پرمخاطب

یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش اعضای کانال شما تبادل در کانال‌های پر مخاطب است.

شما میتوانید با مدیران کانال های دیگر به صحبت کنید که هر کدام از شما لینک کانال یکدیگر را در کانال خود قرار دهید و تبلیغ کنید. اینکار موجب رشد کانال هر دوی شما میگردد.

البته بعضی از مدیران کانال های پرمخاطب هستند که فقط در ازای دریافت مبلغی پول از شما بابت تبلیغات اقدام به درج تبلیغ کانال شما میکنند، یعنی روش پولی، شما در این روش میتوانید با هزینه مبلغی ناچیز تاثیر مثبتی در جذب اعضای خود داشته باشید البته اول به اعتبار کانال مورد نظر توجه داشته باشید که مورد پسند عام باشد.

بعدها پس از آنکه تعداد اعضای کانال شما به رقم قابل توجهی رسید شما نیز میتوانید به همین روش درامد زایی داشته باشید.

12 – در مقابل از تبادل و تبلیغات زیاد بپرهیزید

توجه داشته باشید که استفاده بیش از اندازه تبادل لینک و تبلیغات باعث افت کیفیت کانال شما و دلیلی بر ریزش اعضای کانال میشود. سعی کنید در روز یک یا نهایتاً دوبار اینکار را انجام دهید و تا حد امکان کانال هایی را برای اینکار انتخاب کنید که تناسب موضوعی با کانال شما داشته باشند.

13 – مدیریت صحیح در ارسال مطالب روزانه

در ارسال مطالب روزانه زیاده‌روی نکنید و سعی کنید که نه تعداد مطالب شما زیاد باشد و نه خیلی کم، درج بیش از اندازه مطالب موجب میشود که کاربران فرصت نکنند همه‌ی مطالب شما را بخوانند و احتمالا شما را اسپم تصور کنند. اگر تعداد مطالب شما هم کمتر باشد مطمئنا تصور میشود که کانال شما پویایی لازم را نداشته باشد پس همواره تناسب را رعایت کنید.

14 – زمان‌بندی داشته باشید

در ارسال مطالب سعی کنید مطالب را با فواصل زمانی تقسیم شده، مثلاً یک‌ساعته، در کانال منتشر کنید؛ طوری نباشد که ساعتی زیاد و ساعتی کم ارسال شود. همچنین در بازه زمانی 12 شب تا 9 صبح که زمان خواب است بهتر است مطلبی انتشار ندهید.

15- این شعار را همواره اصل قرار دهید

"نگه داشتن عضو مهمتر از جذب عضو جدید"

یکی از مهمترین دغدغه های مدیران کانال در مقابل افزایش اعضا، حفظ اعضای قدیم در کانال است.

در همه کانال ها همواره جذب عضو وجود دارد اما در بسیاری از آنها ریزش اعضا بقدری است که نه تنها رشدی در تعداد اعضا دیده نمی شود بلکه کاهش در تعداد اعضا قابل لمس می گردد.

16از مسابقات و طرح های تخفیفی قافل نشوید

هرچند وقت یکبار نظرسنجی یا مسابقه و امکانات جالبِ دیگر نظیر این‌ها را کانال خود بگذارید.

اگر شما مدیر یک کانال فروش ه ستید میتوانید هرچندوقت یکبار برای جذب خریداران تخفیف های ویژه بگذارید یا اگر مثلاً کانال موزیک دارید میتوانید با استفاده از ربات‌های تلگرام، یک بخش درخواستی نیز درنظر بگیرید.

17 – با کمک خود اعضای کانالتان عضوگیری کنید

مثلا شما میتوانید از مخاطبین خود بخواهید که هر کدام  لینک کانال را به 10 نفر معرفی کنند، در مقابل شما هم یک جایزه ای را برای اعضا به صورت قرعه کشی در نظر بگیرید.

حتی میتوانید بدون داشتن توقع خاصی از مخاطبین هر از گاهی قرعه کشی مثلا کارت شارژ یا هرچیز دیگر بین اعضا در نظر بگیرید. همین امر هم موجب ترغیب آنها به معرفی کانال بین دوستان میشود.

18- کار تیمی داشته باشید

تلگرام این قابلیت را دارد که بتوانید چند مدیر برای کانال خود داشته باشید، اگر افراد مورد اعتمادی میشناسید آنها را ادمین کنید تا به شما در انتشار مطالب کانالتان کمک کنند.

سعی کنید حتما طبق یک برنامه جاری همیشه یک مدیر آنلاین داشته باشید. همچنین با مدیران خود همفکر شده و مشورت کنید تا بتوانید مطالب بهتر و ارزشمندتری منتشر کنید. مراقب باشید که طبق نکات قبلی مطالب شما بیش از حد نباشد.

19 – میتوانید با ربات‌ها و نرم‌افزارها کار کنید

امروزه روش های وجود دارد که شما میتوانید به وسیله آنها تعداد اعضای کانال خود را به صورت فیک بالا ببرید که البته توصیه می‌شود که تحت هیچ شرایطی سراغ خرید ممبر فیک نروید، این روش صرفا جهت اطلاع شما در این مقاله درج گردیده است.

ربات‌ها و نرم‌افزارهای این چنین این روزها در اینترنت بسیار فراوان هستند.

20 – میتوانید از اپلیکیشن های موبایلی استفاده کنید

اگر با برنامه نویسی اندروید آشنایی داشته باشید میتوانید اپلیکیشن ها و کتاب های رایگان با هر موضوعی بسازید و در اختیار کاربران قرار دهید، در عوض تبلیغ کانال خودتان یا هر چیز دیگر را در بازه زمانی مشخص به صورت نوتیفیکیشن برای کاربر نمایش دهید یا حتی انها را به صفحه خاص یا کانال خاصی منتقل دهید که این قابلیت توصیه نمیشود. اصولا هرچیزی که به صورت ناخواسته و بدون رضایت کاربران صورت گیرد مایه رنجش آنان میشود. اما استفاده از نوتیفیکیشن ایده خوبی است.

21 - کانال را توسط یک سایت پشتیبانی کنید

داشتن یک سایت اینترنتی پشتیبان که مطالب تولیدی در آن هم موجود باشد موجب بالاتر رفتن اعتبار کانال شده و حتی میتوانید مطالب طولانی تر را به لینک موجود در سایت ارجاع کنید. به این ترتیب هم از درج مطالب طولانی در کانال جلوگیری میکنید هم باعث افزایش رنگینگ سایت خود میشوید.

22 – به روز باشید

همواره سعی کنید مطالب جدید و به روز در کانال درج کنید و از درج مطالب قدیمی و تاریخ مصرف گذشته بپرهیزید. این مهم وقتی حساس تر میشود که یک کانال خبری داشته باشید. همه دوست دارند عضو کانال باشند که در هر زمینه اولین باشد و پویایی خود را حفظ کند.

23 -  میتوانید از پیامک انبوه برای تبلیغ استفاده کنید

باید بدانید که یکی از موثرترین روش های تبلیغات و بازاریابی استفاده از ابزار پیامک های تبلیغاتی است، شما هم میتوانید از این ابزار قدرتمند به نفع خود استفاده کنید،

مزایا: بازدهی نسبتا خوبی دارد، اگر افرادی که به آنها پیامک می‌فرستید مخاطب خودتان باشند و شماره‌شان توسط خود شما جمع‌آوری شده باشد

معایب: معضل ارسال به شماره‌هایی که پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده‌اند

24 - تهیه ویدیو کلیپ اختصاصی برای کانالتان

به عنوان مثال اگر شما مدیر یک کانال خبری یا آموزشی هستید پیشنهاد میشود که آخر هفته ها یک کلیپ به عنوان خلاصه اخبار هفته یا خلاصه آموزش های هفته در کانال منتشر کنید که هم انسجام و روند طرح خود را حفظ کنید و هم اینگونه احتمال انتشار و فوروارد کلیپ تان بیشتر میشود. به نظر میرسد این ایده یک وجهه خاص به کانال شما ببخشد.

سخن آخر

امروزه تلگرام بیش از هر کانال دیگری توسط مردم مورد استفاده قرار می‌گیرد، ایمیل، اس‌ام‌اس و بسیاری از راه‌های ارتباطی با ظهور تلگرام تحت تاثیر قرار گرفتند. میتوان معیار موفقیت بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌وکارهایی که از تلگرام برای رساندن پیام‌هایشان به مخاطبین استفاده می‌کنند، تعداد اعضای آن کانال دانست. تمام مواردی که در بالا گفته شد ، روش های درست و مناسب برای افزایش اعضای کانال تلگرام است با این حال، بهترین راه افزایش اعضای کانال تلگرام تولید محتوای ارزشمند است و داشتن کمی صبر و مداومت در تولید محتوا باعث رشد کانال شما خواهد.

مقالات مشابه :

مقاله اول : کسب درآمد از فیسبوک و گوگل پلاس مقایسه آنها

مقاله دوم : شبکه های اجتماعی برتر جهان

مقاله سوم : بررسی ربات های تلگرام

مقاله چهارم : فرصت کسب و کار در تلگرام

مقاله پنجم : فرصت های کسب و کار در اینستاگرام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منابع

www.Pouyanet.co/بازاریابی-از-طریق-تلگرام/

www.asriran.com/fa/news/468446/چگونه-اعضای-کانال-تلگرام-را-افزایش-دهیم

www.shebreh.com/ترفندی-برای-افزایش-اعضا-در-کانال-تلگرا/

www.anzalweb.ir/1396/03/01/افزایش-اعضای-ممبر-واقعی-کانال-تلگرام/

www.daramadsazan.ir/1325/telegram-channels-member/

www.namnak.com/افزایش-اعضای-کانال-تلگرام.p27800

www.4rahonline.ir/31-روش-های-رایگان-افزایش-اعضا-و-ممبر-واقعی-کانال-تلگرام/ترفندهای-تلگرام.html

 

بنر مترک تلگرام

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط