ما به شما اعتماد داریم : شما نیز کافیست یک بار از محصولات ما استفاده نمایید مطمئنیم تفاوت را احساس می کنید. از این قسمت در دوره کسب و کار شرکت کنید.

شبکه های اجتماعی

aparat

شناسایی و مدیریت بحران های ایده

  • 6 مرداد 1396
  • 4267
  • 0

   شناسایی و مدیریت بحران های ایده

شناسایی و مدیریت بحران های ایده یکی از اصلی ترین کارای حین انجام ایدست که باید انجام بشه! تحقیق کنید و مواردی که باعث میشه یه ایده ناموفق بمونه رو پیدا کن و اونها رو به خوبی مدیریت کن. بهترین گزینه های پیدا کردن شناسایی بحران ها به ایده های ناموفق رجوع کنید و بررسی کنید که کدوم مورد باعث شده اونها شکست بخورند.

مدیکار دات کام در پایین به معرفی و بررسی 15 مورد تکراری از بحران های یک ایده می پردازد که در خیلی از ایده های ناموفق دیده شده.

1. نداشتن دلیل:

به طور روانشاختی ثابت شده است که نداشتن دلیل برای هر کاری باعث انجام ندادن اون کار میشه، اگر تو هم برای انجام ایده خودت دلیل خاصی نداری، نمیتونی در پیاده سازی و انجام نهایی اون موفق باشی چون دلیل سوختیه که شمارو سمت هدف می بره.

2. نادیده گرفتن موارد جزئی:

یادت باشه که تو داری کار بزرگی رو انجام میدی! هر چند توی ذهن خودت فکر کنی که من ایده خاصی ندارم، ولی طوری فکر کن که ممکنه این ایده کوچیک تو مشکل خیلیارو برطرف میکنه. پس باید برای هر مورد جزئی و غیر جزئی اهمیت قائل بشی و اونارو پیگیری کنی. در خیلی از موارد شکست ایده ها به این دلیل بوده که موارد جزئی رو نادیده گرفتن و از همون ناحیه دچار مشکل شدن و از ادامه راه منصرف شدن.

3. عدم مسئولیت پذیری:

مسئولیت پذیری یکی از مهمترین های انجام یک کار. شما در حال انجام هر کاری باشید (کارمند یک اداره، کارگر و یا غیره) اگر مسولیت پذیری نداشته باشید مطمئن باشید شرایطی پیش می آید که مجبور به ترک کار بشید.

در انجام ایده ها هم به همی شکل که باید در کارهای خودت مسئولیت پذیر باش و هر روز مسئولیت مشخص  خودت رو انجام بده. درسته شاید خود تو مدیر این ایده باشی ولی نباید مسئولیت خودت رو فراموش کنی.

پیشنهاد ما : مقاله ایمیل های واکنش گرا را مطالعه کنید.

4. بهانه:

بهانه آوردن یکی از رایج ترین کارها برای در رفتن از کار کردنه! یادت باشه هر کسی رو بتونی گول بزنی، خودت رو نمیتونی گول بزنی! این ایده برای تو و کسی براش مهم نیست که تو اینو انجام میدی یا نه. پس بهانه آوردن الکی و خود گول زنی اصلا فایده نداره. به آینده فکر کن به دلیلی که داری این کار رو انجام میدی.

5. عدم تعهد:

خیلی مشخصه که برای انجام کار خودمون باید تعهد داشته باشیم، تعهد به هدف، به دلیل و ... اگر به انجام به موقع ایدت تعهد نداشته باشی خیلی راحت شکست می خوری.

6. عدم تحقیق:

خیلی از ایده ها به این دلیل شکست می خورن که تحقیق کافی ندارن! ما در مباحث قبل مراحلی برای انجام یک ایده رو توضیح دادیم که تک تک اونها برای این بود که شما بفهمی ایده شما، شِمای کلیش چه شکلیه و بدونی که آیا در مورد ایدت رقیب قَدَری داری یا نه؟ اگر تحقیق کافی نباشه مطمئنا بطور باور نکردی شکست میخوری.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

7. زمان شروع اشتباه:

در برخی از موارد ایده شما طوریه که باید در زمان مشخصی اجرا و به بهره برداری برسه! خیلی از ایده به این دلیل شکست خوردن که در زمان بدی شروع به کار کردن و زمانبدی درستی برای شروع و فعالیت برای ایده خودشون نداشتن.

8. استراتژی غلط

9. ترس داشتن

10. عدم باور:

بهترین راه رسیدن به باور اینه که خودمون رو به خودمون اثبات کنیم! اگر به ایدت باور 100 درصد نداشته باشی هر آن ممکنه که شکست بخوری. باور یکی از انرژی های درونیه که به افرادی که در حال انجام ایده هستن خیلی کمک میکنه. طوری باید به ایده باور داشته باشی و پیگیر باشی که قراره با ایده خودت دنیارو تغییر بدی.

11. شک داشتن:

شک کردن به ایده یکی از بدترین بحران های در حال انجام یک ایدست! اگر به ایده و حتی به خودت شک داشته باشی مطئن باش دیر یا زود شکست می خوری! شاید داری به بهترین شکل ممکن عمل میکنی ولی شک زیادی داری و به خودت مطمئن نیستی که واقعا دارم درست انجام میدم؟ به خودت هیچ امیدی نمیدی به جاش، همیشه به عملکرد و ذهن خودت شک میکنی و کارها به عقب می افتن و باعث شکست سنگینی میشه. پس شک نکن و برو جلو!

پیشنهاد ما : مقاله ایمیل های واکنش گرا را مطالعه کنید.

12. عدم اطلاع از علم بازاریابی:

قبل از شروع انجام هر ایده ای بهتره که با علم بازاریابی آشنا بشیم و در کلاسهای بازاریابی شرکت کنیم تا این علم رو بهتر بشناسیم. اگر نمی تونید از پس هزینه های کلاسهای بازاریابی بر بیاید. در سطح اینترنت مقاله های زیادی موجوده که با مطالعه دقیق اونها میتونید خیلی راحت به اون سطحی که لازمه برسید و بازاریابی برای ایدت رو انجام بدی. خیلی از موارد که شکست خوردن در مورد این علم آشنایی نداشتن و انتظار داشتن که مشتری برای ایدشون از آسمون براشون بیاد پایین! اما یادت باشه گذشت اون زمانی که یه شخصی ایده میداد و سری سرمایه گذارها برای ایده او پول چاپ میکردن.

13. نداشتن تیم قدرتمند

14. داشتن غرور بی جا

15. نداشتن سرمایه کافی

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

 

مقاله های مشابه را می توانید از لینک های زیر استفاده کنید

مقاله اول:مدیریت بحران شخصی 

مقاله دوم:بحران کسبو کار خود راچگونه مدیریت کنیم

مقاله سوم:راه حل های بحران در کسب و کار

مقاله چهارم:مدیریت زمان در بازار یابی و کسب و کار 

بنر ایده

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط