ما به شما اعتماد داریم : شما نیز کافیست یک بار از محصولات ما استفاده نمایید مطمئنیم تفاوت را احساس می کنید. از این قسمت در دوره کسب و کار شرکت کنید.

شبکه های اجتماعی

aparat

تاثیرسئوسازی در بازاریابی محتوا

  • 25 دی 1395
  • 3251
  • 0

سئوسازی در بازاریابی محتوا

رسول سرابی راد

استاد

مهدی سنجه ونلی

مفهوم بازاریابی محتوا و سئو:

جالب است بدانید که مفهوم سئو و بازریابی محتوا در تضاد با یکدیگر قرار ندارند بلکه در یک راستا حرکت می کنند. بدون در نظر گرفتن باریابی محتوا دسترسی به سئو قوی امکانپذیر نخواهد بود.

اگر اهمیتی به افزایش سئوی محتوا ندهید هیچ گاه موفق نخواهید بود. در کل نباید مفهومی تحت عنوان ((مقایسه ی سئو با بازاریابی محتوا)) در نظر گرفته شود. زیرا همانطوری که پیش تر مطرح شد این دو مکمل یکدیگر هستند.

اهداف بازاریابی محتوا:

1-      افزایش آگاهی کمپانی و یا شخص حقیقی از برند

2-     رهبری کردن تولیدات و آگاهی ساختن از تحولات

3-     کمک کردن به پروش چشم انداز مناسب

4-     درآمدزایی در تولید

مولفه های بازریابی محتوا:

1-      تعیین کردن اهداف

2-     تعیین معیارهای درست برای مرور و ارزیابی برنامه

3-     مستند کردن مراحل چرخه ی خرید

4-     تعیین استراتژی و برنامه ی مشخص

5-     تولید کردن محتوای مفید و فوری

6-     ترویج دادن  به محتوای تولید شده

بررسی دقیق تر مفهوم SEO:

سئو در زبان لاتین SEO در واقع مخفف عبارت ((بهینه سازی موتور جست و جو)) در زبان لاتین Search Engine Optimization است. در واقع تمام وب سایت ها برای قرار گرفتن در اولین صفحه در لیست موتورهای جستجو با یکدیگر رقابت می کنند.

مفهوم  SEO:

اصول و مراحلی دارد که تمام پروسه های کدنویسی ، طراحی و تولید محتوا را در برمی گیرد.

اهداف  SEO:

1-      انتخاب کلمات کلیدی منحصر به فرد و متناسب با هدف و مخاطب

2-     بهبود بخشیذن به رتبه بندی کلمه کلیدی انتخاب شده در موتورهای جستجو

3-     درآمدزایی

مولفه های SEO:

1-      ایجاد محتوای مفید و فوری

2-     ترویج دادن محتوا با به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

3-     ایجاد لینک های داخلی به محتوای کانونی

4-     پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب و انتخاب کلید واژه کانونی

نهایتاً چه کسی در رقابت بین ((سئو)) و ((بازاریابی محتوا)) پیروز خواهد شد:

هیچ کس برنده این رقابت نیست. چرا که هیچ رقابتی بین این دو مفهوم وجود ندارد این دو مفهوم دو مولفه ی مکمل در راستای بهبود بازاریابی هستند. یک بازاریاب موفق با رعایت تعادل بین دو مفهوم سئو و بازاریابی محتوا قادر خواهد بود به جایگاهی برجسته در اینترنت و موتورهای جست و جو دست یابد.

88% بازاریاب ها در رقابت با همتای خود از بازاریابی محتوا استفاده می کنند.

فقط 33% از بازاریاب ها در رقابت با همتای خود احساس برتری می کنند.

تفاوت بین سئو (SEO) و بازاریابی محتوا:

با وجود اینکه سئو و بازاریابی یکسری تفاوت های دارند و مهمترین اینکه ابعاد سئو از بازاریابی محتوا خیلی فنی تر هستن به دلیل اینکه شامل برچسب ها و آدرس ها و نقشه سایت و عوامل مختلف که استراتژی بازاریابی را تشکیل می دهند.

فهرستی از راه های موثری که بازاریابی محتوا و سئو رو در کسب و کار آنلاین مرتبط می کنه:

کاوش کلید واژه:

محتوا باید در معرض دید مخاطبان آنلاین کافی قرار بگیره تا به اندازه ای که واقعا لایقشه دیده بشه برای رسیدن به این موضوع عبارات جستجو باید با محتوا مطابقت داشته باشه تا به جستجوپاسخ صحیح داده بشه با توجه به اینکه محتوا و بهینه سازی جستجو اینجا باید همکاری کنن کاوش کلمه کلیدی شرط اصلی برای افزایش سوده. ابزارهایی مانند Soovle میتونن با تولید ایده برای کلمات کلیدی مفید باشند.

این به هم ردیف کردن اصطلاحات و زبان مورد استفاده برای بهبود شانس پیداشدن در جستجو ها کمک می کنه.

ایجاد محتوای اصلی با کیفیت بالا:

این وضعیت در سال های اخیر با ظهور SEO بعنوان یک جنبه اساسی از بازاریابی آنلاین وب سایت ها به طور چشمگیری تغییر کرده محتوای محدود و ضعیف دیگه فایده ای ندارد و تنها یک چیز رو تضمین میکنه: تعداد کم بازدید گنندکان و حتی تغییر کمتر.

بسیاری از شرکت ها سریع ترین راه رو انتخاب کردن و در پایین صفحات خودشون کلملت کلیدی رو آوردن بعنوان مثال وب سایت Aussieessay کلمات کلیدی مربوط به نوشتن کسب و کار علمی رو در پایین سایت خودش قرار داده این دیدگاه SEO است. چرا که اجازه می دهد تا موتورهای جستجو برخی از مطالب رو ایندگس گذاری کنن که در جای دیگه ای در اینترنت پیدا نمیشه.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

محتوای همیشه و SEO:

محتوا باید همیشه تازه و مرتبط باشه تا در جستجو دیده بشه امتیاز جستجوی بیشتر به معنی بازدید بیشتره پس SEO و استراتژی های بازاریابی محتوا باید باز هم در کنار هم کار کنن تا از این مسئله مطمئن باشن.

ارتباط داخلی:

یکی از واضح ترین راه هایی که محتوا می تونه به SEO کمک کنه ایجاد ارتباط داخلیه اینکار به موتورهای جسنجو کمک میکنه که وب سایت رو بهتر و به کلمات مهمتر امتیازات بالاتری داده باشن. همینطور ایجادارتباطات داخلی به راحتی قابل پیاده سازیه و هر شغلی از این روش برای بهبود بازاریابی و معرفی استفاده می کند.

عنوان ها:

عنوان ها بدون شک برای هر کسب و کاری مهم هستن چون کار برای اینترنت رو باید متقاعد کنن که اون مقاله رو باز کنن در اینجا هم بازاریابی محتوا و SEO باید با هم کار کنن تا عناوین جذابتری تولید کنن و نتایج بهتری هم کسب کنن.

جمع بندی:

پس تیم SEO باید اهداف تیم بازاریابی محتوا درک کنه و بالعکس که کیفیت محتوا و بهینه سازی جسنجو میتونن با هم سازش کنن این امر نیازمند همکاری بیشتر برای جلوگیری از پیامدهای منفی فقدان دانش SEO و استراتژی بازاریابی محتواست.

ده نکته برای ادغام سئو و بازاریابی محتوا:

از زمانی که سئو با بازاریابی محتوا گروه خورد بازاریابی محتوا نقش بسیار مهم و حیاتی در موفقیت کسب و کارهای آنلاین و فروشگاه های اینترنتی ایفا می کند.

1-اهداف مشترک را مشخص کنید:

تنظیم اهداف مشترک اولین قدم برای سئو و بازاریابی محتوا می باشد که بوسیله این اهداف می توانید به درآمدهای بیشتری دست پیدا کنید. از خودتان بپرسید چه فعالیت و کارهایی در این دو تکنیک بازاریابی دیجیتال یکسان هستند.

2- شاخص های کلیدی برای بررسی عملکرد ایجاد کنید:

راه دیگری که برای بهینه سازی همکاری بین SEO و بازاریابی محتوا وجود دارد ایجاد یکسری شاخص های کلیدی برای برسی عملکرد جهت اطمینان مشخص کردید.

این شاخص های کلیدی میتواند شامل اشتراک گذاری محتوا،لینک دادن به محتوا،تعامل و برقراری ارتباط با کاربران آنلاین عبارت هایی که برای دکمه های خود استفاده می کنید مثل دانلود کنید!سفارش دهید!ثبت نام کنید!.

3-مخاطبان هدف را درک کنید:

درک مخاطبان هدف یکی از نکان مهم در استراتژی SEO و بازاریابی محتوا می باشد گروه هایی از مخاطبان هدف تشکیل دهید و برای هر گروه یک استراتژی بازاریابی دیجیتال منحصر به فرد طراحی کنید گروه ها می تواند بر اساس سن و موقعیت و مکان آنها،جنسیت،سرگرمی تقسیم بندی شده باشد.

کارها و فعالیت ها را بدون توجه به خواسته های مخاطبانهدف انجام ندهید. همچنین از آنها تقاضاهای بی ربط نکنید سعی کنید تقاضاهای نیز با مخاطبان یکی باشد.

4-محتوایی ایجاد کنید که از نظر SEO بهینه سازی شده باشد:

گوگل تاکید بسیاری بر روی کیفیت محتوای منتشر شده در اینترنت دارد. از تکرار زیاد کلمات کلیدی درون محتوای خود اجتناب کنید باید چگالی کلمات کلیدی درون صفحه شما یک درصد و یا کمتر باشد در صورتی که کلمات کلیدی را درون صفحات و محتواهای خود انباشته کنید سایت تان بوسیله موتورهای جستجو جریمه شده و با کاهش ترافیک آنلاین رو به رو خواهید شد.

5-درباره کلمات کلیدی پربازدید و مرتبط تحقیق کنید:

باید دارای کلمات کلیدی مرتبط و پربازدید باشد هر کلمه کلیدی که انتخاب می کنید باید با استفاده از ابزارهای آنلاین مانند گوگل پلنر،گوگل ترند،و ابزارهای مشابه مورد تحقیق قرار گیرد.

6-مشتریان آنلاین را از طریق لینک سازی جذب کنید:

راه دیگری که با استفاده از آن می توانید ارتباطی یکپارچه بین بازاریابی محتوا و SEO ایجاد کیند استفاده از لینک سازی است لینک سازی یک استراتژی قدرتمند در SEO است. توزیع محتوا به صورت آنلاین برای تعداد زیادی از کاربران هدف می باشد. شما با استفاده از این روش می توانید اثرگذاری محتوای خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

لینک محتوای خود را درون صفحات و سایت های دارای رتبه بالا و یا سایت هایی که ترافیک زیادی دارند قرار دهید این سایت ها هزاران کاربر آنلاین را جذب می کنند که می تواند از طریق لینک هدفی که درون آنها قرار داده اید بخشی از آنها را به سایت و محتوای خود جذب کنید.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

7-بر روی لینک سازی داخلی تمرکز کنید:

لینک سازی داخلی با استفاده از محتوای منتشر شده به صورت بسیار عجیبی رتبه سایت شما را افزایش می دهد. لینک سازی داخلی کار را برای کاربران جهت گشت و گذار در سایت راحتر می کند.

لینک سازی داخلی در پیاده سازی بسیار آسان است و حتما باید جزئی از استراتژی بازاریابی محتوای شما باشد این کار باعث افزایش رتبه شما و راهنمایی کاربرانی که میخواهند مطالب مرتبط یک محتوا را بخوانند بسیار کمک می کند.

8-عنوان و سرتیتر محتواهای خود را بهینه سازی کنید:

عنوان و سرتیترهای محتوای وب سایت شما نیز باید استفاده از کلمات کلیدی و عبارات مرتبط بهیه سازی شود. عنوان در بالاترین بخش مرورگرها (در مرورگرها جدید درون تب ها) و سرتیترها نمایش داده می شوند. عنوان شما باید توصیفی خوب و واضح باشد. سرتیترها نیز باید به اندازه کافی جذاب باشند.

9- نتایج را بررسی کیند:

با استفاده از ابزارهای آنلاینی که وجود دارد نتیجه تلاش هایی که برای ترکیب SEO و بازاریابی محتوا کرده اید را اندازه گیری کنید. گوگل آنالیتیکز این امکان را میدهد که تغییرات نتایج جستجو را در هر زمانی مشاهده کنید جمع آوری این اطلاعات به شما در جهت تولید محتواهای بعدی کمک فراوانی خواهد کرد.

10-تلاش ها را ادامه دهید:

ترکیب SEO و بازاریابی محتوا باید همیشه ادامه داشته باشد و هیچ وقت نباید از اینکار دست بردارید.فرصت های بیشتری ایجاد کنید و شاهد تغییرات خارق العاده ای که برای سایت و کسب و کار شما بوسیله ترکیب SEO و بازاریابی محتوا می افتد باشید.

نکته:

ü      درباره تجارت الکترونیک واقع بین باشد و تخیلی فکر نکنید؛بخوانید و بپرسید.

ü      اگر وقت برای بهینه سازی ندارید کار را به یک سئوکار مطمئن بسپرید و ماهیانه پرداخت کنید.

ü      در زمینه شغل و صنعت خود تحقیق کنید.اطلاعات تان را بروز کنید و در اختیار کاربران بگذارید.

ü      نام دامنه خود را بلند مدت تمدید کنید اصالت در اینجا اهمیت دارد.

ü      تحلیل رقبا لازمه ی پیشرفت تجارت شماست بهتر باشید تا بهتر دیده شوید.

ü      آمار ترافیکی خود را داشته باشید این آمار برای برنامه ریزی شما در تجارت الکترونیک لازم است.

ü      بالا بودن رتبه سایت شما در لیست نتیجه های جستجوهای اینترنتی همیشه مساوی پول است.

ü      در سایت خود یک آدرس ایمیل رسمی بسازید و آن را به گوگل وصل کنید.

ü      برای بهبود رنکینگ گوگل عجله نکنید رسیدن به بالای لیست کار یک هفته و یک ماه نیست.

ü      برند و سایت خود را در شبکه های اجتماعی ثبت کنید و با مخاطبان تعامل موثر برقرار کنید.

مواردی که شما باید قبل از استخدام از یک سئوکار بخواهید:

ü      می توانید گزارشی از پروژه های موفقتان به من ارائه بدهید؟

ü      آیا در زمینه کاری و صنعت من تجربه مرتبط دارید؟

ü      آیا در بهینه سازی سایت های بین الملی رزومه ای دارید؟

ü      چه مدت در زیمنه تجارت الکترونیم فعالیت دارید؟

ü      مهمترین تکنیک های شما در سئو سازی سایت چیست؟

ü      نحوه ارتباط من با شما چطور است؟ از چه راهی تماس بگیریم؟

بازاریابی محتوا یا Clam Marketing:

در واقع نوعی از بازاریابی است که به فرآیند تولید و به اشتراک گذاری بازاریابی محتوایی که باعث حفظ مشتریان قبلی و بدست آوردن مشتریان جدید می پردازد این محتوا و اطلاعات می تواند به انواع مختلفی چون اخبار تحلیلی،ویدیو،کتاب الکترونیکی،اینفوگرافی،مطالعه موردی،راهنما و دستور العمل ها،سوالات و پاسخ،مقالات و تصاویر و... تولید و منتشر گردد.

بعضی مسائل از هرنظر که به آنها نگاه کنید سودمند هستند محتوا یا جذب بازدید کننده بسیار کمک کند پس نگاه تک بعدی به محتوا شاید کار درستی نباشد به فرآیند تولید و به اشتراک گذاری محتوایی که باعث حفظ مشتریان قبلی و بدست آوردن مشتریان جدید می شود.

Marketing به طریق مختلف تعریف و استفاده می گردد و مرتبط با سئو سایت است. یکی از تعاریفغ رایج در این مورد عبارت است از: تکنیک خلق و پخش کردن محتوا جذاب،ارزشمند و مرتبط با نیاز مشتری و یا مخاطب هدف به خلق محتوای جذاب در حوزه هایی تفریحی،علمی،سرگرمی می پردازد. کیفیت مطالب است که به حل مشکل مردم میپردازد.

در کل Content Marketing چیست  روشی بسیار موثر برای ایجاد بازدید کننده ای که باعث سود بیشتر می شود خوب همه ما میدانیم محتوا پادشاه است پس برای بازاریابی اینترنتی باید مطالبی داشته باشید تا کاربر را در نگاه اول جذب کند در ایران Content Marketing هنوز در مراحل ائلیه است.

از بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارهای کوچک نیز می توان از آن بهره گرفته و به یک برند معروف تبدیل شوند مهمترین ویژگی بازاریابی دیجیتال این است که کاملا شفاف و قابل ردیابی است در صورتیکه در روش های بازاریابی سنتی چنین امکانی وجود ندارد.

اهداف شما باید پیش از شروع بکار بر روی بازاریابی محتوا مشخص شوند و در ابزارهای ارزیابی شما بعنوان هدف مشخص شوند مطالب با کیفیت میتواند صفحه اول گوگل قرار بگیرد.

تفاوت بازاریابی محتوا و تبلیغات:

بازاریابی محتوا دو تفاوت عمده نسبت به تبلیغات دارد اول اینکه محتوا را در رسانه های تحت مالکیت خود پخش خواهد نمود.چنانچه این محتوا در رسانه ای که خریداری شده پخش شود به آن تیلیغات گفته می شود. دوم اینکه استراتژی بیشتر جذب کننده است تا تهاجمی محتوا هرگز مزاحمت ایجاد نمی کند بلکه باعث جذب افراد می گردد همچنیئن رابطه علا و معمولی ندارد و همچنین اندازه گیری نتایج معمولا کار دشواری است.تفاوت دیگر بازاریابی محتوا زمان بر بودن و پرهزینه بودن آن نسبت به تبلیغات می باشد.

برای پیدا کردن یک لینک صفحات و مطالب سایت و تبلیغات و لینک های ارجاع دهنده از سایت موز استفاده کنید.

 روش های موثر بازاریابی محتوا:

1-      ایجاد کردن پرسش و پاسخ با احترام زیاد

2-     سعی کنید مطالب مهم را پوشش بدهید

3-     برای مطالب سایت حتما بلاگ ایجاد کنید

4-     ایجاد ویدیوهای تیلیغاتی آموزشی البته گیرا

5-     به اشتراک گذاشتن محتوا در شبکه های اجتماعی

6-     از آینده سخن بگیوید امیدوارم کننده باشد

7-     استفاده از صفحات تلگرام و اینستاگرام

8-    گذاشتن جایزه ماهانه یا سالانه برای محصول

9-     استفاده از ارسال ایمیل گروهی

10-    ایجاد عضویت در خبرنامه برای گردآوری افراد فعال در حوزه مطالب سایت

11-    ایجاد برندسازی بوسیله تکرار در محتوا

12-   داشتن صداقت گذاشتن ایمیل شماره تلفن و آدرس

13-  بهینه سازی سایت

14-  کار کردن روی کلمات کلیدی محتوا

15-  به روز بودن با مطالعه محتوا ایجاد کنید

16-   محتوای تخصصی بکاربر بگویید شما در این موضوع تخصص دارید

17-  قرار دادن نمونه کارها در اسیت واقعا موثر است

18-  ایجاد نظر سنجی

19-   پشتیبانی فعال و دلسوز بسیار موثر مهم است

20-   گذاشتن یک خدمت رایگان برای جذب مشتری مثل خدمات SEO

21-   ایجاد ساختار و عنوان های ذخیره کننده

22-  ایجاد اشتراک برای محتوا توسط کاربران

23- ایجاد برنامه موبایل برای سایت خیلی مهم

24- تبلیغات PPC یا پرداخت به ازای کلیک

مهمتر از مطالب بالا به روز بودن گذاشتن مطالب تخصصی است و تمرکز روی کلمات کلیدی سایت که می تواند اعتبار کاربر را جلب کند سعی کنید محتوای ساده باشد و رعایت قوانین نگارش بسیار مهم است.

من میخواهم همین الان کسب و کار اینترنتی خودم رو شروع کنم.

مقاله های مشابه را می توانید از لینک های زیر استفاده کنید.

الگوریتم رتبه بندی کبوتر گوگل

تاثیر رتبه بندی گوگل بر کسب و کار

تاثیر الگوریتم های گوگل بر کسب و کار

بهبود سئو با ویدئو مارکتینگ

معرفی و بررسی الگوریتم پنگوئن

نقش الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل در رتبه بندی سایت

رتبه بندی الگوریتم کبوتر گوگل برای سایت ها

سئو سازی فایل های ویدئویی و تصاویر

الگوریتم کبوتر گوگل چگونه کار می کند

تاثیر سئوسازی در بازاریابی محتوا

تاثیر سئو بر ترافیک سایت

بنر متحرک جذب ترافیک

منابع:

https://sitedar.com

https://taskulu.com

http://www.Siteseocenter.ir

http://www.Ads-iran.com

http://www.Seotabriz.com

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 0

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط