ما به شما اعتماد داریم : شما نیز کافیست یک بار از محصولات ما استفاده نمایید مطمئنیم تفاوت را احساس می کنید. از این قسمت در دوره کسب و کار شرکت کنید.

شبکه های اجتماعی

aparat

روش‏های سئو کردن ویدئو‏های خود در اینترنت

  • 24 بهمن 1396
  • 4586
  • 0

                             روش‏های سئو کردن ویدئو‏های خود در اینترنت

 سئو در اصطلاح روش‏هایی می باشد که به سایت شما یاری می‏نماید تا در نتایج موتورهای جستجو در رتبه‏های بالاتری دیده شوند.

اگر دوست ندارید مطالعه کنید، فایل صوتی را گوش دهید 

 

مقالات صوتی دیگر را کاملا رایگان از این قسمت گوش دهید (فقط کافیست عضو  مجموعه ما شوید)

به عنوان نمونه شما سایتی را جهت فروش محصولات خودتان راه‏ اندازی می‏کنید، در صورتی که سایت شما سئو شود رتبه آن در نتایج موتورهای جستجو افزایش خواهد یافت در نتیجه بازدید سایت و فروش محصولات شما افزایش پیدا می‏کند. به غیر از گول شما می‏توانید حتی از اینستاگرام هم استفاده کنید تا سئو ویدئوی خود را در سایت افزایش دهید. مثلا اگر سایت فروشگاهی دارید می‏توانید از طریق اینستاگرام فالور های خودتان را به سوی سایت راهنمایی کنید تا بازدید  سایت خودتان را افزایش دهید. شما می‏توانید با برقراری ارتباط صمیمی با بازدیدکنندگانتان هم فروش و هم بازدید خوبی برای سایت خودتان فراهم کنید.

کلید واژگان: سئو ویدئو ، افزایش بازدید کننده ، روش‏های امتیازدهی به سایت

1.مقدمه

   سئو در اصل مختصر شده عبارت Search Engine Optimisation و به معنای بهینه سازی موتور جستجو  است. به طور کلی به اقداماتی که جهت بهینه سازی سایت برای عملکرد خوب در موتورهای جستجو می باشد را سئو می گوییم. چرا باید سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه نماییم؟ موتورهای جستجو خصوصا گوگل یکی از بهترین منابع ترافیک وب سایت ها هستند و ما قادریم کاربران بیشتری را از این طریق به سایت خود جذب کنیم و ترافیک سایت خود را افزایش دهیم. ترافیک سایت در واقع افرادی هستند که به سایت شما آمده و مطالب سایت شما را مطالعه می کنند و شما می توانید با تعامل با آنها به اهداف سایت خود دست پیدا کنید. موتورهای جستجو باعث می شوند که سایت شما به چشم دیگران بیایند.

بیشتر بدانید: بهبود سئو با ویدیو مارکتینگ

   نیازی نیست که از کلمه و یا کلمات کلیدی خود در صفحه خیلی استفاده کنید و صفحه خود را پر از کلمه کلیدی کنید. مقاله می بایست برای کاربر نوشته شود و نه موتورهای جستجو استفاده یک بار هم برای یک صفحه کافی است و مهم آن است که مقالات و صفحات سایت شما حس خوبی در کاربر ایجاد کنید. در صورتی که کاربر وارد صفحه‏ای شود و صفحه پاسخ گویی جستجوی انجام شده کاربر نباشد کاربر در صفحه مورد نظر باقی نخواهد ماند و این به ضرر امتیاز وب سایت می باشد. بنابراین مهترین مسئله ارائه اطلاعات مفید و مورد نیاز به کاربر است.

2. 10 نکته درباره بهنه سازی سایت

   2_1_ اصلی ترین راه که کابران برای یافتن نیازهای خود در اینترنت استفاده می‏نماید، موتورهای جستجو می‏باشند. در هر ماه در کل جهان حدود 11 بیلیون جستجو توسط موتورهای جستجو انجام می‏گردد که روزانه در حال افزایش نیز هستند. به همین دلیل کسب رتبه بالاتر در نتایج جستجو بسیار حائز اهمیت است.

   2_2_ در سال2000 گوگل و بینگ به این نتیجه رسیدند که سایت ها را بر اساس اجتماعی بودنشان نیز رتبه بندی نمایند. در نتیجه حضور در شبکه های اجتماعی و حفظ تعامل با کاربران برای بالا بردن سئوی سایت شما کمک خواهد کرد.

   2_3_ گوگل همیشه در حال تغییر در الگوریتم های خود می‏باشد و با به روز شدن الگوریتم پاندا در فوریه 2011 اعلام کرد که باید مطالب سایت ها منحصر به فرد و برای کاربران مفید باشد و آنچه مورد نیاز کاربران می‏باشد را به آنها بدهد و سایت هایی که دارای مطالب ضعیف بودند و یا از سایت های دیگر کپی برداری نموده بودند در این تغییر رتبه خود را از دست دادند. پس همیشه سعی نمایید مطالبی مفید و با محتوای قوی در سایت خود قرار دهید و از کپی نمودن مطالب سایت های دیگر به شدت خودداری نمایید.

   2_4_ به یاد داشته باشید که سایت‏هایی که برای موتورهای جستجو بهینه سازی نشده باشند در نتایج جستجو در رتبه های پایین تری قرار خواهند گرفت در نتیجه سایتشان دیده و شناسایی نخواهد شد.

   2_5_ 40 درصد از افرادی که در اینترنت بر روی اولین نتایجی برای آنها به نمایش در می آید کلیک می‏نمایند.

   2_6_ حدود 70 تا 80 درصد از افرادی که آگهی های تجاری را نادیده می‏گیرند و در صفحات دیگر به دنبال مطلب مورد نظر خود به جستجو می‏پردازند.

   2_7_ پس از اینکه الگوریتم پاندای گوگل به‏روزرسانی شد. گوگل الگوریتم جدید خود به نام پنگوئن را در آوریل 2012 به رونمایی در آورد. بر این اساس این آپدیت شما نباید برای سایت خود از سایت های دیگر که بازدید و رتبه بالاتری دارند لینک خریداری کنید زیرا باعث ایجاد افزایش بازدید فیک می شود که این از نظر گوگل غیرقانونی و درست نیست.

به جای آن می‏توانید از سایت هایی که مشابه و مرتبط با موضوع سایت شما هستند و رتبه ای بالاتر از شما داشته باشند لینک بگیرید.

   2_8_ بعضی از افراد با پنهان کردن متن در سایت خود سعی بر این دارند که کلمات کلیدی بیشتری را در سایت خود جای دهند و رتبه های بالاتری را بدست بیاورند. اما این کار بر خلاف قوانین موتورهای جستجو می باشد و به شدت ممنوع شده است در صورت انجام آن سایت شما جریمه خواهد می‏شود.

   2_9_ پیج امتیاز گوگل یا رتبه صفحه گوگل نشان دهنده اعتبار و سلامت سایت شما برای موتورهای جستجو است. اگر می‏خواهید که پیج رنک سایت خودتان را بالا ببرید، سایت خود را همیشه با محتوای با کیفیت به روز کنید. در صورت عدم به روز رسانی سایت پیج رنک شما شروع به کاهش می‏کند.

   2_10_ 40 درصد کاربران در صورتی که نتوانند با کلمه که در ذهن دارند مطلبشان را پیدا کنند، کلمه مورد نظر خود را تغییر می دهند.

   3_ 8 نکته درباره سئو کردن ویدئو در سایت

   3_1_ بیننده زیاد، رتبه زیاد می‏ آورد

هرچه بازدید بیشتر باشد؟ جواب نه. هر چه مدت زمانی که ویدیو شمارا بیشتر تماشا کنند گوگل رتبه خوبی به شما می‌دهد، اگر میگویم گوگل زیرا یوتیوب برای گوگل است.

یوتیوب رتبه خیلی خوبی به شما می‏دهد؛ یعنی چی؟ یعنی اگر ما یک ویدیو 10 دقیقه‌ای داریم و کسی بیاید و 40 ثانیه آن را ببیند و ببندد از دیدگاه یوتیوب این ویدیوی خوبی نیست ولی اگر بیاید و 3 دقیقه آن را دید از دیدگاه یوتیوب یعنی یک ویدیو خوبی است پس این‌یک پارامتر خیلی مهم است.

3_2_ تا می‏توانید ویدئوهای خودتان را بالای 15 دقیقه بسازید

   پیشنهاد من این است که ویدیوهایتان را بالای 15دقیقه  بسازید و تبلیغ به دیده شدن فیلم خود کنید در 15 دقیقه اگر تشویق کنید که حداقل 4 دقیقه ویدیو شمارا ببینند این می‌تواند باعث شود که ویدیو شما رتبه بهتری بگیرد و برای اینکه کاری کنید که ویدیوهای شما مدت‌زمان بیشتری دیده شود تماماً به کاربر قول بدهید که قرار است چه اتفاقی بیافتد و به آینده بروید و یک‌چیزهایی از ویدیو آینده نشان بدهید و بیاید عقب و دوباره توضیح بدهید؛ طوری که انقدر بیننده درگیر شود تا بشیند و کل فیلم را تماشا کنند. بنابراین خیلی نکته مهمی است که ما در خود ویدیویی‌مان طوری آن را تولید کنیم که مردم بیشتر آن را ببینند.

   3_3_ کلمه کلیدی در موضوع ویدئو

   یوتیوب هم یک موتور جستجو است میدانید دومین موتور جستجو دنیا است و نکته مهم این است که کلمه کلیدی حتماً باید در عنوان و سربرگ ویدیو شما باشد ؛ بنده خیلی از ویدیوها را دیده‌ام که اصلاً تایتل خوبی ندارند و انتظار هم دارند که کاربرهایشان رتبه بگیرند.

   3_4_ کلمه کلیدی در تگ توضیحات ویدئو

   به طور قطع در تگ توضیحات در بخش توضیحات ویدیویی‌تان به‌خوبی در هر پاراگرافش از کلمات کلیدی‌تان به بهترین نحو ممکن استفاده نمایید، تقریباً ساختار همان onsite سئو را باید به‌خوبی در ویدیو رعایت کنید ولی مطمئن هستم که نکات بعدی که میگویم باعث شگفتی شما خواهد شد.

   3_5_ تصویر مخصوص برای ویدئو

   هرچه برای یوتیوب خیلی مهم است زمانی که جستجو می‌شود ببیند که کاربرها دارند روی کدام ویدیو اول کلیک می‌کنند و متأسفانه خیلی‌ها thumbnail برای ویدیو خودشان در نظر نمی‌گیرند و این کار باعث می‌شود که کاربر اصلاً متوجه نشود که آن ویدیو راجع به چه چیز است. زیرا پهنای باند قرار است مصرف شود و قرار است زمان زیادی را از کاربر اتلاف شود بنابراین اگر شما thumbnail خیلی باکیفیت و جذاب بسازید احتمال اینکه آن ویدیو کلیک بخورد و دیده شود خیلی بالاتر می‌رود مخصوصاً اگر در نتایج گوگل قرار بگیرد.

   3_6_ ستفاده از کلمه های کلیدی در خود ویدئو

   در گوگل مشاهده کردید که یک موتور جستجوی خیلی قوی شده و سیستم تشخیص گفتارش حتی در فارسی هم قوی شده و کاری که باید انجام بدهید این است که حتماً از خود کلمه کلیدی در گفتارتان در ویدیو استفاده کنید درجاهای مختلف به‌خوبی، چون گوگل این را خیلی خوب درک می‏کند.

   3_7_ نظرات

   آنچه که باعث می‌شود ویدیویی بزرگ و به چشم بیاید در نتایج لیست این است که چقدر آن ویدیو نظر می‌خورد و چقدر لایک می‌خورد این نکته در افزایش رتبه ویدیو شما تأثیرگذار است.

   3_8_ زیر نویس برای ویدئو

   از آنحایی که میدانید با یک فرمتی که خود یوتیوب می‌توانید در آن جستجو کنید شما می‌توانید زیرنویس برای ویدیوهای خودتان داشته باشید و حتماً زیرنویس‌هایتان را هم انگلیسی و هم فارسی تایپ کنید و در یوتیوب آپلود کنید و این باعث می‌شود که حتماً رتبه شما بهتر شود.

 

بنر متحرک جذب ترافیک

مقاله های مشابه را می توانید از لینک های زیر استفاده کنید.

الگوریتم رتبه بندی کبوتر گوگل

تاثیر رتبه بندی گوگل بر کسب و کار

تاثیر الگوریتم های گوگل بر کسب و کار

بهبود سئو با ویدئو مارکتینگ

معرفی و بررسی الگوریتم پنگوئن

نقش الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل در رتبه بندی سایت

رتبه بندی الگوریتم کبوتر گوگل برای سایت ها

سئو سازی فایل های ویدئویی و تصاویر

الگوریتم کبوتر گوگل چگونه کار می کند

تاثیر سئوسازی در بازاریابی محتوا

تاثیر سئو بر ترافیک سایت

 

  

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط