ما به شما اعتماد داریم : شما نیز کافیست یک بار از محصولات ما استفاده نمایید مطمئنیم تفاوت را احساس می کنید. از این قسمت در دوره کسب و کار شرکت کنید.

شبکه های اجتماعی

aparat

مزایا و معایب تلگرام چیست؟

  • 12 دی 1397
  • 2157
  • 0

مزایاومعایب تلگرام چیست؟

شبکه‌های اجتماعی چیست؟

از به دورهم جمع شدن افراد برای اهدافی از قبیل تجاری، اقتصادی، سیاسی و... اگر این اجتماع بدون وجود شخص حقیقی و در بستر وب باشد، به این شبکه اجتماعی می‌گویند.
بعد از به وجود آمدن فیس‌بوک انقلابی در شبکه اجتماعی به وجود آمد. البته قبل از فیس‌بوک شبکه اجتماعی اندکی وجود داشتن اما مشکل اصلی آن‌ها این بود که رایگان نبودن و همه افراد نمی‌توانند از آن استفاده کنند؛ و با آمدن تلفن‌های هوشمند، کاربران شبکه اجتماعی در حال رشد هستند.

شبکه اجتماعی در ایران

 قبل آمدن تلگرام در ایران شبکه اجتماعی مثل لاین، وایبرو واتساب وجود داشتن اما هیچ کدام از این شبکه‌های اجتماعی نتوانست در خانواده ایرانی جایگاهی داشته باشد و با انتشار تلگرام در ایران مردم کوچ کردن در تلگرام و توانست جایگاهی در خانواده‌های ایرانی پیدا کند. و می‌توان گفت تلگرام بعد رسانه ملی پرطرفدارترین رسانه در ایران است؛ و حرف اول و آخر را در شبکه اجتماعی می‌زند.

چرا تلگرام پرکاربرترین شبکه اجتماعی در ایران است؟

بیش از 80 درصد کاربران ایرانی از تلگرام استفاده می‌کنند. تلگرام در سال 96 اعلام کرد که 200 میلیون کاربرد دارد که 40 میلیون آن کاربر ایرانی است. با به وجود آمدن شبکه مجازی حریم خصوصی افراد خیلی ناامن شد. مهم‌ترین دلیل محبوبیت تلگرام امنیت بالای آن است.

مزایا تلگرام

 امنیت تلگرام

سازندگان تلگرام بر امنیت آن خیلی تأکید می‌کنند. به‌طوری‌که در سال 2014 یک جایزه سیصد هزار دلاری برای یافتن باگ در تلگرام قرار داده شد. این مسابقه در فوریه 2015 پایان یافت که هیچ برنده نداشت.
در سال 2015 شرکت بنیاد مرز الکترونیک به تلگرام رتبه 4 از 7 را به بخش پیام‌رسان و رتبه 7 از 7 به بخش چت محرمانه این نرم‌افزار داد.

امکان گفتگو جمعی:

باوجود گروها وابرگروه ها در تلگرام شما می‌توانید گروه‌هایی از قبیل گروه‌های خانوادگی ایجاد کنید.

به اشتراک گذاشتن مطالب مفید:

شما می‌توانید مطالبی مثل کتاب‌ها با دوستان خو به اشتراک بگذارید.

کانال‌ها:

کانال مکانی است که سازنده می‌تواند در آن پست بزارد و عضو کانال فقط می‌توانند پست را مشاهده کند و قابلیت‌هایی مکملی چون نظرسنجی و لایک یا دیس لایک و... دارد

ایجاد فرصت‌های شغلی: شما می‌توانید با ایجاد فروشگاه‌های مجازی کسب کار اینترتی خود را ایجاد کنید.

ویژگی داشتن فروشگاه مجازی

محدودیت مکانی از بین می‌رود: فاصله مکانی از بین می‌رود

محدودیت زمانی از بین می‌رود: خرید فروش محصولات در شبانه‌روز. (طبق آمار منتشرشده بیشترین فعالیت فروشگاه تلگرامی در ساعت 10 شب است) قشر مختلف مردم وارد فروشگاه مجازی می‌شوند: هرچه تعداد افرادی که وارد فروشگاه مجازی شوند فروش محصولات شما بیشتر شده و سودی بیشتر برای شما دارد و... این دلایلی است که 180000-ایرانی در تلگرام کسب درامد می‌کنند و با گردش مالی بیش 10 ملیارد تومان است.

ربات‌ها: ربات تلگرام مثل ربات دیگر ساخته می‌شوند تا به‌جای آدم‌ها، برخی از کارهای خاص را انجام دهند. ربات‌های تلگرام قابلیت برنامه‌ریزی دارند؛ که بر مبنای پیامی که به او می‌دهند پاسخ دهد.

معایب تلگرام و شبکه‌های اجتماعی

اولین معایب شبکه‌های اجتماعی می‌تواند از بین رفتن حریم خصوصی و دور شدن از کانون گرم خانواده است.
اعتیاد به تلگرام و شبکه‌های مجازی
ایجاد اخبار غلط و حاشیه‌ساز صفحه‌های جعلی است

 

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط