ما به شما اعتماد داریم : شما نیز کافیست یک بار از محصولات ما استفاده نمایید مطمئنیم تفاوت را احساس می کنید. از این قسمت در دوره کسب و کار شرکت کنید.

شبکه های اجتماعی

aparat

استراتژی بازاریابی برای مرحله رشد بازار

  • 29 مرداد 1396
  • 3862
  • 0

استراتژی بازاریابی برای مرحله رشد بازار

گلناز آق ارکاکلیGolnaz.agh20@gmail.com

دانشجوی مهندسی تکنولوژی کامپیوتر موسسه آموزش عالی شمس گنبد

استاد راهنما: مهدی سنجه ونلی

 

 

دیگر مقالات صوتی را از این قسمت بصورت کاملا رایگان گوش کنید (فقط کافیست عضو مجموعه ما باشید)

چکیده:

بازاریابی امروزه یکی از مهم‌ترین کزینه‌ها در تلاش‌ برای فروش محصولات و تولیدات شرکت‌ها می‌باشد در واقع بازاریاب است که محصولات شرکت را به‌فروش می‌رساند، باید این نکته مهم را باید خاطر نشان کنیم که در بیرون از محیط تولیدی یا محیط ارائه خدمات کسی از فعالیت‌های شرکت‌ها اطلاعاتی ندارند پس برای ورود به بازار و شناساندن محصولات خود در بازار نیاز به یک بازاریاب داریم.

کلمات کلیدی: رشد بازار- رشد- بازاریابی- روش بازاریابی

استراتژی بازاریابی یعنی، شما این اطمینان را پیدا کرده‌اید که با توجه به محدودیت های زمان و منابع، بودجه‌ی بازاریابی شما برای حداکثر بازدهی صرف خواهد شد.

مقدمه

برای آن که کسب و کارها سهمی از بازار را از آن خود کرده، کسب و کارها و سرمایه گذاری‌ها،  بدون برنامه‌ریزی درست علمی و مطالعه بازار ریسک بزرگی به حساب می آید.

برنامه‌ریزی بازاریابی به شما کمک می‌کند تا اهداف خود را در بازار تعریف کنید و سپس با توجه به نیروهای محیطی صنعت و بازار، گروه مشتری هدف خود را مشخص کنید و تاکتیک‌های لازم برای رسیدن به آنها را تدوین و عملی کنید.

همچنین استراتژی‌های بازاریابی می‌توانند ارزش اصلی کسب و کار را به مشتریان‌شان ابلاغ کنند. در موارد بسیاری، همین امر اساس ساخت حقوق مالکانه قوی یا سرقفلی در بازارهای هدف‌تان است. به عنوان مثال، اپل، در خلق پیام‌های بازرگانی برای تلویزیون، بیلبوردها، و مجلاتی که محصولاتشان را به نمایش می‌گذارند به روشی سرمایه‌گذاری کرده‌ است که مشتریانش نسبت به محصولات اپل احساس نزدیکی و تمایل کنند.

سهم بازارهای به دست آمده ارزش بیشتری دارند

این فرض که «وقتی بازار در حال رشد هسته، ارزش هر سهم بازار کسب شده بیش‌تر است». بازار ناشی از این انتظار شرکت‌هاست که با رشد بازار، عواید حاصل از هر سهم نیز افزایش خواهند یافت. البته فرضیه پنهان در این استدلال این است که شرکت می‌تواند سهم بازار نسبی خود را هنگام رشد بازار حفظ کند. اعتبار این چنین فرضیه‌ای به چند عامل بستگی دارد؛ از جمله:

1- وجود آثار شبکه‌ای مثبت. شرکت‌هایی که در بازارهای محصول جدید پیش‌گام می‌شوند، از چندین مزیت رقابتی بالقوه استفاده می‌کنند که با کمک آن می‌توانند جایگاه خود را هم زمان با رشد بازار ارتقا دهند.

2- تغییرات آتی در تکنولوژی یا دیگر عوامل کلیدی موفقیت. گاها با تغییر قوانین بازی، دسته‌ای از شایستگی‌های یک شرکت که در کسب سهم بازار به آن شرکت کمک می‌کند، دیگر قادر نخواهد بود موجب حفظ آن سهم بازار شود.

3- ساختار رقابتی صنعت در آینده. در برخی موارد تعداد شرکت‌هایی که تصمیم می‌گیرند تا برای کسب سهمی از بازار رقابت کنند بیش‌تر از تعداد مورد انتظار رقبایی است که زودتراز آنها وارد بازار شده است، به ویژه در مواقعی که محدودیت‌ها کم باشد.

4- پراکندگی بازار در آینده. با گسترش بازار، آن بازار به چند بخش کوچک تبدیل می‌شود؛ به‌ویژه اگر مشتریان بالقوه، نیازهای خدماتی، نیازهای توزیع یا نیازهای وظیفه‌ای نسبتاً متفاوتی از یکدیگر داشته باشند.

شدت رقابت بر سر قیمت باید کمتر باشد.

پیشنهاد مهدی سنجه ونلی : بازار یابی در شبکه های اجتماعی

شدت رقابت بر سر قیمت باید کمتر باشد

در بسیاری از بازارهای به سرعت در حال رشد، تقاضای بازارها از عرضه آن بیش‌تر می‌شود. در این بازار ابتدا روی قیمت‌ها فشار و تغییری ایجاد نمی‌شود. مازاد تقاضا حتی ممکن است موجب افزایش قیمت‌ها گردد. بنابراین، ورود زود هنگام فرصت خوبی برای یک شرکت فراهم می‌آورد تا هزینه‌هایی را که صرف توسعه محصول کرده است و سرمایه‌گذاری‌های مالی‌ای را که در این خصوص انجام داده، به سرعت جبران کند و پوشش بدهد.

اهداف بازاریابی شرکت‌های پیش گام از حیث سهم بازار

حفظ سهم بازار برای یک شرکت پیش‌گام در بر دارنده دو هدف بازاریابی مهم است. اولاً، شرکت ‌باید مشتریان فعلی‌اش را حفظ کند تا مطمئن باشد که آن مشتریان هنگام ن یاز به خرید مجدد یا خرید محصولی جایگزین محصول قبلی باز هم از آن شرکت خرید خواهند کرد و به نام تجاری آن وفادار خواهند ماند.

ثانیاً، شرکت باید تقاضای آگاهانه و گزینشی را میان مشتریانی که دیرتر محصول جدید را می‌پذیرند برانگیزد تا مطمئن شود که سهم زیادی از بازار پیوسته در حال رشد را در اختیار خواهد داشت.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

اقدامات و استراتژی‌های بازاریابی برای تأمین هدف

حفظ سهم بازار: یک شرکت ممکن است برای حفظ جایگاه برتر خود از حیث سهم بازار، در یک بازار در حال رشد، اقدامات بازاریابی مختلفی را اتخاذ کند و اجرا نماید. اقدامات بازاریابی به منظور حفظ سهم بازار عبارتست از:

1.حفظ رضایت آنها یا افزایش میزان رضایت و وفاداری آنها

2.ترغیب مشتریان به خرید تکراری یا تسهیل این فرایند برای آنان

3.کاهش جذابیت تعویض نام تجاری برای مشتریان

4.مقابله مستقیم با محصولات رقابتی یا محصولات موجود

5.موقعیت یابی متمایز در برابر محصولات رقابتی رقبا یا محصولات موجود.

بازاریابی موفق با 8 روش مطمئن و کم هزینه

بسیاری از مدیران بنا به ماهیت شغل و حرفه‌شان نمی‌توانند از روش‌های پرهزینه‌ی بازاریابی و تبلیغاتی برای معرفی شرکت خود و محصولات‌شان استفاده کنند. بر این ساس استفاده از روش‌های کم‌هزینه برای مدیران بازاریابی این کسب و کارها یک ضرورت حیاتی است. در این اثر سعی شده روش های کم‌هزینه‌ای معرفی شوند که برای هرکسی در هرحرفه و شغلی می‌تواند مفید باشد.

پیشنهاد مهدی سنجه ونلی : بازار یابی در شبکه های اجتماعی

8 روش مطمئن و کم‌هزینه برای بازاریابی موفق آمده است:

1- بهترین آگهی‌های‌تان را به صورت کارت چاپ کرده و برای مشتریان در بازار هدف ارسال کنید.

مشتریان کارت‌هایی را می‌خوانند که کوتاه و خلاصـه باشد. یک آگهی کوچک روی یک کارت پستال می‌تواند بازدیدکنندگان زیـادی را به وب‌سـایت شما بیاورد و این خـود می‌تـواند باعث افـزایش فـروش شـود. هزینه‌ی این کار معمولاً زیاد نیست.

2- یک روش بازاریابی برای همیشه و برای همه‌ی کسب و کارها موفق نیست، بنابراین روش‌های بازاریابی خود را مرتب عوض کنید و در استفاده از این روش‌ها خلاق باشید.

اگر متن آگهی شما عوض نشود مشتریان شما خسته می‌شوند، البته خود شما هم از این تکرار خسته خواهید شـد. اگر از مزیت‌های اسـتفاده از روش‌های متنوع بازاریابی برای برقراری ارتباط با مشتریان خود استفاده کنیـد. در انتخاب روش‌های بازاریابی خـود دقت کنیـد. همیشه برای یک بازاریابی موفق باید بر اساس یک طرح بازاریابی عمل کرد. سعی کنید در طرح بازاریابی خود از روش‌های متنوع استفاده کنید. همیشه نظـر مشـتریان خـود را در مورد روش‌هایی که به کار برده‌اید جویا شوید. این نظریات می‌توانند موفقیت طرح بازاریابی شما را تضمین کنند.

3- به مشتریان برای یافتن محصولات و خدمات مناسب کمک کنید.

اگر می‌خواهید برای مشتری خـود بروشـور معرفی محصولات بفرستید، می‌توانید بروشور یا کارت محصول یا خدماتی را بفرستید که فکر می‌کنید برای مشتری شما مفید است. این کار می‌تواند به مشتری شما در یافتن محصولات مناسب کمک زیادی بکند و مشتری شما را راضی نگه دارد. اگر نگران فروش محصول خود هستید، می‌توانید قبل از این کار با تولید کننده‌ی آن محصول هماهنگی کنید و از این فرصت استفاده کنید.

4- جواب تلفن‌های خود را متفاوت بدهید.

سعی کنید سفارش‌های خاصی را در هر مکالمه‌ی تلفنی، به مشتری ارائه کنید. یا اینکه بیشتر شرکت‌ها پیام‌هـایی از پیش ضبط شده دارنـد کـه وقـتی مشتری پشت خط می‌مانـد آن را بـرای مشـتری پخش می‌کنند. شما می‌توانید این کار را خودتان انجام دهید. از نظر مشتری تفاوتی ندارد که این پیام از قبل ضبط شده یا اینکه زنده ارائه شده است.

برای استفاده از این روش مطمئن شوید که پیام شما برای مشتریان جذاب باشد. اگر مشتری شما از راه دور تماس می‌گیرد، با ارائه آگهی‌های طولانی، وقت و پول مشتری خود را به هدر ندهید.

پیشنهاد مهدی سنجه ونلی : بازار یابی در شبکه های اجتماعی

5- استفاده از دست‌نوشته

سعی کنید در تمام نامه‌هایی که برای مشتری خود می‌فرستید، از دست‌نوشته و یا مُهرهای مخصوص یا برچسب‌های خاص استفاده کنید. توجه داشته باشید که دست نوشته‌ی روی نامه در اولین بار که نامه دیده می‌شود خوانده می‌شوند. به خاطر داشته باشید این نوشته‌ها در صـورتی بـه طـور کـامل خوانـده می‌شوند که خلاصه و کوتاه باشند به طوری‌که بیننده بتواند آن را درکمتر از ده ثانیه بخواند.

6- یک پیشنهاد فروش برای مشتری خود بفرستید که تازه از شما خرید کرده است.

7- بازاریابی مشترک

اگر فکر می‌کنید به تنهایی قـادر بـه تحـمل هزینه‌ی بـازاریابی نیستید، به دنبال شریکی باشیدکه محصول او هم مناسب مشتری شماست یا اینکه محصـولات شـما مکمل یکدیگرند. با ارائه‌ی طرح بازاریابی مشترک می‌توانید در هزینه‌های بازاریابی صرفه‌جویی کنید. علاوه بر این، با این روش خدمات بهتری را هم به مشتریان خود ارائه می‌کنید.

8- بروشورها و آگهی‌های خود را در تمام نامه‌های ارسالی شرکت قرار دهید.

این کار هزینه‌ی زیادی برای شما ندارد و شما از نتیجه‌ی کار قطعاً متعجب خواهید شد که ببینید این پیشنهادهای شما به دست چه افرادی می‌رسد و سفارش خرید به شما می‌دهند.

پیشنهاد مهدی سنجه ونلی : بازار یابی در شبکه های اجتماعی

اقدامات جهت بهبود و افزایش رضایت و وفاداری مشتری

توسعه و گسترش سریع بازده لازم برای عقب نماندن یک شرکت پیش گام از یک بازار در حال رشد اغلب می‌تواند منجر به بروز مشکلاتی از حیث کنترل کیفیت برای آن شرکت شود. شاید راحت‌ترین و مشهودترین راهی که یک شرکت پیش گام بتواند جایگاه خود را تقویت کند این باشد که به تغییر و بهبود در محصول خود ادامه بدهد. این کار می تواند فرصت های موجود فراروی رقبا را، برای متمایز کردن خود از طریق طراحی و عرضه محصولاتی مشابه اما با ویژگی های ظاهری و فنی و عملکرد بهتر، محدود کند. شرکت پیش گام باید قدم هایی بردارد تا نه تنها محصول خود را بهبود بخشد، بلکه دیدگاه مشتریان نسبت به آن را نیز بهتر کند. وقتی که رقبا وارد بازار می شوند یا آمادة ورود به آن می شوند، تأکید عملیات پیشبرد فروش و تبلیغات شرکت می باید از تحریک تقاضای اولیه به سمت ایجاد تقاضای گزینشی و آگاهانه برای نام تجاری شرکت تغییر کند. در خصوص کالاهای صنعتی، برخی فعالیت های کارکنان فروش از تلاش برای جلب مشتریان جدید می باشد معطوف خدمات رسانی به مشتریان جدید گردد. سرانجام این که، هنگام رشد بازار یک شرکت پیش گام می‌تواند جایگاه خود را از طریق توجه بیشتر به خدمات پس از فروش تقویت کند.

اقداماتی جهت ترغیب مشتری به خرید مکرر و تسهیل این کار برای او یکی از اساسی ترین اقداماتی که یک شرکت پیش گام می‌تواند انجام بدهد تا مطمئن شود که مشتریانش باز هم محصولش را خریداری خواهند کرد این است که عرضه و فراوانی آن محصول در بازار را حداکثر کند. به این منظور شرکت پیش گام یا باید تعداد دفعاتی که محصول شرکت در قفسه فروشگاه ها کاملاً به فروش رفته است و تمام شده است را کاهش بدهد یا زمان تحویل را در مورد کالاهای صنعتی کاهش بدهد و کوتاه کند. برخی از شرکت های پیش گام بازار، به ویژه در بازارهای صنعتی، می توانند اقدامات فعالانه تری، برای وفادار نمودن مشتریان عمدة خود و تضمین این که آنها در آینده باز هم از شرکت خرید خواهند کرد، اتخاذ کنند.

اقدامات بازاریابی برای دستیابی سهم بازار بیش تر

1-مقابله و رقابت مستقیم با شرکت پیش گام در بازار هدف اصلی

2-تمایز فنی محصول شرکت از محصول رقیب هدف در بازار هدف اصلی

3-مقابله سیستم با محصول رقیب هدف در بخش های تثبیت شدة بازار

4-موقعیت یابی متمایز با هدف جلب بخش های توسعه نیافته یا مورد توجه قرار نگرفته بازار

اگر بازار در مراحل اولیه رشد است و هیچ رقیب قبلی ای نتوانسته است سهم برتر مشتریان بالقوه این بازار را از آن خود کند را از آن خود کند، شرکت چالشگر می تواند روی جذب سهم بیشتری از مشتریان جدید بالقوه که برای اولین بار وارد آن بازار می شوند، تمرکز کند.

پیشنهاد مهدی سنجه ونلی : بازار یابی در شبکه های اجتماعی

فعالیت هایی که با یکدیگر جود در می آیند را معمولاً در قالب پنج استراتژی عمده دسته بندی می کنند که شرکت چالشگر می تواند از یکی از فعالیت های هر دسته یا از ترکیبی از فعالیت های هر دسته استفاده کند و به این ترتیب مطمئن باشد که سهم بازارش افزایش خواهد یافت.

این پنج استراتژی رشد عبارت اند از:

حمله مستقیم، استراتژی جهش بلند، حمله یا هجوم کاذب، محاصره و حمله چریکی.

این که کدامیک یا کدام ترکیب از این پنج استراتژی، برای یک شرکت چالشگر خاص مناسب می باشد به عوامل زیر بستگی دارد: ویژگی های بازار، نقاط قوت و موقعیت فعلی رقبای موجود، و شایستگی ها و منابع خود شرکت چالشگر.

استراتژی جهش بلند :

اگر شرکت چالشگر بتواند محصولی را روانه بازار کند که به نحوی جذاب متمایز از محصول رقیب باشد، آن گاه از بهترین شانس برای جذب فرصت های خرید مجدد یا خرید به قصد جایگزینی و تعویض مشتریان فعلی رقیب هدف برخوردار می باشد. اگر شرکت چالش گر بتواند محصولی تولید و عرضه کند که از نظر تکنولوژیکی بسیار پیشرفته تر یا از نظر طرح بسیار پیچیده تر از محصول رقیب هدف باشد، آن گاه شانس موفقیتش باز هم بیش تر خواهد شد. استراتژی جهش بلند تلاشی است جهت کسب برتری قابل توجه بر رقیب موجود از طریق معرفی و عرضه نسل جدیدی از محصولاتی که به نحوی قابل توجه برتر از محصول آن رقیب می باشند یا منافع بیش تر و بهتری را نصیب مشتری می کنند. پیروی از یک چنین استراتژی ای اغلب مانع واکنش و مقابله به مثل سریع رقبای باسابقه و قدرتمند می شود. شرکت چالش گر اگر می خواهد با پیروی از این استراتژی موفق باشد، می باید هم تکنولوژی برتری نسبت به تکنولوژی رقبای اصلی و باسابقه داشته باشد، هم قابلیت های مهندسی فرایند و محصول برتری داشته باشد که بتواند آن تکنولوژی را به یک محصول جذاب تبدیل کند.

استراتژی های هجوم کاذب و محاصره : معمولاً عاقلانه تر آن است که از حمله به نقطه قوت یک دشمن قدرتمند خودداری شود و بر عکس روی نقاط ضعف آن دشمن در دفاع تمرکز شود. این نکته مهم، فرض اصلی نهفته و پشت سر استراتژی های هجوم کاذب و محاصره می باشد. شرکت چالشگر با پیروی از این دو استراتژی و با تمرکز روی آن بخش هایی از بازار که نیازهایشان توسط نام های تجاری موجود تأمین و برآورده نمی شود و رقیب فعلی جایگاه مستحکمی در آنها ندارد، از رویارویی مستقیم پرهیز می کند.

استراتژی هجوم کاذب :

یک هجوم کاذب وقتی جواب می دهد که بازار را بتوان به دو یا چند بخش بزرگ تقسیم کرد، وقتی که شرکت پیش گام و یا دیگر رقبای عمده جایگاه مستحکمی در بخش اصلی بازار داشته باشند و نام های تجاری موجود در بازار نتوانند نیازهای مشتریان در حداقل یک بخش دیگر را تأمین و برآورده سازند. یک شرکت چالشگر ممکن است بتواند از طریق تمرکز روی یک بخش بزرگ و دست نخوردة بازار، سهم قابل توجه ای از کل بازار را از آن خود کند. در برخی موارد، برای یک حمله یا هجوم کاذب موفق نیازی به منحصر به فرد بودن ویژگی های محصول نمی باشد. در مقابل، یک شرکت چالشگر می تواند گاهی نیازهای خاص یک بخش دست نخوردة بازار را با ارائه خدمات مشتری خاص یا کانال خای توزیع مناسب، برآورده سازد.

استراتژی های محاصره :

طبق یک استراتژی محاصرة بخش های توسعه نیافته یا دست نخوردة کوچک تر بازار به طور همزمان مورد توجه و هدف قرار می گیرند. هدف از این کار، محاصره کردن نام تجاری شرکت پیش گام با انواع محصولاتی است که با هدف جلب بخش های جانبی و فرعی بازار عرضه می شوند. این استراتژی وقتی خوب جواب می دهد که بازار به چند بخش کاربردی کوچک تر و مختلف یا به چند منطقه جغرافیایی مختلف، که نیازها و سلایقشان نیز مختلف می باشد، تقسیم شده باشد. این استراتژی معمولاً می طلبد که شرکت چالشگر، طیف متنوعی از محصولاتی با ویژگی های مورد نظر و مطابق با نیازهای بخش های مختلف تولید و عرضه کند.

پیشنهاد مهدی سنجه ونلی : بازار یابی در شبکه های اجتماعی

حمله چریکی :

وقتی که رقبای با سابقه و قدیمی، تمام بخش های بزرگ یک بازار را از آن خود کرده اند و منابع شرکت چالش گر نیز نسبتاً محدود می باشد؛ ممکن است اجرای استراتژی هایی چون هجوم کاذب، محاصره یا هجوم مستقیم همه جانبه عملی نباشد. در چنین مواردی، چالش گر ممکن است مجبور بشود تا یک سری حملات غافلگیرانه علیه رقبای قدرتمند خود انجام بدهد. چالشگر برای پرهیز و در امان ماندن از حملات متقابل آن رقبا، باید به طور پراکنده از حملات چریکی استفاده کند، شاید در حوزه های جغرافیایی محدود که رقیب هدف از دفاع و استحکامات خوبی برخوردار نیست.

یک شرکت چالشگر می تواند به طرق مختلفی دست به حملات چریکی بزند. این طرق و روش ها عبارت اند از: 1- تلاش های پیشبرد فروش (مثل کوپن های تخفیف دار)، 2- تبلیغات محلی ناگهانی و گسترده اما موقتی، 3- اتخاذ اقدامات قانونی و 4- کاهش قیمت محصول برای کوتاه مدت از طریق عملیات پیشبرد فروش، یک تاکتیک چریکی رایج و مطلوب برای بازارهای کالاهای مصرفی به شمار می رود. هدف نهایی از اجرای یک سلسله حملات چریکی توسط شرکت چالشگر این نیست که سهم بازاری برای خود دست و پا کند، بلکه می خواهد یک شرکت پیش گام را از توسعه بیشتر سهم بازار خود یا اتخاذ اقداماتی جدی در مقابل خود بازدارد؛ اقداماتی که پاسخ گویی به آنها برای شرکت پیرو می تواند پرهزینه باشد. ادامه مطلب....

مدارک و شواهد تقویت کننده و تأیید کننده

مطالعات و بررسی های متعددی که با استفاده از بانک اطلاعاتی پیمز (PIMS)  انجام شده است، شواهد تجاری و واقعی زیادی در خصوص صحت استراتژی ها و روش های مدیریتی تجویز شدة ما را ارائه می کنند. این مطالعات، شرکت هایی را که توانسته اند طی مرحله رشد از چرخه حیات محصول، به سهم بازارهای زیادی دست یابند یا شرکت هایی را که توانسته اند به مرور سهم بازار خود را افزایش بدهند با شرکت های با سهم بازار اندک مورد مقایسه قرار می دهند. طرح ها و فعالیت های بازاریابی شرکت هایی که با موفقیت توانسته اند سهم بازار خود را افزایش بدهند و با طرح ها و فعالیت های بازاریابی شرکت های مشابه کم تر موفق، از جهات زیر تفاوت دارند:

1-شرکت هایی که در مقایسه با رقبا بر کیفیت محصولات خود افزوده اند توانسته اند سهم بازار خود را بیش تر از شرکت هایی که کیفیت محصولات خود را ثابت نگه داشته اند یا از کیفیت آن کاسته اند، افزایش بدهند.

2-شرکت هایی که سهم بازار به دست آورده اند در مقایسه با شرکت هایی که سهم بازار از دست داده اند؛ محصولات جدیدتری را طراحی و به محصولات قبلی خود افزوده اند.

3-شرکت هایی که سهم بازار به دست آورده اند، سریع تر از نرخ رشد بازار بر مخارج بازاریابی خود افزوده اند.

4-تعجب آور این است که در قیمت های نسبی وضع شده توسط شرکت هایی که سهم بازار کسب کرده اند با قیمت های وضع شده توسط شرکت هایی که سهم بازار را از دست داده اند، تفاوت ناچیز و اندکی وجود داشته است.

این یافته ها نشان می دهند که بسیاری از شرکت های چالشگر تحت مطالعه، برای انجام حمله ای مستقیم علیه رقیب هدف خود، اشتباهاً تنها روی پایین آوردن قیمت محصولات خود تمرکز کرده اند. مگر آن که هزینه‌های واحد شرکت چالشگر بسیار پائین تر از هزینه های واحد شرکت پیش گام باشد یا شرکت پیش گام بنا به دلایلی نتواند قیمت محصولات خود را پایین آورد، والا اقدام چالشگر در کاهش قیمت محصولات خود توسط شرکت پیش گام تلافی خواهد شد و مشتریان جدید بسیار کمی را ایجاد خواهد کرد. از طرف دیگر، آن استراتژی‌های حمله مستقیم، جهش بلند، هجوم کاذب یا محاصره که بر پایة بهبود در محصول طبق نیازهای بخش های خاص بازار انجام می شوند از شانس موفقیت بالاتر و بیش تری برخورداند، به ویژه اگر شرکت چالشگر آن حملات را با عملیات پیشبردی گسترده حمایت کند. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که موقعیت رقابتی اغلب همین که بازار بالغ می شود و نرخ رشد آن کند می شود، تغییر می‌کند.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

 

مقاله های مشابه ر می توانید از لینک های زیر استفاده کنید

مقاله اول:تاثیر سئو سازی در بازاریابی محتوا

مقاله دوم:تاثیر فن بیان در بازاریابی 

مقاله سوم:مدیریت زمان در بازار یابی و کسب و کار

مقاله چهارم:فن بیان در مذاکرات

مقاله پنجم:تاثیر سئو در ترافیک سایت

مقاله ششم:راهکار هایی جهت مقابله با خجالت و استرس در سخنرانی 

مقاله هفتم:جلوگیری از لکنت زبان در سخنرانی

مقاله هشتم:افزایش فروش با استفاده از بازاریابی عصبی

مقاله نهم:بهبود سئو با مارکتینگ

مقاله دهم:سئو سازی فایلهای ویدیویی و تصاویری

 

منبع:
1- https://www.parsmodir.com

2- http://www.fgasia.org

 

 

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط